Kauniečiams - Pasiūlymai, Akcijos, NaujienosVerslas„SME Finance“ prognozė: 2019 metais smulkaus verslo poreikis faktoringui augs 3 kartus

Nebankinis finansavimas tarp smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) Lietuvoje toliau populiarės, o ateinančiais metais jo apimtys gali augti trigubai. Augančią paklausą lems tolesnis pagrindinių ekonomikos sektorių augimas, eksporto ir vidaus paklausos didėjimas. Tokias prognozes didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo bendrovė „SME Finance“ teikia remdamasi šių metų veiklos rezultatais ir analizuodama bendrą situaciją Lietuvos ekonomikoje. Vien per šių metų dešimt mėnesių „SMS Finance“ finansavo sąskaitų už 77 mln. Eur, o iki metų pabaigos planuoja pasiekti 130...
Avatar Gabrielė Lukšytė2018 lapkričio 12

Nebankinis finansavimas tarp smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) Lietuvoje toliau populiarės, o ateinančiais metais jo apimtys gali augti trigubai. Augančią paklausą lems tolesnis pagrindinių ekonomikos sektorių augimas, eksporto ir vidaus paklausos didėjimas.

Tokias prognozes didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo bendrovė „SME Finance“ teikia remdamasi šių metų veiklos rezultatais ir analizuodama bendrą situaciją Lietuvos ekonomikoje. Vien per šių metų dešimt mėnesių „SMS Finance“ finansavo sąskaitų už 77 mln. Eur, o iki metų pabaigos planuoja pasiekti 130 mln. Eur. Kaip ir buvo prognozuota, šiais metais įmonėje faktoringo augimas sudarys 300 proc.

Produkcijos eksportas pasiekė rekordinius 62 proc., auga pagrindiniai ekonomikos sektoriai

„SME Finance“ atlikta klientų veiklos analizė rodo, kad pagrindiniai ekonomikos sektoriai auga ir yra požymių, kad plėsis toliau. Pagyvėjimas jaučiamas tiek eksporte, tiek Lietuvos vidaus rinkoje. Pavyzdžiui, per šių metų devynis mėnesius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, apdirbamosios gamybos, generuojančios 20 proc. Lietuvos BVP ir 80 proc. Lietuvos eksporto, produkcija išaugo 6,5 proc. Sparčiausią plėtrą šiemet demonstruoja mašinų ir įrenginių bei variklinių transporto priemonių sektoriai, kurie gamybą padidino daugiau nei trečdaliu. Šiuo metu Lietuvos pramonės orientacija į išorės rinkas yra rekordiškai didelė – eksportuojama net 62 proc. visos produkcijos. Palyginimui – prieš 2008-2009 m. krizę Lietuvos pramonė užsienio rinkose parduodavo tik pusę visos pagaminamos produkcijos.

Pervežimai augo 14 proc., mažmeninės prekybos įmonių apyvartos didėjo 8-10 proc.

Įspūdingą plėtrą demonstruoja ir Lietuvos transporto sektorius: pavyzdžiui, šiemet krovinių vežimo kelių transportu apimtys padidėjo 14 proc., dviženklį augimą rodo tiek vidaus, tiek tarptautinių krovinių pervežimas. Vidaus rinkoje taip pat fiksuojami geri rezultatai: mažmeninės prekybos įmonių apyvartos augo nuo 5,2 proc. sausį iki 8 proc. šių metų rugsėjį; per metus mažmeninė prekyba ne maisto produktais padidėjo beveik dešimtadaliu.

„SME Finance“ finansuotų sąskaitų suma pasiekė 100 mln. eurų

Nebankinio finansavimo bendrovė „SME Finance“ per 2 veiklos metus jau finansavo sąskaitų už 100 milijonų eurų, iš jų pirmaisiais metais – už 23 mln. eurų, antraisiais – už 77 mln. eurų. Per dvejus veiklos metus buvo finansuota daugiau nei 35 tūkst. SVV įmonių sąskaitų.

Pasak „SME Finance“ direktoriaus Mindaugo Mikalajūno, sparčiai augantį faktoringo paslaugų populiarumą lemia trys pagrindiniai veiksniai: pirma, nuo 2010 metų fiksuojama stabili eksporto plėtra. Pavyzdžiui, eksporto apimtys 2017 metais augo 12 proc., šiemet – dar 9 proc. Antra – rinkoje atsirado alternatyvių finansavimo instrumentų smulkiam ir vidutiniam verslui: individualius verslo poreikius atitinkančių sąskaitų finansavimo būdų, verslo paskolų be turto įkeitimo, draudimo garantijų, apsaugančių nuo klientų nemokumo. Galiausiai, įmonės vis dažniau renkasi faktoringą kaip palankiausią finansavimo formą dėl galimybės dar tą pačią dieną gauti pinigines lėšas, neįkeičiant turto.

Scroll Up