Greitos naujienos

Šiandien – Europos kraštovaizdžio konvencijos diena

0

2021 10 20

Spalio 20 d. prieš 21 metus Lietuva kartu su dar 17 valstybių Florencijoje pasirašė Europos kraštovaizdžio konvenciją. Iki šiol tai vienintelis tarptautinis susitarimas, kuris tiesiogiai skirtas Europos kraštovaizdžiui ir jo išsaugojimui.

 

Konvencijoje pabrėžiama susitarimų įvairiose srityse svarba siekiant apsaugoti kraštovaizdžio vertybes, jo įvairovę, skatinama laikytis į ateitį orientuoto požiūrio priimant sprendimus, kurie turi įtakos kraštovaizdžio apsaugai, tvarkymui ar planavimui. Ypač akcentuojama, kad labai svarbu įtraukti visuomenę priimant  su kraštovaizdžiu susijusius sprendimus ir ją šviesti. Visa tai aktualu  ir dabar.

 

Įgyvendinant Konvenciją, Lietuvoje  nemažai nuveikta: parengta kraštovaizdžio erdvinės struktūros įvairovės ir jos tipų išskyrimo mokslinė studija su didžiule duomenų baze, Nacionalinis kraštovaizdžio tvarkymo planas, kuris bus integruotas į naująjį Lietuvos teritorijos bendrąjį planą, parengtos valstybinių parkų kraštovaizdžio struktūros schemos su aprašais, baigti rengti valstybinių parkų ir rezervatų tvarkymo planai, saugomose teritorijose  įsteigti lankytojų centrai, atnaujinamas Lietuvos kraštovaizdžio politikos krypčių aprašas ir kt.

 

Europos Taryba, siekdama paskatinti vaikų domėjimąsi kraštovaizdžiu, neseniai parengė ir lietuvių kalba paskelbė bukletą Ugdomoji veikla kraštovaizdžio tema pradinėms mokykloms. Jame teigiama, kad kraštovaizdis yra puiki mokymosi priemonė.

 

Aplinkos ministerija kviečia pradinių klasių pedagogus, kitus edukacine veikla užsiimančius specialistus ir visus, kurie ieško įdomios ir prasmingos veiklos su vaikais, susipažinti su šia paprasta mokymo priemone ir pritaikyti ją savo veikloje.

 

Šiuo metu Europos kraštovaizdžio konvencija ratifikuota 37 šalyse. Lietuva ją ratifikavo viena pirmųjų –  2002 m. spalio 3 d.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos