MiestasNaujienosŠilumos kaina Kauno regione kovą bus net 20,7 proc. mažesnė nei pernai

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 27 vasario

Dėl sumažėjusių perkamos šilumos ir kuro kainų nuo š. m. kovo 1 d. kauniečiams bei Kauno rajono ir Jurbarko gyventojams nustatyta net 20,7 proc. mažesnė nei pernai kovą centralizuotai tiekiamos šilumos kaina.

Kauniečiai už šildymą mokės mažiau. jp.lt nuotr.

Vienanarė šilumos kaina gyventojams nuo š. m. kovo 1 d. bus 4,33 ct už kilovatvalandę su PVM. Palyginus su praėjusiųjų metų kovo mėnesiu, ši kovą centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Kaune bus net 20,7 proc. mažesnė. Pernai kovą ji sudarė 5,46 ct/kWh su PVM. Sumažėjimas pavaizduotas grafike:

 

Šilumos kaina Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke mažėja ir palyginus su šių metų vasariu. Šį vasarį šilumos kaina gyventojams sudaro 4,87 ct už kilovatvalandę su PVM, taigi kovą šilumos kaina bus 11,1 proc. mažesnė.

Tuo tarpu, mokėjimai (sąskaitos) už suvartotą šilumą (šildymą ir karštą vandenį) priklauso nuo pastate suvartoto šilumos kiekio. Šis, savo ruožtu, priklauso nuo pastato būklės, lauko oro temperatūros ir patalpose norimos palaikyti temperatūros.

Daugiausiai šilumos suvartojimą lemiantis veiksnys yra pastatų būklė. Kuo geriau pastatas prižiūrimas, tuo mažiau šilumos jame suvartojama. Šildymo sezono metu sąskaitos už šilumą kokybiškuose ir gerai prižiūrimuose namuose, lyginat su prastos būklės ir blogai prižiūrimais daugiabučiais gyvenamaisiais namais, skiriasi nuo 5 iki 8 ar net 10 kartų.

 

Lentelėje pateikiame daugiausiai, vidutiniškai ir mažiausiai Kaune už šildymą 2020 m. sausį mokėjusių gyventojų pastatų šilumos suvartojimo ir mokėjimų duomenis:
Atkreiptinas dėmesys, kad tiek šilumos kaina, tiek lauko oro temperatūra visiems buvo vienoda. Todėl akivaizdu, kad daugiausiai mokėjimai už šildymui suvartotą šilumą skyrėsi dėl skirtingos pastatų būklės.

Visą informaciją apie kainas, kainų dedamąsias, name suvartotą šilumą, vidutinius mokėjimus ir kitus duomenis galite rasti bendrovės interneto svetainėje www.kaunoenergija.lt.

kaunoenergija.lt informacija ir nuotraukos

 

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up