Kultūra

Skambant D.Dolskio dainoms Kačerginėje pristatyta atgimusi vila

0

Antradienį visuomenei pristatyta žymaus tarpukario jūrų inžinieriaus, Lietuvos kariuomenės kario savanorio, Kačerginės kurorto direktoriaus Viktoro Reklaičio (1890-1942 m.) vila.

Kačerginės seniūnijos darbuotojai į restauruotą medinę vilą svečius kvietė skambant garsaus tarpukario estrados dainininko Danieliaus Dolskio dainoms. Stilingai apsirengusios šeimininkės iš spalvotų arbatinių pilstė žolelių arbatą ir siūlė vaišintis imbieriniais sausainiais.

Vila pušų kaimynystėje statyta 1935-1938 metais, sovietmečiu čia veikė ambulatorija.

Pastatas nuo laiko ir drėgmės buvo sunykęs, todėl Kauno rajono savivaldybė nusprendė jį prikelti naujam gyvenimui.

Viloje įsikūrė Kačerginės seniūnijos administracija, o nedideliame vilos bokštelyje, į kurį patenkama stačiais laiptais, persikels miestelio muziejus, Turizmo informacijos centro filialas.

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė džiaugėsi, kad baigiantis metams sutvarkytas dar vienas kultūros paveldo objektas.

Centriniame Kauno turguje – tik natūralias uogas savo gaminiams naudojanti desertinė „Prisirpom“

„Kačerginė – istorinis kurortas, tai matyti iš atkurtos vilos, tai rodo ir šiam pastatui būdingi langai, grindys, durys, visa architektūra.“, – pastebėjo D. Varnaitė.

Apžiūrėjusi rekonstruotą pastatą, paveldosaugininkė džiaugėsi, kad darbai atlikti siekiant išsaugoti autentiškumą. „Profesionalu!“, – gyrė restauratorių darbą D. Varnaitė.

Pastato restauravimo darbams vadovavęs architektas Saulius Gudas pasakojo, kad su didžiausiais iššūkiais susidūrė statybininkai: jiems teko keisti supuvusias grindis, kai kuriuos rąstų vainikus.

Po jų sekę restauratoriai parinko dažus, restauravo lubas, puošybos elementus. „Viską išsaugojome. Tiesa, fasadas kiek padidėjo, nes jį šiltinome, tačiau atkūrėme pagal pavyzdį“, – pasakojo architektas.

Restauravimo darbams 170 tūkst. eurų skyrusios Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas pastebėjo, kad rekonstruota V. Reklaičio vila atspindi to meto kurortinio miestelio dvasią.

„Kačerginė ir Kulautuva buvo vieni populiariausių prieškario kurortų, todėl dabar ši teritorija siekia atgauti turėtą statusą. Norime ateities kartoms ne tik perduoti tai, ką išsaugojome, bet ir sukurti naują, dar patrauklesnę infrastruktūrą“, – kalbėjo meras.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra