RedakcijaRenginiai

Savaitgalis prieš šventes: ką veikti Kaune?

0

Artėja paskutinis savaitgalis prieš gražiausias metų šventes. Galbūt dar nespėjote įsigyti dovanų? O gal nuo įtampos, bėgiojant po parduotuves, stengiantis užbaigti paskutinius darbus, pavargote ir norite atsipalaiduoti? Nesijaudinkite – laiko dar yra. Nupirkti dovanas, prasiblaškyti ir atsiriboti nuo „šventinio streso“ jums padės šio savaitgalio renginiai.  

PENKTADIENIS Gruodžio 20 d.

Įsigyti dovanas ar „apdovanoti“ save galėsite:

Kalėdinėje mugėje. Urmo bazėje, „Žaliojoje galerijoje“ nuo 9 val. ryto jūsų lauks šventiškai pasipuošę ir nusiteikę prekeiviai. Čia galėsite įsigyti netikėčiausių dovanų, namų ar šventinio stalo dekoracijų bei įvairių gaminių šventėms. Mugė nemokama. Daugiau informacijos apie renginį čia.

Mados ir grožio mugėje „Design for life“.  Nuo 10 val. po vienu PC „Mega“ stogu susiburs šimtai grožio ir mados prekių gamintojų ir ženklų atstovų. Čia galėsite įsigyti išskirtinių drabužių, aksesuarų, grožio prekių, namų interjero detalių, įvairių skanėstų bei kitų kalėdinių dovanų savo artimiesiems ir draugams. O galbūt palepinsite ir save! Mugė nemokama. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Kalėdiniam šurmuliai įsibėgėjus kartais pamirštame sustoti ir pailsėti. Atsikvėpti, o kartu ir sužinoti, ką nors naujo, jums padės šie renginiai:

 Ekskursija „Nuo Šv. Kalėdų iki Naujųjų: laikinoji sostinė švenčia!“. 15 val. Istorinė Prezidentūra pakvies stabtelti ir praleisti prieššventinę popietę muziejuje. 45 min. trukmės ekskursijoje sužinosite, kaip Kauno miestas ruošėsi ir puošėsi šventiniam laikotarpiui, kaip Šv. Kalėdos atkeliaudavo į Prezidento rūmus, su kokiais iššūkiais susidurdavo pirmoji ponia, ir kur Naujus metus sutikdavo Prezidentas su šeima. Kaina – 2,5 Eur. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Pažink meno paslaptis. Paveikslų galerijoje 17 val. vyks edukacinių programų ciklas, pristatantis XX a. 7-8 deš. Lietuvos dailės ekspoziciją. Bus nagrinėjama Vincento Gečo kūryba, lankytojai supažindinami su jo biografija bei subtiliomis gyvenimo detalėmis. Vyks ir praktinė dalis, kurioje bus piešiama anglimi. Užsiėmimus ves tapytoja Eglė Velaniškytė. 1,5 val. programos trukmės kaina nedidelė – suaugusiems 5 Eur, moksleiviams ir senjoramas – 3 Eur. Tačiau reikalinga išankstinė registracija tel. 8 684 843 88. Daugiau informacijos apie renginį čia.

Na, o po visų reikalų, dovanų ir darbų – laikas atsipalaiduoti. Todėl vakarą praleiskite mėgaudamiesi gera muzika ir gerais filmais:

Jaukus vakaras su saksofono garsais. Restoranas „Putvinskio 48“ 18 val. kviečia praleisti jaukioje aplinkoje, mėgaujantis saksofonisto Prano Stopaus muzika bei specialiai lankytojams paruošto meniu patiekalais. O svarbiausia, kad vakaro programa – nemokama. Daugiau informacijos apie renginį čia.

Vakaras kino centre „Romuva“. Šventiškai pasipuošęs kino teatras penktadienį kvies net į du filmus. 17:30 vyks norvegų filmo „Vogti arklius“ premjera. Filmas nukeliaus į 1948-ųjų vasarą, o įstabios gamtos fone išvysite epinę dramą, kurioje netrūks jausmų: meilės, netekties, nusivylimo ir kaltės. Daugiau informacijos apie filmą rasite čia. 20 val. galėsite išvysti originalaus scenarijaus išskirtinį prancūzų filmą „Nuostabi epocha“. Šis kūrinys jau spėjo pelnyti ir kino kritikų, ir žiūrovų simpatijas. Daugiau informacijos apie filmą rasite čia. Bilietų kaina suaugusiems 4 Eur, moksleiviams, studentams bei senjorams 3 Eur, o neįgaliesiems bei ikimokyklinio amžiaus vaikams bilietai nemokami. 

ŠEŠTADIENIS Gruodžio 21 d.

Rytą sutikti jaukiai, šventiškai, o gal ypač energingai, galėsite:

Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centre. Raudondvario dvaras kviečia rytą pradėti nuo ankstyvų „pusryčių“ ir sušilti prie arbatos puodelio. Nuo 10 val. čia galėsite pasivaišinti gardžiais meduoliais, aplankyti kalėdinę dovanų krautuvėlę bei pasinaudoti Kalėdų paštu. Daugiau informacijos čia.

Atviručių gamybos dirbtuvėse. Fondas FRIDA nuo 14 iki 16 val. kviečia atsipalaiduoti, prisiminti vaikystę ir pasidžiaugti šiltu kūrybiniu procesu bei sukurtų atviručių rezultatu. Tai puiki proga pasigaminti unikalią dovaną, kuri tikrai pradžiugins jūsų artimuosius.Organizatoriai pasirūpins įvairiomis priemonėmis ir medžiagomis reikalingomis kurti, klijuoti, piešti ir aptapyti atvirutes. Organizatoriai pažada pavaišinti arbata ir sausainiais. Kaina – 3 eur. Daugiau informacijos čia.

Kalėdinėje „Šok su šeima“ treniruotėje. Nuo 13 val. Time To Show studijoje trenerė Elzė Drūlytė ves treniruotę, skirtą šokti visiems šeimos nariams, nesvarbu ar tai būtų vaikai, tėvai ar seneliai. Pagal Kalėdines dainas galės linksmintis visi. Treniruočių kainos nuo 6 iki 10 Eur. Išsamią informaciją rasite čia.

Na, o vakarui jūsų lauks ne ką mažiau įdomios pramogos, o kai kurios iš jų – keliančios šiurpą:

Kalėdų paslaptis. Legendinės Ellos Fitzgerald dainos. Kauno valstybinė filharmonija 17 val. pakvies į romantišką bei įsimintiną džiazo muzikos kelionę. Čia skambės dainos apie svajones, meilę, mėnulio kerus ir žinoma – Kalėdų nuotaiką, melancholiją ir linksmybes. O jas atliks Sofia Rubina-Hunter – talentinga ir ryški Estijos džiazo muzikos dainininkė. Kaina 10-15 Eur. Daugiau informacijos čia.

Paranormalūs reiškiniai Kauno Naujamiestyje. 17:30 prasidės pusantros valandos trukmės ekskursija: „Mistinės Kauno vietos“ – Naujamiestis. Šios ekskursijos maršrutas vingiuos XX – XXI amžiuose užfiksuotų neįtikėtinai šiurpių pasakojimų ir miesto legendų keliais. Ekskursijos dalyvius palies išskirtinės, racionaliai nepaaiškinamos istorijos apie tikrai Kaune nutikusius įvykius, kuriuos vienija mistinė sritis. Ekskursijos kaina asm. – 7 EUR. Daugiau informacijos apie ekskursiją – čia.

Kalėdinis tautinio meno koncertas „Kalėdų stebuklo belaukiant“. Kauno kultūros centras 18:30 atvers duris į nemokamą koncertą, kuriame dalyvaus įvairūs tautinių šokių kolektyvai. Koncertas nemokamas. Visa informacija čia.

SEKMADIENIS Gruodžio 22 d.

Sekmadieniai turi būti skirti poilsiui. Tad pramogos prasidės šiek tiek vėliau:

Sekmadieniniai pusryčiai su Kalėdų Seneliu. Nuo 12:30 „Megos“ Kalėdų Senelis kviečia vaikus ir svečius karališkųjų vėlyvųjų pusryčių, kurių metu vaikai klausysis įdomiausių istorijų ir žais smagius žaidimus. Vienoje karališkųjų pusryčių grupėje gali dalyvauti iki 20 vaikų. Registracija į vėlyvuosius pusryčius vyksta „Megos“ informacijos centre renginio dieną. Išsami informacija – čia.

Kūrybinės dirbtuvės Kauno kultūros centro fotostudijoje. Kauno kultūros centras ir fotografas Dainius Ščiuka suteiks visiems studentams bei besidomintiems fotografija puikią progą. Edukacinės veiklos metu bus apmokoma kaip naudojant apšvietimą įamžinti žmogaus portretą, dalyviai turės galimybę išbandyti profesionalaus lygio studijinį apšvietimą, savo fotografinius įgūdžius bei galės konsultuotis dėl techninių sprendimų fotografijoje. Dalyvavimas nemokamas, tačiau iki gruodžio 20 d. turite užsiregistruoti. Kaip tai padaryti bei kitą informaciją rasite čia

Nuauskime Kalėdas su Šešios Trim ir Audimu. Visi kauniečiai kviečiami į prieššventinę treniruotę, kuri prasidės 13 val. prie pagrindinės Kauno kosminės eglės Rotušės aikštėje. Veiksmas vyks gryname ore, todėl pasirūpinkite apranga, tinkama aktyviam laisvalaikiui lauke. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

O šventinį savaitgalį užbaigti ir prieš šventes gerai nusiteikti padės:

Martynas Levickis. Koncertas „Cinema“. 19 val. Žalgirio arenoje skambės vieno garsiausių pasaulio akordeonistų – Martyno Levickio atliekama muzika. Žiemos koncertų turo „Cinema“ koncerte skambės gražiausios kino filmų melodijos. Bilietų kainos nuo 22 iki 55 Eur. Visą informaciją rasite čia.

Viršelio nuotrauka iš kcromuva.lt

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Redakcija