Kauno kino festivalio atidaryme išvysime Kanuose apdovanotą filmą „Turbūt tai rojus“.

Tarptautinis Kauno kino festivalis rugsėjo 26 d. – spalio 6 d. dvyliktą kartą grįžta su kruopščiai atrinkta programa, kurioje šįmet kaip niekad gausu tarptautinės kino bendruomenės pripažintų filmų. Festivalio atidarymas Kaune įvyks rugsėjo 26 d. 19 val. Kauno kultūros centre.

Festivalio atidarymo filmu šiais metais pasirinktas palestiniečio režisieriaus Elia Suleimano filmas „Turbūt tai rojus“. Tai autobiografinis režisieriaus kūrinys, kuriame Vakarų pasaulį Suleimanas vaizduoja taip, kaip jį mato iš Palestinos kilusio žmogaus akimis. „Turbūt tai rojus“ pasakoja apie palestiniečio keliones ir suteikia progą pasijuokti iš Vakaruose įsigalėjusių gyvenimo standartų. Tai filmas, pasakojantis apie Palestinos gyventojų benamystę ir pasimetimą, bet tai darantis neįprasta šioms temoms komedijos forma.

Filmo apdovanojimų sąrašas – įspūdingas. „Turbūt tai rojus“ buvo apdovanotas Kanų kino festivalyje, kuriame sulaukė specialaus Kanų festivalio žiuri paminėjimo. Taip pat, Palestinoje filmas buvo paskelbtas oficialiu šalies kandidatu „Oskaro“ apdovanojimui. Tarptautinės kino kritikų federacija (FIPRESCI) šiais metais Suleimano filmą paskelbė geriausiu metų filmu. „Turbūt tai rojus“ iki šiol pristatomas didžiausiuose pasaulio kino festivaliuose, o Kauno kino festivalio metu jį išvys ir Lietuvos auditorija.

« 1 5 »
« 1 11 »

Elia Suleiman yra iš Palestinos kilęs režisierius, garsus kartokomis komedijomis apie Palestinos situaciją, kurias kritikai lygina su Busterio Keatono ir Jacques‘o Tati filmais. Žinomiausias režisieriaus filmas – „Dieviškas įsikišimas“, 2002 metais Kanuose pelnęs žiuri prizą. „Turbūt tai rojus“ yra filmas su kuriuo Suleimanas į didžiuosius kino ekranus grįžta po dešimties metų tylos bei apmąstymų.

Informacija paimta iš:kinofestivalis.lt

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments