Gyvenimo būdas
Socialiniuose tinkluose žaibiškai plinta atviras izoliuotos moters laiškas

Kovo 25-osios naktį iš Indonezijos parskridusi ir iš Kauno kilusi tautietė Guoda Bardauskaitė savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pasidalino įspūdžiais iš kelionės bei priverstinės izoliacijos pradžios. Šiuo metu įrašu pasidalinta jau beveik 5 tūkstančius kartų.
“Šiąnakt nusileidom Vilniuje. Po daugiau kaip 20h trukusio skrydžio beprecedenčiu maršrutu Balis – Vilnius, kurį, kaip paskutinį šansą sugrįžti namo, mums specialiai suorganizavo ambasada, likom maloniai nustebinti. Nors saviizoliaciją sugriežtinantis įsakymas buvo išleistas prieš pat mums įlipant į lėktuvą ir atrodė visiškai neįgyvendinamas, Vilniaus savivaldybė spėjo tam pasiruošti neįtikėtinai. Dar lėktuve gavome užpildyt specialias formas. Mus pasitiko žmonės su skafandrais, iš lėktuvo (kad nesušaltume) išleidinėjo nedidelėmis grupelėmis, iškart davė dezinfekuotis rankas ir kiekvienam pamatavo temperatūrą (maloni priešingybė Indonezijai, kur oro uoste tiesiog duoda užpildyt lapelį sergu/nesergu!).
Jauni kareivukai iškart padalino atspausdintą savivaldybės informaciją apie sugriežtintas sąlygas ir uoliai reguliavo srautą, kad žmonės nesigrūstų vienoje vietoje. Malonios NVSC atstovės kiekvienam atskirai, žmogiškai paaiškino situaciją ir atsakė į klausimus tiek, kiek galėjo esamomis aplinkybėmis. Visi pareigūnai, nors dėl mūsų turėjo dirbti vidury nakties, buvo labai paslaugūs ir malonūs. Galiausiai su rimta policijos palyda specialiu autobusu buvom nuvežti į šalia esantį viešbutį, kur dar netikėtai gavom po karišką sausą davinį ir, pagraužę šokolado bei riešutų, išvargę griuvom į lovą. Šįryt iš pat ryto į duris jau beldėsi pusryčiai, o mes kalbėjomės telefonu su savo rajono meru Rimantas Klipčius dėl saviizoliacijos galimybių arčiau namų.
Taip, kelionė buvo ilgoka ir nelengva. Prie ilgų atstumų nepratusiam lėktuvėliui Airbus A321 kuro užsipilt teko stoti net trissyk: Tailande, Indijoje ir Rusijoje. Taip, buvome pavargę ir nedamigę, dėl nežinios daugeliui nelaikė nervai ir, kaip visad, radosi tokių, kurie užsipuolė vidury nakties mus pasitikusius žmones. Tikrai visiems būtų buvę smagiau lėkt namo, užuot stypsojus keletą valandų oro uoste, laukiant nežinia ko.
Bet žinot ką? Dabar ne tai svarbiausia. Jei galime pakentėti, pakentėkime kad apsaugotume save ir kitus. Neabejoju, kad šiandieną Delfis jau mirgės nuo priešingų reportažų, tad neapsigaukit – nėra taip blogai. Tiesa, aš nemanau, kad naujas įsakymas tobulas, ir, kaip ir kiti įstrigę viešbutyje, viliuosi, jog jam bus pritaikyta išimčių. Kitavertus, stebėdama tautiečių elgesį, džiaugiuosi, jog visiems buvo duota suprasti, kad juokauti nebegalima. Jei negebame būti sąžiningi ir pilietiški, matyt, reikia griežtesnių taisyklių, o jei gebame, turime suvokti, jog viskas daroma dėl mūsų geriausiu šiam momentui įmanomu būdu.
P.S. Švenčionių rajono savivaldybėje labai trūksta karantinavimo patalpų, tad jei yra įmonių, galinčių pasiūlyti tam tinkamų butų/viešbučių/sodybų mūsų rajone, susisiekite su savivaldybe – sako, ieško jų kaip aukso.”
Tekstas netaisytas ir už jo turinį redakcija neatsako.
Gyvenimo būdas
KAD NERIMAS NETAPTŲ TAVO GYVENIMO ŠEIMININKU
Neišglostyti tekstai ir rašiniai sutinka skaitytoją, kai rašančio pasaulį pasiglemžia nerimo banga.
Veikloje būta sustingimo, kelių žingsnių atgal, miegas vis išbudina ir neleidžia nugrimzti į ramų poilsį, išorė kelia susierzinimą ir rankos nusvyra prieš bet kokį daugiau jėgų reikalaujantį veiksmą.
Savęs suvokimas kažkur pasitraukia ir viršų ima neramios mintys.
Atiduoti, regis, nebėra ką, o duoti vis prašoma. Gal net labiau sau iš savęs.
Tomis akimirkomis gerai nepabėgti nuo savęs, savo kūno, savo širdies, savo sielos. Užklimpus į pelkes jos ima mokyti.
Kad ir kaip nelengva išbūti – kviečiu sustoti.
Ko šią akimirką prašo kūnas? Ar ramybe ir šiluma jį liūliuosi? Ar suteiksi postūmį bėgti tvirtu žingsniu per ryto rūką?
Kartu paklausk, ką pasakytų širdis. Kur jos didžiausias noras ir džiaugsmas? Ar dabartinė sustojimo akimirka ją maitina, ar ji prašyte prašo meilės?
Nepamiršk įsiklausyti į sielą. Kur link ji tave veda? Kuria tau patirtis, kad geriau girdėtum povandeninius dūžius. Jie neregimi plika akimi ar bėgant kasdienos keliu.
Kviečiu išbūti sustojimo akimirkas kai jos ateina. Kviečiu atrasti savo ramstį, prašyti pagalbos, kada reikia ir pasikliauti savimi.
Balansas išlieka šviesoje ir sutemose. Tegul jos būna intensyvios iki pačios širdies.
Autorius: Asta Bajarūnaitė (Invictus Way)
Keli patarimai
Jei tave įsuko nerimąstinga būsena, kai mintys neša nuo dabarties ir neledžia pajusti patirties, kai tave įtraukia aplinka ir veja bėgti su ja, verta sustoti ir nuo realybės atsiriboti.
Kelioms dienoms. Kokybiškai. 3-4 dienas kuo galima mažiau realybės, t.y., sąlygotumų kasdienybėje, kuo mažiau išorinių dirgiklių, kuo mažiau kalbų į realybę sugrąžinančių.
Mažiau ir maisto, mažiau informacijos, mažiau ir veiksmo.
Ir leisti pajusti tai kas vyksta šiuo metu. Ką jauti, ką suvoki, kas nori būti išreikšta šioje akimirkoje.
Priimti tai be vertinimo ir sureikšminimo.
Pamatysi, jog nerimas egzistuoja tik tada, kai neleidi sau jausti dabarties, ir veikti iš šio momento taško atspirties.
“Tu turi rasti savo vietą, specialiai pasirinktu laiku, kur nežinai ką rašė šį rytą laikraštyje, nežinai kas tavo draugai, nežinai kam ką skolingas esi, ar kas skolingi tau. Tai vieta, kurioje gali patirti ir atskleisti kas tu esi ar kas gali būti. Tai vieta, kurioje kūrybiškai atrandi save. Pradžioje, gali pastebėti, jog niekas nevyksta. Tačiau, jei turi šventą vietą ir ja naudojiesi, kažkas galiausiai atsitiks.” – Joseph Campbell
Praktikuok. Klausk savęs. Kur esi? Ką veiki? Ką tu jauti? Ar tai tiesa? O gal visa kančia tik vaizduotėje?
Gyvenimo būdas
Kurie nėra pasiruošę tavęs mylėti…

Tai ne puikybės veiksmas, o buvimu sąžiningu su savimi. Tu ir toliau mylėsi juos, tačiau nauju požiūriu, nauju supratimu ir sąmoningumu.
Tai pats sunkiausias dalykas, kurį tau reikės atlikti gyvenime, ir kartu tai pats svarbiausias: nustoti būti įsikabinusiam į tuos, kurie nėra pasiruošę tavęs mylėti.
Nustok dalyvauti sunkiuose pokalbiuose su žmonėmis, kurie nenori keistis. Nustok būti ten, kur tavo buvimas nėra vertinamas. Nustok dalinti energiją žmonėms, kurie nėra pasiruošę mylėti.
Aš žinau, jog tavo instinktai tave skatina daryti viską, kad tik būti geru kitiems, tačiau tai kartu ir impulsas, kuris vogs tavo laiką, energiją, ir tavo blaivų protą.
Kai pradedi būti visu savimi gyvenimui su savais džiaugsmais, interesais ir įsipareigojimais, ne visi bus pasiruošę tave sutikti pusiaukelėje.
Tai nereiškia, kad turi pakeisti save kas esi. Vadinasi, turi atsiriboti nuo žmonių, kurie nėra pasiruošę būti su tavimi.
Jei esi atsiribojęs, subtiliai įžeistas, užmirštas ar lengvai ignoruojamas žmonių, su kuriais praleidi daugiau laiko, nieko gero neduodi nei sau nei jiems atiduodamas savo energiją ir gyvenimo dalį.
Tiesa ta, kad tu nesi visiems ir jie nėra visi tau. Todėl tai yra taip ypatinga kai surandi kelis žmones su kuriais užmezgi autentiškas draugystes, meilę ar santykius: tu žinosi kaip tai brangu ir vertinga, nes tu jau patyrei ką reiškia kai to neturi.
Ir kuo daugiau praleidi laiko stengdamasis forsuoti kitą būti su tavimi kai jie negali ir nenori, tuo daugiau laiko eikvosi save per šį ryšį.
Tavęs tai laukia. Milijardai žmonių šioje planetoje pasitiks tave jų pačių lygyje, tose vibracijose, kuriose jie yra, ir užmegs ryšį per tai į kur jie eina.
…tačiau kuo ilgiau liksi tuos santykiuose, kur tave naudoja lyg pagalvę jų patogumui, kaip planą B, kaip terapeutą ir išnaudoja jų emocijų sugėrimui, tuo ilgiau liksi nuošaly tos bendruomenės, kurios trokšti giliai širdy.
Galbūt, jei nustosi vaidentis jiems, tave mažiau mylės.
Galbūt jie tave pamirš visiškai.
Galbūt, jei nustosi stengęsis, santykiai pasibaigs.
Galbūt, jei nustosi siuntęs žinutes, tavo telefonas liks “miręs” dienomis ir savaitėmis.
Galbūt, jei nustosi kitą mylėjęs, tarp jūsų meilė išnyks.
Tai nereiškia, jog sugadinai santykius. Tai reiškia, jog vienintelis dalykas kas palaikė jūsų santykius buvo energija, kuria tu maitinai. Tai ne meilė. Tai prisirišimas.
Pats brangiausias ir svarbiausias dalykas, kurį turi savo gyvenime yra tavo energija. Laikas nėra tai kas tave riboja, tai tavo energija. Ką duodi kasdien yra tai ko sukursi vis daugiau savo gyvenime. Kam atiduodi savo laiką, tas nusakys tavo egzistenciją.
Kai tai supranti, tu suprasi kodėl tave kankina nerimas kai būni su žmonėmis, kurie nesidalina, ir darbuose, vietose, miestuose, kurie neatitinka tavojo dažnio.
Tu pradėsi suprasti, kad pats svarbiausias dalykas, kurį gali suteikti gyvenimui, sau ir kitiems, kuriuos tu žinai yra tavos energijos apsauga.
Kurk savo gyvenimą ta vieta, kurioje dalyvauja žmonės, kuriems rūpi, kurie išklauso ir kuria bendrą ryšį.
Tu nesi atsakingas už kitų gelbėjimą.
Ne tavo atsakomybė įtikinti kitus, jog jie turi būti išgelbėti.
Tai ne tavo darbas pasirodyti kitiems ir atiduoti savo gyvenimą, vis po truputį, nes tu jauti užuojautą jiems, nes tu jautiesi blogai, nes tu jauti, jog tu “turėtum”, nes jautiesi įpareigotas, nes giliai viduje bijai, jog jie negrąžins to paties. Ir tai nėra meilė, nes tikroji meilė yra paleisti tuos, kuriuos myli ir nėra pasiruošę būti su tavimi, ir galėtų gyventi kaip jie nori gyventi ir tu galėtum surasti tuos su kuriais galėtum dalintis sveika meile abipusiškai. Tai kito lygio sąmoningumas.
Tavo darbas yra suprasti, jog tu esi šeimininkas ir savo gyvenimo puoselėtojas ir, kad tu esi tas, kuris priima meilę, kurios esi vertas.
Nuspręsk, jog esi vertas tikros draugystės, tikro abipusio ryšio ir totalios meilės su žmonėmis, kuriems rūpi sveikata ir gerovė.
Tada palauk tamsoje, tik sekundėlę…ir stebėk kaip greitai viskas pradeda keistis.
Gyvenimo būdas
6 svarbiausi sodo darbai rudenį

Rudeniui peržengus į antrąją pusę, pats metas pasirūpinti savo sodu bei paruošti jį žiemos šalčiams. Sugrėbti lapus nuo vejos, surinkti nukritusius obuolius ar pasodinti svogūnines gėles – šiuos darbus žino kiekvienas, tačiau yra ir tų, apie kuriuos dažnai pamirštama, arba šie būna nukeliami pavasariui. Medelyno „Tado ūkis“ kraštovaizdžio specialistė Kristina Cvilikienė apžvelgia svarbiausius darbus rudenį, kurių turėtume nepamiršti atlikti savo soduose.
- Vaismedžių genėjimas ir mulčiavimas
Vienas svarbiausių rudens darbų sode – augalų paruošimas žiemai. Svarbu nepamiršti pasirūpinti avietėmis ir stačiastiebėmis gervuogėmis. Remontantinės avietės jau atiderėjo, tad drąsiai galite nukirpti atiderėjusius jų ūglius (kad turėtume 2 derlius), taip pat ir vasarinių aviečių bei gervuogių ūglius.
Nugenėtų vaismedžių šaknis naudinga apmulčiuoti durpėmis. Jei pranašaujama vėsi žiema, vaismedžius reikėtų apdengti ir taip apsaugoti nuo šalnų. Neapdengti medžiai labai nukenčia, o ypač tie, kurie turi paviršutinę šaknų sistemą.
Dar vienas svarbus darbas rudenį – sutvarkyti braškes ir žemuoges, net jei jos remontantinės ir dar yra pasipuošusios uogytėmis. Šios uogos jau vandeningos ir nebeskanios, tad jas galima drąsiai nukirpti. Sutvarkę uogakrūmius, sugrėbkite šalia esančius lapus bei apmulčiuokite augalus.
Vaismedžių genėjimą kraštovaizdžio specialistė rekomenduoja atidėti ankstyvam pavasariui –vasario–kovo mėn.
- Lapų grėbimas sode
Nors dauguma sodininkų teigia, kad reikia sugrėbti visus nukritusius lapus, tačiau to daryti nebūtina. Sugrėbti lapus galima tada, kai sode auga mažai vaismedžių. Tačiau jei augalai pasiskirstę dideliame plote, ar Jūsų sodas užima keliasdešimt arų, jų grėbti nebūtina: lapus galima nupurkšti azotine trąša – karbamidu. Karbamidas sudegina visus lapus, kurie vėliau sudyla ir virsta natūralia trąša.
- Vaismedžių purškimas
Svarbu atminti, kad būtina prevencija nuo ligų ir kenkėjų. Augalų purškimas – puiki prevencinė priemonė. Augalų purškimui puikiai tiks karbamidas, vario ar geležies sulfatas. Rudenį labai rekomenduojama nupurkšti vaismedžius, o ypač tuos, kurie sirgo šią vasarą ar buvo pažeisti kenkėjų. K. Cvilikienė siūlo pasinaudoti tokiu receptu: 700 g karbamido sumaišykite su 10 l vandens ir juo purkškite vaismedžius. Papildomai į šį tirpalą galite įmaišyti vario ar geležies sulfato: 500 g pasirinkto sulfato sumaišykite su 10 l vandens ir minėtu kiekiu karbamido mišiniu. Priklausomai nuo to, kiek vaismedžių planuojate nupurkšti, mišinio proporcijas atitinkamai galite sumažinti. Jei Jūsų sodas nenukentėjo nuo ligų ar kenkėjų, tirpalo koncentraciją taip pat galite drąsiai sumažinti: imti 400 g karbamido ir 200 g sulfato.
Nors purkšti galima daugelį augalų, yra keletas, kurių specialistė iš savo patirties nepataria purkšti. Tai – šilauogės, visžaliai augalai, rododendrai, persikai.
Purkšti reikėtų kamienus (visus plyšelius, žieves, rieves), lapus (jei tokių vis dar yra), medžių pomedžius, taip pat pomedžiuose likusius lapus.
Jei medžiai yra seni, labai apsamanoję, apkerpėję, reikia purkšti visą medį: kuo didesnę jo dalį nupurkšite, tuo geriau, nes samanose knibždėte knibžda kenkėjų. Nuo nupurkšto medžio samanos gražiai nusilups ir medis atrodys dailiau. Į mišinį, skirtą šiems medžiams nupurkšti, naudinga įpilti geležies sulfato.
Kraštovaizdžio specialistė Kristina su šiuo tirpalu rekomenduoja nupurkšti ir kompostuojamas atliekas, taip pat pakeltas lysves.
- Prieš užšąlant, augalus palikime komforto būsenoje
Prieš pat šalnas labai svarbu patikrinti, ar dirva yra drėgna. Tai padaryti nesudėtinga: išsikaskite duobelę per kastuvo gylį, paimkite saują žemės ir suspauskite ją kumštyje. Atleiskite kumštį ir stebėkite: jei žemė išbyrės pro pirštus, tai reiškia, kad ji yra sausa. Tai ženklas, kad būtina prilieti augalus, kad jie nenukentėtų ir neiššaltų.
Vyraujant šaltai, besniegei žiemai, augalai labai kenčia ir ima džiūti, sausa žemė paprasčiausiai užšąla. Siekdami apsaugoti augalus, prieš prasidedant šalčiams, gausiai palaistykite juos. Kad augalas jaustųsi gerai, neužtenka palaistyti tik viršutinio žemės sluoksnio: dirva turi būti gausiai prilieta 80 cm–1 m gylyje. Tačiau jei dirvoje vyrauja gruntiniai vandenys, tai papildomai augalų laistyti nereikia.
Kiek vandens reikia augalui? Pavyzdžiui, didesnei šilauogei reikia apie 20–40 l vandens, o žemaūgiui vaismedžiui – apie 100–160 l. Jei prieš šalčius vyraus sausra, nepatingėkite palaistyti ir viso sodo augalų. Nepagailėkite vandens – tai gali išgelbėti Jūsų augalų gyvybę. Ypač svarbu gausiai palaistyti rododendrus ir kitokius visžalius augalus.
- Vaismedžių balinimas rudenį
Ne paslaptis, kad balinti medžiai atrodo išties dekoratyviai, tačiau pagrindinė balinimo paskirtis yra apsaugoti medžius nuo žievėplaišos bei nudegimų – žiemos ir ankstyvo pavasario, kai nuo saulės spindulių apsauganti lapija dėl natūralių priežasčių dar nėra susiformavusi. Nors daugelis vaismedžių balinimo darbus nukelia pavasariui, visgi rekomenduojama juos atlikti dar rudenį.
Svarbu paminėti, kad jaunų vaismedžių balinti nereikia. Jauną augaliuką nuo saulės spindulių galima apsaugoti paprasčiausiai šalia jo iš pietinės pusės įkalant storesnę plokščią lentą – ši užstos saulę ir taip apsaugos jauno vaismedžio kamieną. Galima vaismedžio kamieną apvynioti pagamintais bintais.
Kalbant apie senų vaismedžių balinimą, reikėtų iš anksto pagalvoti apie balinimo mišinį. Vaismedžių balinimo mišinių galima nusipirkti specializuotose parduotuvėse. Į balinimo mišinį galima įpilti vario sulfato, kuris veikia kaip antiseptikas, tačiau jei medžius jau nupurškėte, papildomai jo naudoti nereikia.
- Svarbus darbas sode – paruošti duobes iš rudens
Jei pavasarį planuojate sodinti vaismedžius, svarbus darbas sode, kurį reikės atlikti, – paruošti duobes iš rudens. Reikia iškasti 50×70 cm dydžio duobę, į kurią galima įmesti apverstą velėną. Vėliau žemes sumaišyti su kompostinėmis žemėmis ir palikti iki pavasario. Duobėje esančios žemės susės natūraliai: tokiu būdu sodindami augalus pavasarį išvengsite pasodinimo klaidos, kai augalai pasodinami per giliai.
Pavasarį dažnai vyrauja nenuspėjami orai: kartais būna šilta, o kartais – netikėtai iškrinta sniegas. Taigi, kol mus lepina išties puikus rudeniškas oras, naudinga atlikti kuo daugiau sodo darbų rudenį, kad vėliau, išaušus pavasariui, nereikėtų sukti galvos, kaip suspėti viską padaryti.
Gyvenimo būdas
20 ŽENKLŲ, KURIE “KALBA” APIE JŪSŲ SVEIKATOS BLOGĖJIMĄ

Daugelis žmonių šiandien pamiršę apie santykį su savo kūnu. “Dėka” greitesnio gyvenimo, užimtumo, siekdami tikslų, numeta atsirandančias problemas kitiems, nenorėdami sustoti ir suprasti kokia yra priežastis visų tų JŲ problemų.Taip savo sveikatą atiduoda į kitų rankas, o kai rezultatas netenkina, mėgsta rodyti pirštais ir baksnoti, kad tai kitų kaltė. Vaistai, konsultacijos, terapijos ir t.t. Ir žmogus sukasi GYDYMOSI įstaigose visą gyvenimą, uždirbtus pinigus atiduodamas už “lopinimą” žaizdų, kurias patys kuria.
Retas, kuris sustoja, kai kūne kažką suskausta ir atkreipia dėmesį, jog kažkas ne taip.
Nebėga nuo skausmo, o supranta, jog skausmas tik signalas netinkamai veikiančio proceso kūne. Supranta, jog skausmas laikinas.
Mūsų kūnas veikia tobulai, kai jam NETRUGDOMA veikti taip kaip jis daro geriausiai. Tai mums reikia edukuoti save apie kūną, o nenurodinėti kūnui kaip jis turi veikti.
Mes išvis negalime NIEKO KONTROLIUOTI. Mes tik galime ĮTAKOTI savo pasirinkimu ar kūnas sustiprės ir galėsime mėgautis buvimu jame, ar jis silps ir tai bus nuolatinė kančia ir nepatogumas būti jame. Pagrindinis stabdis žmogaus geresnei savijautai yra žmogaus arogancija ir nenoras išmokti, pažinti, ir galiausiai, integruoti. Ir tam nereikia būti specialistu, kad suprasti kas kūnui yra sveika.
Žmogus yra dalis gamtos, o ne atskiras nuo jos. Pažinsi gamtos dėsnius – labiau suprasi ir kaip kūnas veikia. Kai visas dienas leidi patalpose, automobiliuose, ir neturi kontakto su žeme, kūnas duoda signalus, jog laikas sugrįžti prie šaltinio ir pasisemti jėgos.
Toliau, dalinamės keliais patarimais iš mūsų partnerio, Tomo Kravec (mitybos specialisto), su kuriuo esame sukūrę ypatingą sistemą, kurioje žmonės išmoksta atstatyti kūno gyvybines funkcijas ir harmonizuoti, bei susitvarkyti su nerimu ir stresu kasdienybėje. Daugiau energijos, mažiau nerimo, daugiau motyvacijos judėti ir veikti, šypsenų ir stabilesnė gera savijauta.
Reikia atsakingiau stebėti savo kūno pokyčius, dažniausiai, jie pasako daug apie mūsų dabartinę sveikatos būklę. Aptarsime pagrindinius faktorius, kurie gali signalizuoti sveikatos pablogėjimus.
Gyvenimo būdas
Vestuvių įvaizdis: kas tai ir kaip pasirinkti?

Vestuvės, daugeliui žmonių, yra svarbiausia šventė gyvenime. Ir visai nekeista, juk tai – naujo gyvenimo pradžia. Na, o žinant, kokio svarbumo yra ši šventė, savaime suprantama, jog visi jaunavedžiai nori, kad ji būtų tobula. Deja, bet skanus maistas ir gera muzika tėra nedidelės detalės, kurios kuria jūsų šventės įvaizdį.
Jau ne vienus metus dirbdama vestuvių organizatore, pastebėjau, kad jaunavedžių pasirinkimai turi tiesioginės įtakos jų kitiems pasirinkimams. O galiausiai ir bendram šventės vaizdui.
Visai neseniai, kartu su asmeninio įvaizdžio konsultante Milda Glebute surengėm nedidelį seminarą-diskusiją, kurio metu aptarėme, kas yra tas vestuvių įvaizdis ir kodėl jis toks svarbus kiekvienai tuoktis besiruošiančiai porai.

Vilma Rapšaitė (kairėje) kartu su Milda Glebute (dešinėje) seminaro „Kaip pasirinkti vestuvių įvaizdį tinkantį jums?“ metu.
Kas yra vestuvių įvaizdis?
Tiek aš, tiek ir Milda vieningai nusprendėm, kad vestuvių įvaizdis – bendra šventinė stilistika, kai sukuriama vestuvių dienos harmonija. Skamba kiek sudėtingai, bet patikėkite, taip tikrai nėra, kai žinai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.
Pirmasis Mildos klausimas auditorijai buvo: „Ką rinktumėtės pirmiau: vietą ar suknelę?“. Ir visai ne šiaip sau šis klausimas buvo užduotas, nes šventės vieta sudaro labai didelę dalį jūsų vestuvių dekoro. Ypač, kai švenčiate vestuves Italijoje.
Šventės vieta – dekoro dalis
Dirbdama ir gyvendama Italijoje, puikai žinau, kokia didelė ši šalis ir kokios skirtingos jos vietovės. Vienur jūs rasite visiška romantika ir laisve alsuojančius vynuogynus, kur galėsite bėgioti, kad ir basi. Kitur – prireiks frako ar smokingo ir griežto silueto suknelės. Jau nekalbant apie tai, kad sportinio tipo batelius šiame regione reikėtų išvis pamiršti.
Kartu su Milda apžvelgėme tris pagrindines vestuvių kryptis Italijoje ir jų stilistinius skirtumus.
- Bohemiškoji Toskana
Abi su Milda sutikome, kad nedideli vyno ūkeliai, senovinės pilys ir akimis neaprėpiamos alyvmedžių giraitės – laisvė ir meilė gamtai. Čia, pasak įvaizdžio konsultantės, puikiai tinka linas, masyvūs nėriniai, gamtos motyvų papuošalai ir puokštės su lauko gėlėmis. Kita vertus, šilkai ir blizgučiai šiame regione atrodys kiek neskoningai. Čia net ir jaunasis gali nusivilkti švarką, atsiraitot rankoves ar nusirišti kaklaraištį.
Toskanoje švenčiant vestuves, greičiausiai jus visur lydės gamtiniai, kaimo stiliaus motyvai. Ant stalų puikiai atrodys puokštės su smilgomis, švelnios žemiškos spalvos vyraus dekore.
- Romantiškasis Amalfis
Meilė, jūra ir pietietiškas gyvenimo ritmas supa Amalfio pakrantę. Čia jaunieji kaskart pasijunta it itališkos dainos „O sole mio“ žodžiuose. Juk visa pakrantės architektūra, gamtinės detalės ir vietinių šiltuma sukuria itin jaukų momentą.
Pietų Italijoje jaunosios dažnai renkasi princesiškas sukneles, romantiškas garbanas plaukuose, struktūruotą, bet neperspaustą puokštę. Jaunieji, tuo tarpu, turėtų dėvėti pilną kostiumą, ryšėti kaklaraištį ar varlytę, bet čia vis dar stilius draugauja su patogumu. Mildos teigimu, vyrai čia gali rinktis spalvingus kostiumus – smaragdo ar tamsiai mėlynus.
Bendrai, šioje vietoje jaunieji geriausiai jausis, jeigu pasirinks įvaizdį, su kuriuo galėtų pretenduoti tapti žurnalo viršelio pora. Švelni prabanga, meilė ir stilius.
Net ir bendrame dekore čia vyraus kiek ryškesnės, bet šviesios spalvos, daug daug citrinų ir jūros motyvai.
- Prabangioji Šiaurės Italija
Turbūt pati mylimiausia mano darbo vieta – Šiaurinė Italijos dalis su savo nepakartojamo grožio ežerais, kuriuose atsispindi kalnų viršūnės. Tiesa, ši vieta, kitaip nei jau aptartos yra kur kas griežtesnė aprangai.
Pritariu Mildai, kad tokioje vietoje, kaip Komo ežero pakrantė, privalome išlikti klasikos rėmuose. Vien vestuvių dienos fonas kuria itin prabangią ir didingą atmosferą, kuri negali užgožti jaunųjų. Todėl švenčiant šiame regione, įvaizdžio stilistė nuotakoms pataria rinktis griežtus siluetus, sluoksniuotus audinius ir „wow“ efektą kuriančias aprangos detales. Šukuosenos čia taip turėtų būti tvarkingos: kuodai, holivudinės garbanos. Na, o jaunajam čia nebus daug vietos fantazijai. Smokingas ar frakas, juosmens juosta, sąsagos ir kitos klasikinio įvaizdžio detalės čia labai rekomenduotinos.
Bendram šventės stiliui čia puikiai tiks auksinės žvakidės, žvakės, nedidelės tvarkingos puokštės ir, žinoma, krištolas.
Kad vestuvių įvaizdis būtų harmoningas
Sakykite, ką norite, bet tenka pripažinti, kad negalime visi būti visų sričių specialistais. Todėl patiems imtis dekoro idėjų ir savo įvaizdžio kūrimo svetimoje šalyje tikrai nerekomenduoju nei vienai porai. Renkantis viską atlikti patiems, greičiausiai, prarasite begales laiko ir iššvaistysite nemažai pinigų. Gera žinia ta, kad aplink jus yra begalės padėti norinčių meistrų.
Visų pirma, kreipkitės į vestuvių planuotoją, kuri padės apsispręsti dėl bendro šventės stiliaus. Kartu išsirinksite geriausią vietovę, nuspręsite dėl dekoro bei aptarsite šventės eigą. Tai labai svarbu sustyguoti dar iki apsilankymo šventinių drabužių salone.
Na, o kai jau žinosite, kaip atrodys jūsų vestuvės, šventės organizatorė galės jus nukreipti pas įvaizdžio konsultantę. Ji ne tik iki smulkmenų apgalvos visas jūsų asmeninio įvaizdžio detales, bet ir galės parekomenduoti šukuosenų bei makiažo meistrus. Na, o pas juos galėsite užsisakyti ir bandomąsias procedūras.
Nepamirškite, visi vestuvių paslaugų tiekėjai dirba jums ir dėl jūsų. Todėl į kiekvieną iš mūsų galite drąsiai kreiptis ir išsiaiškinti tai, kas jums svarbu.
Seminaro vaizdo įrašą rasite → čia.
Gyvenimo būdas
5 interjero taisyklės 2020 – 2021-iems metams

Kiekvienais metais interjero dizaineriai pateikia tendencijas, kurios geriausiai reprezentuoja tam tikrų metų, sezono arba kito laikotarpio būsto tendencijas. Nors 2020-ieji jau eina į prabangą, tačiau prognozuojama, kad 2021-ųjų pirmasis ketvirtis mažai kuo skirsis nuo to, ką turime savo namuose šiuo metu arba ką mums pataria įsirengti dizaineriai.
Pateiksime tendencijas, kurios geriausiai reprezentuoja paskutinius kelis mėnesiu ir tuo pačiu gerus pusę metų dar „laikysis“. Tačiau atsiminkite, kad geras interjero dizainas yra tas, kuris artimas Jūsų širdžiai, o ne tas, kuris rekomenduojamas savo srities žinovų. Juk būtina savo namuose jaustis gerai.
Vis daugiau dėmesio ekologijai
Ekologijos potėpiai namuose vis labiau populiarėja ir dizaineriai teigia, kad taps dar dažnesni. Kaip ekologija atsiskleidžia mūsų namuose? Per šviestuvus, kuriuos naudojame (vis dažniau perkami LED, kurie taupo energiją) bei buitinę techniką, kuri perkama (žinoma, A+++ klasės). Taip pat perkami ilgaamžiai baldai, kurie pagaminti iš geros kokybės medienos, vengiama plastikinių, galiausiai, investuojama į mažiau dūžtančius. Visa tai – ekologiškumo pagrindas, kadangi kuo daiktas tarnaus ilgiau – tuo jis taps draugiškesnis aplinkai.
