Kauniečiams - Pasiūlymai, Akcijos, NaujienosLaisvalaikis, turizmas, pramogosSavaitgalio idėja pasiilgusiems gamtos – poilsis tikrame Lietuvos kaime

Vasariški orai kviečia į gamtą. Ir nors labai smagu su draugais keletui valandų pasprukti į mišką bei skanauti ant laužo keptus patiekalus, visgi pavargusiems nuo miesto šurmulio to negana. Tačiau Lietuvos viduryje yra vieta, kur net neturintys kaimo, gali praleisti kaimišką savaitgalį su draugais ar šeima bei gausybe tikrų kaimiškų pramogų. Tai – L. ir S. Sadauskų sodyba. Gamtos apsuptis Turbūt visi kaimą įsivaizduojame apsuptą gražiausių laukų ir miškų. Jame turime turėti galimybę vaikščioti basi,...
Avatar Gabrielė Lukšytė2019 19 liepos

Vasariški orai kviečia į gamtą. Ir nors labai smagu su draugais keletui valandų pasprukti į mišką bei skanauti ant laužo keptus patiekalus, visgi pavargusiems nuo miesto šurmulio to negana. Tačiau Lietuvos viduryje yra vieta, kur net neturintys kaimo, gali praleisti kaimišką savaitgalį su draugais ar šeima bei gausybe tikrų kaimiškų pramogų. Tai – L. ir S. Sadauskų sodyba.

Gamtos apsuptis

Turbūt visi kaimą įsivaizduojame apsuptą gražiausių laukų ir miškų. Jame turime turėti galimybę vaikščioti basi, gėrėtis augalais ir mėgautis paukščių čiulbesiu. Tai suteikti siekia ir jaunoji sodybos šeimininkė.

Miško apsupty (nuotr. L. ir S. Sadauskų sodybos archyvas)

„Pievos, laukai, miškai ir dekoratyviniai augalai, matyti pas senelius, tiesiai po jūsų kambario langais – taip atrodo mūsų kaimiška sodyba. Čia mes nekuriame nieko modernaus ar išskirtinio. Atvirkščiai – sugrįžtame prie tikrojo kaimo ištakų, kur viskas savomis rankomis, ramiai, be pypsinčių telefono priminimų ir streso. Nes būtent tokį kaimą atsimename patys, tokį norime jį parodyti savo vaikams ir sukurti lankytojams.“ – apie kuriamą erdvę su didžiausiu užsidegimu pasakoja Monika Sadauskaitė-Pocė.

Moteris pastebi, kad L. ir S. Sadauskų sodyboje, lygiai kaip ir pas močiutę kaime, galima ne tik braidyti po žaliuojančias pievas, bet ir pasileisti spalvingais miško takeliais. Čia galima ieškoti jau pradedančių dygti grybų ir nokimo piką pasiekusių uogų. Tai – nieko nekainuojanti pramoga, puiki vakarienė ar galimybė dalelę vasaros sustingdyti žiemai.

 

Naminis maistas tiesiai iš daržo

Net jei ir nemėgstate uogauti ar grybauti, tai greičiausiai tikrai įvertintumėte šviežias daržoves, kurių šioje sodyboje taip pat apstu. Kaip ir tikrame kaime, daržas čia – privalomas, o sodybos šeimininkė juokauja, kad išsiilgusiems žemės net ir paravėti tikrai leidžiama.

Garsusis putinų sirupas (nuotr. L. ir S. Sadauskų sodybos archyvas)

„Jeigu savo gyvenime neturite galimybės tiesiog iš daržo valgyti agurkus ar morkas, tai pas mus tikrai galėsite. Mums smagu dalintis tuo, ką užauginame patys, todėl ne tik tikrai leisime pasmaguriauti darže, bet ir pasiūlysime apsilankyti pas mūsų auginamas vištas. Virkite, kepkite ar gaminkite blynus su šviežutėliais kiaušiniais bei nepamirškite salotų.“ – šypsosi L. ir S. Sadauskų sodybos siela Monika.

Žinoma, nereikėtų pamiršti ir etnografinio rūsio, kuriame taip pat karaliauja namuose ruoštos gėrybės. Garsusis putinų sirupas, rauginti agurkai ar naminės uogienės tikrai vertos degustacijos.

Atpalaiduojanti pirtis

Basomis po žolę visą savaitgalį (nuotr. L. ir S. Sadauskų sodybos archyvas)

Kad ir kaip daugelį vilioja šviežutėliai agurkai ar ką tik iš miško parnešti grybai, tačiau vakaro pramogos tikrai nuginkluotų kiekvieną. Čia, kaime, prie pat vandens telkinio įsikūrusi pirtelė, kurios vantose surištos geriausios ir sveikiausios žolelės, priimti gali net 6 poilsiautojus vienu metu.

„Pirtis ne tik smagi pramoga. Geras išsipėrimas su beržų, dilgėlių, kadugių ar šaldytomis vantomis pagerins kraujotaką, o lengvas pasisėdėjimas palengvins kvėpavimą, išvalys odą. Taip pat, pirtis stiprina ir imuninę sistemą, todėl be baimės atsigaivinkite ir šalia esančiame tvenkinyje. Na, o po pirties vakarą praleisti siūlome lauke prie kepsninės, kur galėsite kepinti tai, ką mėgstate labiausiai.“ – apie vakarą vainikuojančią pramogą pasakoja Monika Sadauskaitė-Pocė.

Jeigu ir jums pabodo savaitgalius leisti namuose ar miesto šurmulyje, jūsų laukia L. ir S. Sadauskų sodybos šeimininkai, su kuriais susisiekti galite el. paštu info@sadauskusodyba.lt arba tel. +370 6 1961958 ar +370 6 8014060. Rezervuokite vietą savo kaimiškam savaitgaliui!

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up