MiestasSkaitytojai klausia: kada Laisvės alėja nebeskęs paukščių išmatose?

Donata Zabulionė Donata Zabulionė2020 24 balandžio4
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Į redakciją kreipėsi skaitytojai, kurie teiravosi, kokių veiksmų imamasi dėl Laisvės alėją dergiančių paukščių? Jie piktinasi, kad šviežiai nulakuotus suoliukus kaip mat užkloja paukščių išmatos, o praeiviai paukščius nuolat lesina berdami maisto likučius. Redakcija kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę su prašymu patikslinti, kokių veiksmų bus imtasi dėl šios situacijos. 

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rimantas Vilimas apie paukščių lesinimą pasisakė labai griežtai – „Kauno miesto savivaldybės tarybos patvirtintose „Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse“ nurodytas draudimas asmenims viešose vietose lesinti paukščius. Šis draudimas netaikomas žiemos sezono metu, esant stipriems šalčiams ir lesinant paukščius specialiai įrengtose lesyklose. Už šio pobūdžio nusižengimą taikoma administracinė atsakomybė, numatyta Lietuvos administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnyje.  Administracinės nuobaudos dydis yra nuo įspėjimo iki 600 eurų.“ Pilietiški miestiečiai apie paukščių lesinimą turėtų pranešti policijos pareigūnams. 

Su paukščių teršimu mieste kovojama

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė vardina, kokie veiksmai jau atlikti – „2019-12-09 Aplinkos apsaugos departamento Aplinkos ministerijos Kauno valdyba Kauno miesto savivaldybės administracijai išdavė leidimą iki kovo 1 d. sunaikinti kovų ir pilkųjų varnų lizdus Kauno miesto teritorijoje.

Atsižvelgiant į seniūnijų pateiktus duomenis, mieste buvo iškelti iš medžių šių paukščių lizdai iš:  Ramybės parko, Prezidentūros kiemelio, Laisvės al, A.  Smetonos al., Nemuno salos, Nemuno ir Neries santakos parko. Iki kovo 1 d. buvo iš  245 medžių iškelti  537 lizdai. 2020-02-26 gauta Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos išvada dėl medžiojamųjų gyvūnų gausos reguliavimo, kurioje Kauno miesto savivaldybės administracija gavo leidimą baidyti kovus ir pilkąsias  varnas ultragarsinėmis priemonėmis nuo kovo 1 iki 2020 m. birželio 1 d.“. 

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Ir Jūs turite nusiskundimų arba klausimų, susijusių su Kauno miesto ar rajono reikalais? Rašykite mums į info@kaunieciams.lt ir mes rasime atsakymus! 

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
4 Komentarų
Naujausi
Seniausi Labiausiai balsuojami
Inline Feedbacks
View all comments
karo ligonine

karo ligonines parkelyje (griunvaldo g) belekiek lizdu. simtai varnu skraido. laikas ir juos sutvarkyt

Dainius

Seniai laikas

Jore

Amziais viskas trukdo…virsune!dabar pauksciai patrukde…susimastykit ar patys sau netrukdot…

liudnas

PAUKSCIAI NETRUKDO. TRUGDO JU APDERGTI SUOLIUKAI!!! JOOORE!

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x