Miestas

Vyksta reidai ir raginimai jungti būstus prie nuotekų tinklų

0

Pastaruoju metu sutelktas dėmesys aplinkosaugos problemų sprendimui lemia, vis dažnesnius bendrovės ,,Kauno vandenys” ir kitų atsakingų institucijų  atstovų bei gyventojų susitikimus.

Jungtinė komanda, kurią sudaro Kauno miesto viešosios tvarkos ir savivaldybės aplinkos apsaugos skyrių, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos ir bendrovės ,,Kauno vandenys” specialistai pastarąjį kartą tikrino ir bendravo su Vilijampolės mikrorajono gyventojais.

Vizitai į kauniečių būstus buvo pasirinkti neatsitiktinai, specialistai aplankė kelias dešimtis gyventojų kurie naudojasi centralizuotu vandentiekiu, tačiau jų būstai nėra prijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos. Štai vienas iš pavyzdžių, per mėnesį viename name gyvenančios kelios šeimos sunaudojančios apie 10–15 kub. m geriamojo vandens, taip ir negalėjo pateikti įrodančių dokumentų – kaip tvarko nuotekas. Dalis žmonių specialistams aiškino, kad jungti būstus prie centralizuotų nuotekų tinklų neturi lėšų, nors buitinių nuotekų linija yra vos už keleto metrų nuo jų valdos.

Bendrovė „Kauno vandenys” jau yra įgyvendinusi keletą inžinerinių tinklų projektų – Aleksoto, Vilijampolės, Šančių, Vaišvydavos, Žaliakalnio ir Zuikinės mikrorajonuose. Šiuo metu vykdo buitinių ir paviršinių nuotekų tinklų plėtros projektą Aleksote.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  15% 160 / 1k
 • NEPADEDA
  2% 23 / 1k
 • ŽLUGDO
  79% 820 / 1k
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  2% 29 / 1k

Jungtinė specialistų komanda tikrinimus aktyviai tęsia ir kituose miesto mikrorajonuose.   Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai primena, kad už Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą Administracinių nusižengimų kodeksas numato įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų, o už pakartotinį pažeidimą – iki 600 eurų. Dar griežtesnę atsakomybę už gamtai padarytą žalą gali taikyti aplinkosaugininkai.

Daugiau informacijos apie prisijungimo sąlygas bei prašymų teikimo tvarką galima rasti internete: www.kaunovandenys.lt. (skiltyje,, Paslaugos: techninių sąlygų išdavimas”).

Kilus klausimams skambinti : Tel. Nr. 8 800 20 000

Prašymai teikiami per klientų aptarnavimo centrą ,,Mano Kaunas”.

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas