Connect with us

Renginiai

Savaitgalio planas: gausybė renginių Kaune ir jo rajone

kaunieciams.lt

Paskelbta

PENKTADIENIS, 09 11

Šventė „30 dangaus atspalvių“, 18:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Su trisdešimtmečiu muziejų ir jo lankytojus vakarėjant sveikins Kauno aeroklubas, atkurtas istorinis lėktuvas ANBO-II su įgula, Kauno šokio teatras „Aura“, retro kolektyvas „The Ditties“. Gimtadienio proga apžiūrėsite parodą  „Skrydis. Nuo Algio iki Aleksandro“ ir su astrofiziku Aidu Sadausku patyrinėsite naktinį dangų.

„SSSResidency (Saulė and Sara Summer Residency)“ pristatymas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Saulė Noreikaitė (LT) ir Sara Ceruti (IT) šią vasarą turėjo kartu kurti meninėje rezidencijoje Italijoje, Komo mieste, tačiau dėl susiklosčiusios situacijos, rezidenciją nusprendė vykdyti virtualiai. Visą vasarą nuotoliniu būdu vykusį procesą bei jo rezultatus menininkės pristatys šio renginio metu, taip pat pasidalins savo įžvalgomis apie jaunųjų menininkų bendradarbiavimą, laiko tėkmę ir kūnišką sinchronizuotą būvį net esant už tūkstančių kilometrų. Norint atvykti į renginį, būtina registracija: https://forms.gle/iPAmzfwJwohfGTPm8

„Šiuolaikinės seniūnijos“: Ekskursija po Raudondvarį šokio ritmu, 19:00
Raudondvaris, Kauno raj.

„Kaunas 2022“ projekto, skirto Kauno rajono bendruomenėms bei kultūros sektoriaus stiprinimui, dalyviai šiemet siekė įprasminti ir išsaugoti savitą istorinę atmintį bei rėmėsi ja formuojant šiuolaikines miestelių tapatybes, kūrybingai panaudojant turimus išteklius ir skatinant didžiuotis savo gyvenamąja vieta.

Raudondvaris išsiskiria keliais aspektais: kultūros įstaigų gausa, atvira bendruomene ir kultūrinių veiklų įvairove. Čia gyveno nemažai iškilių asmenybių, kurių buvimą raudondvariečiai planuoja įamžinti šokiu – pasitelkiant universaliausią pasaulio kalbą bus pasakojama vietos istorija. Tikimasi, kad tai bus naujos, kitokios veiklos startas, tuo pačiu suburiantis ir užburiantis jungtis įvairaus amžiaus, įsitikinimų ir pomėgių žmones. Šokio eksursija po Raudondvarį įtrauks tiek Raudondvaryje šokiančius, tiek niekada to nedariusius gyventojus.

Filmas „Pilis“, 20:30
Kauno kino centro „Romuva“ vidinis kiemelis, Kęstučio g. 62

2017 m. pristačiusi ilgametražį vaidybinį filmą „Amžinai kartu“, režisierė Lina Lužytė ir vėl grįžta į kino teatrų ekranus. Šį kartą žiūrovus pasieks jautrus ir nuoširdus pasakojimas „Pilis“, kuriame vaizduojamas realistiškas vienos šeimos, emigravusios į Airiją, gyvenimas. Nors „Pilyje“ yra ir tamsesnių epizodų, visgi tai šviesus ir įkvepiantis filmas apie dideles svajones, ambicijas ir norą gyventi geriau. Juostoje nusifilmavo aktoriaus Jokūbo Bareikio dukra Barbora Bareikytė ir 2017 m. „Sidabrinę gervę“ laimėjusi Gabija Jaraminaitė.

ŠEŠTADIENIS, 09 12

Fluxus festivalis“, visą dieną
Įvairios vietos

Pernai rudens pradžią pažymėjęs triukšmingas ir spalvingas reiškinys – kopimas į Parodos kalną tamsiuoju paros metu su nuostabą, juoką ir šypsenas keliančiais fluxiškais kostiumais BUS! O iki jo – visa diena, kupina įvykių visur Kaune.

Kaunas 2022 bendruomenių programos „Fluxus Labas rengiamas „Fluxus festivalis“, simbolizuojantis judėjimą iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę jau spėjo įrodyti, jog Kauno gyventojai nori prisidėti prie miesto identiteto kūrimo ir mačiūniškai „paneigti“ aukštą elitinį meną. Tad nelaužykime tradicijų ir skleiskime kultūros decentralizacijos, gyvybingo miesto ir bendruomeniškumo idėją ir toliau. Renginio programą rasite čia, nepamirškite užsiregistruoti.

Senelis išminčius pranešė – festivalis bus! A. Aleksandravičiaus nuotr.

Pažintinio, mokomojo ir praktinio pobūdžio dirbtuvės, 11:00
Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius, Salako g. 18

„Kaunas 2022“ programa „Modernizmas ateičiai“ jungiasi prie Europos paveldo dienų Lietuvoje iniciatyvos. Rugsėjo 12–13 d. dienomis bus vykdomos pažintinio, mokomojo ir praktinio pobūdžio dirbtuvės, kurių metu bus konsultuojama istorinių pastatų ir želdinių vertės, jų būklės nustatymo, medžio, tinko, bei kitų paviršių ir pastato dalių priežiūros, restauracijos ir kitais susijusiais klausimais.

Orientavimosi varžybos „Žydiškojo Kauno atradimai“, 12:00
Kauno senamiestis ir centras

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia atrasti žydiškąjį Kauną dalyvaujant nemokamose orientavimosi varžybose, skirtose Europos paveldo dienoms. Varžybų maršrutas kvies atrasti žydų kultūros paveldo objektus senamiestyje ir centre, sužinoti daug įdomių istorinių faktų, o tuo pačiu atskleisti savo kūrybiškumą ir išradingumą atliekant smagias užduotis. Sėkmingiausiai pasirodžiusios komandos bus apdovanotos bibliotekos ir Kauno žydų bendruomenės įsteigtais prizais. Norintys dalyvauti varžybose kviečiami savo 3–6 žmonių komandą registruoti el. paštu renginiai@kaunas.mvb.lt, nurodant komandos pavadinimą, kapitono vardą ir el. pašto adresą bei telefono numerį. Žaidimo metu dalyviams bus reikalingas rašiklis ir telefonas ar planšetė su mobiliuoju internetu ir QR kodus nuskaitančia programėle. Žaidimo trukmė – 3 val.

Bibliotekos padalinys A. Mapu g. – buvusi žydų bendruomenės valgykla

Gyvai: „Vilniaus Energija“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Vilniaus Energija“ (Žygimantas Kudirka – Mesijus ir Adas Gecevičius) pristato naujausią ir ilgai lauktą albumą pavadinimu „Welcome to Lithuania“.  Tai post-ironiškas Lietuvos koncentratas patalpintas… lazeryje! (taip, perskaitėte teisingai). Unikalus albumo pavidalas sukels ne tik ypatingą estetinį pasigėrėjimą, bet ir turės multifunkcinę praktinę paskirtį. Albume bus apdainuoti ryškiausi Lietuvos įvykiai ir reiškiniai, tokie kaip darbo klasės problemos, Lietuvos santykis su pabėgėliais, miniatiūrinės stichinės nelaimės, miegamųjų rajonų karai, reiklus religingumas, pomėgis vairuoti BMW markės automobilius ar nuolatinis šalies kitimas.

SEKMADIENIS, 09 13

Ciklo „Kauno upelių Ekspedicijos“ žygis, 12:00
Bevardis (?) upeliukas Šančiuose

„TẽKA“ komanda kviečia miestiečius į ekspedicijas po Kauno upelius! Visos miesto dalys turi paskirtį ir savo taisykles: gyvenamieji rajonai, parkai, prekybinės ir industrinės teritorijos, gatvės, šaligatviai, geležinkelio bėgiai. Tačiau mieste galima aptikti ir tarsi niekam nepriklausančių, apibrėžtos paskirties neturinčių, sunkiai prieinamų teritorijų – „pilkųjų miesto zonų“. Vienos iš tokių zonų yra miesto upelių trasos. Upelių vagos, jų slėniai, landšaftas iki šiol – menkai pažintos miesto dalys. Upelių kaimynystėje įsikūrę fabrikai, garažai, daugiabučiai, kultūros paveldo objektai, šalia važiuoja autobusai, į darbą bėga žmonės. O ką veikia upeliai mieste? Kaip jie atrodo? Kur jie veda ir kas juose gyvena?

Žygių metu dalyviai ne tik atras nematytus miesto vaizdus, bet ir rinks įvairius upeliuose aptinkamus objektus, kurie vėliau taps meninės parodos dalimi bei bus eksponuojami virtualiame archyve. Ekspedicijos dalyviai taps kuriamos parodos bendraautoriais!

Europos paveldo dienos parodoje „Kryžių Lietuva“, 12:00 /  15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Rugsėjo 11-20 dienomis vyksta Europos paveldo dienos, tad muziejus kviečia lankytojus į ekskursijas, susitikimus bei edukacines programas naujoje muziejaus ekspozicijoje „Kryžių Lietuva“. Detalią programą rasite čia, sekmadienį suplanuotos dvi ekskursijos.

Pleneras „Plastika + Žodis 2020“, 14:00
Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namai-muziejus, S. Nėries g. 7, Palemonas

Rugsėjo 11-13 dienomis Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namuose-muziejuje, Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinyje, vyks pleneras „Plastika + žodis 2020“. Tema „Palemonas miniatiūrose“. Sekmadienį, 14 val. – plenero dalyvių darbų pristatymo šventė.

Dalyvaus dailininkai: Nelė Jurgelionienė, Bangutis Prapuolenis, Albertas Olšauskas, Raimundas Majauskas, Alina Daiker-Gulbinienė, Zita Tarasevičienė, Rita Rimšienė, Rasa Kivilienė, Rūta Levulienė, Daiva Kupstienė, Dainora Ramanauskienė, Stasys Pūtvis, Virginija Ligeikienė, Lolita Grabauskienė, Rasa Mačiulienė.

Savo kūrybą skaitys poetai Aldona Ruseckaitė, Povilas Kuprys, Lina Navickaitė, Raimonda Mikuckytė, Irna Labokė, Gvidas Latakas.

Plenero kuratorės: rašytoja Aldona Ruseckaitė ir dailininkė Nelė Jurgelionienė.

Renginio metu saksofono skambesiu džiugins Artūras Puodžiukaitis.

Premjera. Spektaklis „Elektra“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Elektra“ – kūrybinės komandos iš Slovėnijos ir Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorių trupės spektaklis, kurio premjera  turėjo įvykti dar kovą. Spektaklio režisierius ir dramaturgijos autorius Jaša Koceli, kurdamas spektaklio audinį, naudoja antikinius graikų autorių – Sofoklio, Euripido, Eschilo tekstus, reflektuojančius mitą apie Elektrą. Naujosios interpretacijos centre – laukianti moteris. Trojos karo didvyrio Agamemnono ir Klitemnestros dukra Elektra gedi nužudyto savo tėvo ir laukia sugrįžtančio brolio, kad galėtų atkeršyti už tėvo mirtį. Elektros laukime įkalinta depresija, prievarta, galimybių stoka, vaikystės prisiminimai, sudužę sapnai. Elektra yra ne tik antikinės graikų dramos personažas, bet ir šiuolaikinės kovojančios moters simbolis. Pasitelkęs daugybę galingų archetipų, slypinčių graikų tragedijose, režisierius kuria universalų stiprios, revoliucingos asmenybės likimo istoriją.

Kaunas pilnas kultūros info.

Skaityti toliau
Advertisement

Renginiai

Knygos „Tylios širdys“ apžvalga

Avatar

Paskelbta

„ – Jos pradeda vaidinti. Išmoksta meluoti. Galiausiai visa tai, – Farida pliaukštelėjo Livai per galvą, po to per krūtinę, – galvą, širdį – paverti į akmenį arba ledą.“

2001-ieji metai Pakistane. Išsilavinusios, tačiau nepriteklių kam…

Naujiena Knygos „Tylios širdys“ apžvalga pirmiausiai pasirodė Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.

Skaityti toliau

Renginiai

Knygos „Jo ir jos“ apžvalga

Avatar

Paskelbta

Noriu su jumis pasidžiaugti, kad pamažu sugrįžtu prie detektyvų ir trilerių skaitymo. Pastaruosius keletą metų išvis nenorėjau jų skaityti, o šiemet pasitaikius progai juos su didžiausiu malonumu vis „ryte praryju” keliais pr…

Naujiena Knygos „Jo ir jos“ apžvalga pirmiausiai pasirodė Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.

Skaityti toliau

Renginiai

Spalio 26 d. biblioteka nedirbs

Avatar

Paskelbta

Informuojame, kad spalio 26 d., pirmadienį, „Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B, nedirbs. Atsiprašome už nepatogumus. …

Naujiena Spalio 26 d. biblioteka nedirbs pirmiausiai pasirodė Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.

