inkilėlis, „Sėkmės inkilėlis“ – pagalba ne tik paukščiui, bet ir jaunajam talentui, Kaunieciams.lt

„Sėkmės inkilėlis“ – pagalba ne tik paukščiui, bet ir jaunajam talentui

0
101

„Sėkmės inkilėlis“ –  tai sėkmingai nuo 2013-ųjų vykstantis Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubo inicijuotas kasmetinis renginys, kuris ne tik sostinės bet ir Kauno miesto gyventojams tampa itin gražia tradicija, skatinančia prisidėti prie parkų puoselėjimo ir talentingo jaunimo skatinimo.

Birželio 4 dieną kauniečiai rinkosi į Nemuno salą ir kartu su Kauno Tvirtovės Rotaract klubu kabino nupirktuosius inkilėlius. Inkilėlių būta net trijų rūšių: zylei, žvirbliui ar varnėnui. Kiekvienas paukščio namelis buvo pažymėtas specialiu renginio ženklu bei pakabintas ant šakos, taip stengiantis padaryti kuo mažiau žalos medžiams. Tiesa, klubo nariai pastebi, jog šiemet parduoti inkilėlius sekėsi kiek sunkiau, tačiau vis gi džiaugiasi žmonių iniciatyvumu ir tikisi, kad ši iniciatyva Kaune vis populiarės.

Surinkta suma – kilniam tikslui

Šios akcijos tikslas ne tik sukurti gyvenamąją vietą paukšteliams, bet ir pasirūpinti Lietuvos jaunųjų talentų galimybėmis. Lietuvoje yra nemažai talentingų jaunuolių, kurie negali savęs realizuoti dėl finansinių problemų. Taigi, kasmet didžioji dalis surinktų lėšų skiriama jaunam talentingam menininkui, sportininkui ar mokslininkui, kuriam trūksta finansinės pagalbos, o likusi suma – inkilėlių priežiūrai visiems metams, į pagalbą pasitelkiant Vilniaus ornitologus.

Šiemet surinkti pinigai bus skirti talentingai jaunajai fortepijonistei iš Klaipėdos, kurios šeima šiuo metu negali skirti pakankamai lėšų dalyvavimui tobulėjimui būtinuose konkursuose. Iniciatoriai tikina, jog net menkiausia surinkta suma išties padeda ir skatina prisidėti prie iniciatyvos. Naujas muzikos instrumentas, apmokėtos kursų pamokos ar parama studijoms universitete gali būti didelis žingsnis į šviesią jaunuolio ateitį.

Iki šiol pakabinta nemažai inkilų

2013 metais Kalnų parke pakabinta – 15 ikilėlių, 2014 m. Bernardinų sode – 30,  2015 m.  Kalnų parke ir Bernardinų sode – 100 inkilėlių.

2016 metais įsigyti inkilėliai pirmą kartą kabinti ne tik sostinėje, bet ir  Kaune, Šiauliuose bei Marijampolėje. Iš viso pakabinta 240 paukščių namų (160 Vilniuje, 40 Šiauliuose, 20 Kaune ir 20 Marijampolėje).

2017 metais pakabinta 250 inkilėlių – 175 Vilniuje, 25 Kaune, 30 Klaipėdoje ir 20 Šiauliuose.

2018 metais pakabinta 218 inkilėlių – 153 Vilniuje, 30 Kaune, 20 Klapėdoje ir 15 Šiauliuose.

Projektą organizuoja Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract, Kauno Tvirtovės Rotaract, Šiaulių Auksinio Rato Rotaract ir Klaipėdos Senamiesčio Rotaract klubai.

Kaune vykusio renginio akimirkos:

Facebook Comments