Naujienos

SKALDA MŪSŲ BUITYJE

0

Dekoratyvinė skalda, tai iš natūralių akmenų pagamintas produktas, kuris naudojamas įvairių objektų apdailai. Ji būna įvairių dydžių, siekiančių iki šešiasdešimties milimetrų skersmens. Priklausomai nuo to, kur bus numatoma ją naudoti, parenkama ir jos spalva. Kapinėse populiariausia būna kvarcito, granito ar marmuro skalda.

Kokių rūšių būna akmens skalda?

Pagrinde akmens skalda yra keturių grupių pagal dydį – smulkioji, vidutinioji, stambioji ir smulkios tekstūros. Visos jos rūšys yra pagamintos iš natūralaus akmens, tik kai kuri būna ne tik suskaldyta, bet dar ir nušlifuota. Šlifuotos skaldos akmenukai pasižymi tuo, jog glaudžiai sukrenta ir nepalieka tarpų nukritusiems medžių lapams ar kitokiems nešvarumams kauptis.

Skalda taip pat būna skirstoma pagal spalvą, todėl ji būna arba natūralių spalvų arba dažyta. Skaldai skirtuose dažuose nebūna nuodingų medžiagų, kurios galėtų pakenkti žmogui ir aplinkai. Jie būna ilgaamžiai, todėl dažyta skalda bet kokiomis oro sąlygomis nekeičia savo spalvos, kuri išlieka ryški.

Į ką atsižvelgti renkantis skaldą kapams?

Jei ruošiatės pirkti skaldą artimųjų kapams, rinkitės ją atsižvelgdami į vietovės reljefą, šalia esančių kitų kapų dizainą, aplinkinius augalus. Jei netoli nuo kapo auga medžiai, labiau tiktų pirkti smulkią skaldą, nes joje nebus tarpų, todėl nesikaupia rudenį nukritę lapai, spygliai, tad ją bus lengviau prižiūrėti. Be to, būtina skaldą suderinti su antkapio spalva ir kitomis detalėmis, kad pavyktų kapavietei suteikti nepriekaištingą išvaizdą. Iš praktikos aišku, kad vieno kvadratinio metro paklojimui kapavietėje prireikia iki pusšimčio kilogramų skaldos.

Kur dar dažniausiai būna naudojama dekoratyvinė skalda?

Dažniausiai dekoratyvinė skalda yra naudojama padengiant namo pakraščius arba plotą, esantį apie sodyboje augančius medžius, dekoratyvinius medelius ar krūmus. Tai daroma ne šiaip sau, o praktiniais sumetimais. Vasarą, dailinant veją prie namų, žoliapjove apipjauti jos plotus prie pat namo sienų ar esančius aplink įvairiausius augalus praktiškai būtų misija neįmanoma.

Be to, akmens skalda, jei ant paviršiaus supilamas pakankamai storas jos sluoksnis, apsaugo ir nuo piktžolių iš apačios skverbimosi, pagražina aplinką. Dėl tos pačios priežasties skalda naudojama ir kapinėms tvarkyti, nes poreikis ravėti kapavietę minimaliai sumažėja.

Kur labiausiai praverčia stambi dekoratyvinė skalda?

Stambi dekoratyvinė skalda labiausiai tinka tada, kai norima papuošti įvažiavimą į savo sodybą arba panaudoti ją paklojant takelius poilsio zonoje ar sodo teritorijoje, nes ji neišsinešios prikibdama prie avalynės. Ji yra labai patogi naudoti, su ja darbuotis nėra sudėtinga. Jei prie namų norisi matyti akį savo spalvingumu džiuginančius takelius, nebijokite tapti menininkais-dekoratoriais.

Imdamiesi tokių takelių išliejimo darbų rinkitės kuo įvairesnių spalvų akmenėlius, dėliokite iš jų jums patinkančius ornamentus, kurdami savotišką, tobulų formų nesugriaunamą „mandalą“ arba pusiau chaotiškai, pusiau tvarkingai kurkite impresionistines kompozicija. Takeliams žaismingumą gali suteikti ir blizganti juodos spalvos skalda, prie kurios šauniai dera baltos ir rausvos spalvos skaldos intarpai.

Kūrybiškumui pasireikšti sąlygas sudaro tai, kad dekoratyvinė spalva būna pačių įvairiausių formų, spalvų ir atspalvių bei sudaryta iš skirtingų dydžių akmenukų, tad reikia tik pajungti veiklai visas turimas vaizduotės galias ir imtis savo namų aplinkoje kurti grožio stebuklus, kurie savo primintų pasaką.

Kur ieškoti dekoratyvinės skaldos?

Jeigu jums kilo noras papuošti savo namų aplinką dekoratyvine skalda, tai žinokite tokia, skalda Kaune, irgi parduodama. Jos galite įsigyti tiek, kiek tik jums reikia.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos