Lietuva

Seimas grąžino 2022-ųjų biudžetą Vyriausybei tikslinti

0

Pirmą kartą apsvarstęs 2022-ųjų valstybės biudžeto projektą, Seimas ketvirtadienį jį grąžino tikslinti Vyriausybei, – praneš BNS.

Savo išvadas dėl kitų metų valstybės pajamų ir išlaidų plano pateikė parlamentiniai komitetai, pozicijas išsakė Seimo nariai.

Po pirmojo biudžeto svarstymo nebalsuojama. Tai įprasta procedūra.

Parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė nė vienam Seimo narių siūlymui kitų metų biudžete numatyti papildomų lėšų įvairioms reikmėms. Atskirai nebuvo svarstomi ir komitetų siūlymai.

Nutarta, kad komitetas Vyriausybei tik nubrėš gaires, kur reikia papildomo finansavimo, bet konkrečių sumų nenurodys. Papildomo finansavimo, pavyzdžiui, gali sulaukti mokslas, bibliotekų fondai, aukšto meistriškumo sportas, Šaulių sąjunga, kai kurios už mokesčių surinkimą atsakingos institucijos.

Didesnis finansavimas taip pat siūlomas Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai,  atsižvelgiant į Astravo atominės elektrinės grėsmes, savivaldai – kompensacijoms už šildymą, o taip pat Sausio 13-osios memorialui prie Seimo bei Seimo kanceliarijos darbuotojų atlyginimams.

Antrasis biudžeto projekto svarstymas numatytas gruodžio 9-ąją, o tada po kelių dienų vyks biudžeto priėmimas.

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva