KriminalaiŠią naktį po tiltu rastas jauno vyro kūnas

ELTA ELTA2020 19 gegužės
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariatas praneša apie šią naktį (gegužės 19 d.) apie 1 val. 10 min. Jonavos gatvėje rastą mirusio asmens kūną. Įtariama, kad jaunuolis pasitraukė iš gyvenimo nušokęs nuo tilto, mirusiojo galva buvo sužalota.

Raginame su psichologiniais ir emociniais sunkumais susiduriančius gyventojus kreiptis pagalbos į artimuosius arba skambinti šiais nemokamais pagalbos numeriais:

  • Jaunimo linija: 8 800 28 888
  • Vilties linija: 116 123
  • Vaikų linija: 116 111
  • Pagalbos moterims linija: 8 800 66 366

Jaunimo linija dalijasi patarimais žmonėms, kurie įtaria, jog šių pažįstami asmenys gali būti linkę į savižudybę:

Pirmiausia, kilus bent menkiausiam įtarimui, jog žmogus gali galvoti apie savižudybę, reikia mėginti su juo apie tai pasikalbėti. Nebijok kalbėti atvirai ir nevenk žodžio „savižudybė“. Kartais užtenka tik parodyti, jog žmogus gali su tavimi kalbėti. Galimybė pasidalinti jausmais, atvirai pasipasakoti apie savo jausmus ir mintis, būti išklausytam nesmerkiant ir nemoralizuojant, mažina kančią, kurią jis šiuo metu jaučia. Būtent tai, o ne patarimai ar „stebuklingos frazės“ mažina savižudybės riziką.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Niekuomet nenuvertink žmogaus problemų ir neįrodinėk, koks prastas sprendimas yra savižudybė, nes tuo metu jo problemos yra didžiausios, kokias jam yra tekę išgyventi, o savižudybė atrodo, kaip vienintelis sprendimo būdas. Todėl venk pasakymų, jog „viskas bus gerai“, nes apie savižudybę galvojančiam žmogui atrodo, jog tikrai taip nebus. Tokie pasakymai nuvertina situaciją, žmogus gali pasijusti neišgirstas ir nesuprastas.

Žinojimas apie kito žmogaus savižudiškas mintis gali būti sunki našta, todėl nelaikyk visko paslaptyje – paprašyk pagalbos kitų žmonių, kuriais tu pasitiki. Svarbu padėti, bet taip pat svarbu ir neprisiimti per daug atsakomybės, nes net laiku pastebėjus rizikos ženklus ir suteikus reikiamą pagalbą nėra garantijų, jog žmogus nenusižudys – visgi galutinis sprendimas priklauso tik nuo jo.

Nepamiršk, jog nuoširdus ir nesmerkiantis pokalbis yra pirmasis žingsnis pagalbos žmogui, galvojančiam apie savižudybę, link, tačiau toliau gali reikėti profesionalios pagalbos. Išklausęs, parodęs susirūpinimą artimuoju, kuris galvoja apie savižudybę, toliau turėtum jį skatinti kreiptis psichologinės pagalbos, gali padėti tą pagalbą suorganizuoti arba net pasisiūlyti tą žmogų palydėti, taip parodydamas savo palaikymą.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Daugiau informacijos rasite paspaudę čia.

ELTA info

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x