Skaityti toliau

Renginiai

Kviečiame lankytis atnaujintoje Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje

Avatar

Paskelbta

Po metus trukusios rekonstrukcijos spalio 20 d. duris atvėrė Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57. 

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka – viena seniausių savivaldybių viešųjų bibliotekų Lietuvoje, savo veikl…

Naujiena Kviečiame lankytis atnaujintoje Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje pirmiausiai pasirodė Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.

Skaityti toliau

Renginiai

Susitikimas su partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksute Ramanauskaite-Skokauskiene

Avatar

Paskelbta

Spalio 23 d. 17 val. Parko padalinyje, P. Lukšio g. 60, vyks susitikimas su partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksute Ramanauskaite-Skokauskiene. Dalyvaus VDU Muzikos akademijos profesorės S. Martinaitytės magistrai, …

Naujiena Susitikimas su partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksute Ramanauskaite-Skokauskiene pirmiausiai pasirodė Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.

Skaityti toliau

Renginiai

Angelės Pažereckienės siuvinėtų paveikslų parodos atidarymas

Avatar

Paskelbta

Spalio 20 d. 17.30 val. Lampėdžių padalinyje, Romuvos g. 48, vyks Angelės Pažereckienės siuvinėtų paveikslų parodos atidarymas. Autorė – Kauno Veršvų vidurinės mokyklos geografijos vyresnioji mokytoja, ekskursijų organizatorė ir …

Naujiena Angelės Pažereckienės siuvinėtų paveikslų parodos atidarymas pirmiausiai pasirodė Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.

Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 2 val

Už naudojimąsi mobiliuoju stabdytas vairuotojas, pasirodo, gyventojus vežiojo būdamas neblaivus

2020 10 26 Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią...

Greitos naujienosprieš 3 val

Mirtį sėjantys dronai gali būti panaudoti ir taikiems tikslams – „MQ-9 Reaper“ padėjo kovoti su liepsnomis

Apie „MQ-9 Reaper“ dronus įprastai kalbama kaip apie itin efektyvius medžiotojus-žudikus, vykdančius misijas karštuosiuose pasaulio kraštuose. „Reaper“ yra pajėgus karinis...

Greitos naujienosprieš 5 val

Šią savaitę koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 21-oje raudonosios zonos savivaldybėje

2020 10 26 Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad šią savaitę, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. imtinai,...

Greitos naujienosprieš 5 val

Paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimas: nestandartiniai sprendimai – mažesni nuostoliai

2020 10 26 Koronaviruso pandemija ir artėjantis naujasis finansinis laikotarpis šiemet buvo tikras iššūkis Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) ir ES...

Greitos naujienosprieš 6 val

Šalyje patvirtinti 766 koronavirusinės infekcijos atvejai

2020 10 26 Per vakar parą Lietuvoje buvo patvirtinti 766 atvejai koronavirusinės infekcijos atvejai. 208 atvejai buvo patvirtinti Vilniaus apskrityje,...

Greitos naujienosprieš 7 val

Daugėjant Covid-19 atvejų Teisingumo ministerija skelbia rekomendacijas civilinės metrikacijos įstaigoms

Dėl Covid-19 protrūkio kai kuriose savivaldybėse įvedus lokalų karantiną, Teisingumo ministerija ragina visas šalies civilinės metrikacijos įstaigas imtis priemonių užtikrinti...

Rajonasprieš 7 val

Daugėja permainų Braziūkuose

Zapyškio seniūnijos Kuro seniūnaitijos seniūnaitis Laimas Šileika laikosi duoto žodžio. Pasitelkęs aplinkinius gyventojus, vasarą sutvarkė apleistas Senąsias Kuro kaimo kapinaites...

COVIDprieš 7 val

Dar vienas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 766, mirė du žmonės

Per praėjusią parą patvirtintas dar vienas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 766, mirė du žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos...

Miestasprieš 7 val

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje skelbiamas karantinas, plečiamas kaukių dėvėjimas

Vyriausybė pirmadienį paskelbė karantiną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir dar penkiose šalies savivaldybėse, jose bus įvedamas privalomas kaukių dėvėjimas visose viešose...

Maistasprieš 7 val

Matijošaitis kreipėsi į NVSC: „Raudona spalva negąsdina, bet nekelkime papildomos panikos“

Kasdien prastėjant epidemiologinei situacijai Lietuvoje, didieji šalies miestai nuo pirmadienio priskirti raudonajai zonai. Tai reiškia griežtesnius ribojimus ir gresiantį karantiną,...

Skaitomiausi