Žinoma, taip pat siūloma daugiau dėmesio skirti ir spalvinei gamai, kuri vis dažniau „atsiveria“ ant natūralių, gamtos atspalvių: žalia, ruda, mėlyna, raudona… Visos spalvos yra gana tamsios, ryškios, tad reikia jas derinti, taip pat – palaikyti harmoniją, balansą.
Minimalizmas – klasika
Ekologiškas interjeras dažniausiai neatsiejamas ir nuo minimalizmo, kurio svarbiausia taisyklė – mažiau yra daugiau. Taip skatinama mažiau vartoti ir savo namuose turėti tik tuos daiktus, kurie tikrai reikalingi. Tiesa, minimalistinis interjeras išpopuliarėjo kartu su mažos kvadratūros butais, kuriuose teko įrengti funkcionalias erdves, kad jos nebūtų per daug apkrautos.
Dizaino paslaugas teikiančios įmonės teigia, kad interjeras kuriamas ne per daiktus, tačiau akcentus, kurie, galbūt, kabinami ant sienų, šviestuvų, karnizų, pamėgtos drąsios sienos, kurios puoštos raštais, skirtinga tekstūra, galiausiai, minimalistiniais akcentais, kurie pasirenkami labai atidžiai įvertinus jų poreikių: pagalvės, paveikslai, nuotraukos…
Minimalistinis interjero dizainas gali būti labai įvairus, tad jį renkantis reikia nuspręsti – ar norite palaikyti modernumą, ar klasiką, o gal lietuviško interjero dvelksmą savo namuose. Susižinojus pageidaujamo stiliaus taisykles – reikia jas pritaikyti modernizmo ideologijai.
Apvalios formos – neįprastos, tačiau reikalingos
Į anksčiau aptartus stilius taip pat įsikomponuoja ir apvalios formos, kurios dažniausiai yra neatsiejama minimalizmo ir tuo pačiu ekologijos dalis. Apvalu – tai žemė, tai nuolatos besisukantis ratas, kuris perteikia gyvybę. Siūlome rinktis ne tik kai kuriuos apvalius baldus, kaip kad stalas arba kėdė, tačiau ir kompozicijas, kurios gali būti kuriamas ant sienų. Pavyzdžiui, tapetai, kuriuose yra apvalūs geometriniai raštai, taip pat – šviestuvus, kurie būdami apvalūs dažniausiai tolygiau paskirsto šviesą (ypač kai ieškomas bendrinis apšvietimas).
Grįžtama prie prabangos
Dar viena pastebima tendencija, kuri galbūt kiek išsiskiria nuo visų anksčiau paminėtų, yra prabangos jausmas, kurio žmonės vėl siekia savo namuose. Ilgai karaliavęs skandinaviškas interjeras jau vadinamas atgyvena, kuri ne tik kad neskoninga, tačiau ir nuvalkiota. Taigi, grįžtama prie tradicinės klasikos, kurioje yra velveto audiniai, taip pat – daugiau medžio, tekstilės ir tuo pačiu daugiau raštų, kurie, žinoma, turi būti derinami tarpusavyje.
Nepamirškite, kad prabanga ir minimalizmas (lygiai taip pat ir modernumas) gali būti gana nesunkiai suderinti. Tik reikia žiūrėti – kokios tekstūros yra naudojamos ir kokios spalvinės gamos. Juk atspalvių sintezė – viena svarbiausių taisyklių kuriant namų aplinką.
Visada rekomenduojama pasinaudoti profesionaliomis interjero dizaino paslaugomis – taip išvengsite klaidų ir nenumatytų išlaidų.
-
Naujienosprieš 2 d.
Kaune gimstantys unikalūs gaminiai keliauja į garsiausių pasaulio kompanijų virtuves
-
Naujienosprieš 4 d.
S. Gentvilas jau kitais metais žada naują automobilių taršos mokestį
-
Greitos naujienosprieš 1 sav.
Pasikeitė privalomas automobilių laikymo vietų skaičius ir jų atstumai iki namų
-
Greitos naujienosprieš 1 sav.
Šiandien rogutes su vaikais prie automobilio tempusiam kauniečiui paskirta ir bauda, ir teisės vairuoti atėmimas
-
Naujienosprieš 1 sav.
Kauno biudžete konservatoriai pasigenda dėmesio kultūrai, sportui ir infrastruktūros plėtrai miesto pakraščiuose
-
Naujienosprieš 1 d.
Vyriausybė sušvelnino ribojimus lauke, leido vairavimo mokymą
-
COVIDprieš 2 sav.
Susiduriant su naujomis atmainomis, Vidurio Europoje – koronaviruso atvejų augimas
-
Naujienosprieš 1 sav.
„Smart-ID“ kūrėjai primena, kaip saugiai naudotis identifikavimu elektroninėje erdvėje