ĮmonėsSienų spalvų pasirinkimas: pagrindinės spalvos ir jų poveikis

Pasaulyje gausu įvairiausių spalvų ir atspalvių, kurie atsispindi jau ne tik gamtoje, bet ir aprangoje, technikoje ar interjere. Tačiau skirtingos spalvos turi skirtingą poveikį žmogaus būsenai, mąstymui ir netgi emocijoms. Kur galime įsileisti spalvas ir ką jos simbolizuos namuose pasakoja „Dažytojų brolija“ vadovas Vidas Leščinskas. Geltona View this post on Instagram Yellow is my favorite color. So naturally we had to add a little sunshine to our second guest room. I never post this room...
Avatar Gabrielė Lukšytė2019 30 sausio

Pasaulyje gausu įvairiausių spalvų ir atspalvių, kurie atsispindi jau ne tik gamtoje, bet ir aprangoje, technikoje ar interjere. Tačiau skirtingos spalvos turi skirtingą poveikį žmogaus būsenai, mąstymui ir netgi emocijoms. Kur galime įsileisti spalvas ir ką jos simbolizuos namuose pasakoja „Dažytojų brolija“ vadovas Vidas Leščinskas.

Geltona

Geltona spalva simbolizuoja laimę ir džiugesį. Ją mėgstantys žmonės dažnai būna geros nuotaikos, tikėtina, kad rečiau serga ir apskritai gyvena smagų gyvenimą. Tačiau nebūtina įsivaizduoti tik ryškiai geltonų sienų.

https://www.instagram.com/p/BtLvJpNng1-/

„Geltona turi daug įvairių atspalvių: citrinos, labai populiari garstyčių ar net ir šieno geltonumas. Tai labai priklauso nuo individualių poreikių ir, žinoma, kur bus naudojama spalva. Spalvų išraiškai namuose visada rekomenduoju rinktis akcentinę sieną, o geltonai – ypač. Nes, kad ir koks atspalvis tai bebūtų, jis vis tiek ryškus. O ryškios spalvos interjere gali greitai varginti. Geltoną geriausia rinktis virtuvei. Čia ją matysite trumpiau, todėl ir jos „blogosios“ savybės mažiau pasireikš.“, – apie geltonos spalvos sienų dažus pasakoja Vidas Leščinskas.

https://www.instagram.com/p/BtIuwwGHy7F/

Mėlyna

https://www.instagram.com/p/BstM1UQDCOz/

Mėlyna spalva gana rami. Ji suteikia pusiausvyrą, asocijuojasi su natūralumu ir harmonija. Tiesa, tokių spalvų mėgėjus dažnai įvardina ne tik kaip ramius, bet ir kaip išmintingus žmones. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad mėlyna taip pat turi daug ir skirtingų atspalvių, kurie gali skirtingai veikti ir jūsų nuotaiką.

https://www.instagram.com/p/BtJOTDtABvP/

„Visos ryškios spalvos, kaip ir sakiau, anksčiau ar vėliau ims varginti. Nebūtinai tas varginimas pasireikš pogulio noru, bet greičiau vargins akis, emociškai „išgręš“. Todėl ir mėlyną geriau rinktis „prigesintą“ arba kaip tik prabangią, tačiau tamsesnę, sodrią. Ši spalva labai gerai atrodytų miegamajame ar svetainėj, bet ir čia jos reikia nepadaugint. Geriau tokiems akcentams rinktis vieną sieną arba dvi.“, – įspėja „Dažytojų brolija“ atstovas.

https://www.instagram.com/p/BtLRqx3FD-2/

Raudona

https://www.instagram.com/p/BtIqbFDFSEo/

Raudona dažnai priskiriama aistrų spalvų grupei. Ji prabangi, bet tuo pačiu ir labai energinga spalva. Raudoną spalvą dažniau renkasi stiprūs ir emocionalūs žmonės, kurie geba „atlaikyti“ jos poveikį.

„Raudonų spalvų niekada nerekomenduočiau miegamajam, nors kai kurie kaip tik renkasi būtent jas. Tiesa, tokiam kambariui jau tikrai geriau rinktis prabangią, tamsesnę raudoną, kuri bent minimaliai ramins. Šiaip raudona, net ir itin ryški, gerai atrodo virtuvėje, o kiek ramesni atspalviai gražiai žiūrisi ir svetainėje ar drabužinėje. Labai svarbu, renkantis spalvas, įdėmiai į jas įsižiūrėtumėt. Jeigu jau spalva tikrai nepatiks, tai ji nepatiks iškart, bet va su patinkančiom bus kiek blogiau. Labai rekomenduoju išsirinkti iš paletės dabar gražiausius atspalvius ir į juos kasdien pasižiūrėti bent keletą dienų iš eilės. Tada pajusit, ar galėsit su ta spalva gyvent bent penkerius metus.“, – kaip išsirinkti tinkančią ir patinkančią spalvą pataria „Dažytojų brolija“ vadovas Vidas Leščinskas.

https://www.instagram.com/p/BtJNY0_FMPT/

Dalinkitės su savo draugais
Užsakomasis reklaminis straipsnis
Scroll Up