MiestasSkaitytojai klausia: kas atsakingas už laiptinių ir kiemų dezinfekavimą?

Donata Zabulionė Donata Zabulionė2020 23 balandžio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Į redakciją kreipėsi skaitytojai teiraudamiesi, kaip vyksta laiptinių ir kiemų dezinfekavimo darbai, kas turi juos atlikti ir kokiu dažnumu, kad būtų užtikrintas gyventojų saugumas. Kai kurie kauniečiai sunerimę – viso karantino metu jų laiptinės nebuvo dezinfekuotos. Ar tuo rūpintis turi patys gyventojai? Šiuos klausimus uždavėme Kauno miesto savivaldybės atstovams, kad jie patikslintų, kaip turi būti prižiūrimos laiptinės epidemijos ar pandemijos atveju. 

Į skaitytojų klausimus atsakė Kauno m. savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis:

„ Laiptinių dezinfekavimo darbai vyksta, vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos rekomendacijomis. Juos atlieka arba namą administruojanti įmonė arba, jei nėra sudarytos laiptinių valymo ir dezinfekavimo sutarties, patys gyventojai, vadovaudamiesi rekomendacijomis, kurių nuoroda pateikta žemiau. Rekomendacijos galioja tiek fiziniams , tiek ir juridiniams asmenims ir jas galite perskaityti paspaudę čia. 

Teisės aktuose nenurodomas laiptinių dezinfekavimo dažnumas, nustatyta tik, kad tai turi vykti. LR Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijose laiptines vėdinti siūloma 2-3 kartus per dieną, drėgnu būdu valyti- 2 kartus per savaitę, bet pabrėžiame- tai yra rekomendacijos.  Be abejo, gyventojai gali ir dažniau valyti laiptinę vadovaudamiesi tomis pačiomis rekomendacijomis ar kreiptis į administratorių, kad paslauga būtų atliekama dažniau, tačiau ir kainuos ji brangiau.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Taip pat primename, kad nustačius ir patvirtinus COVID -19 atvejį laiptinėje esančiuose butuose gyvenančiam gyventojui (gyventojams), laiptinė dezinfekuojama privaloma tvarka, mokestis už tai kompensuojamas.

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x