SveikataSAM rekomendacijos, kaip elgtis koronavirusinę infekciją nustačius ligoninėje

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 7 balandžio
« 1 reklama iš 7 »
« 1 reklama iš 8 »

Siekdama valdyti rizikas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kokių veiksmų turi būti imamasi, jei koronavirusinė infekcija (COVID-19) nustatoma ligoninėje gydomam pacientui ar čia dirbančiam personalui.

sam.lrv.lt nuotr.

Rekomendacijas rasite čia.

Siekiant kontroliuoti infekcijos plitimą, visų pirma, turėtų būti nustatomi sąlytį turėję kiti pacientai ir darbuotojai. Turi būti išaiškinami tie pacientai ir darbuotojai, kurie artimą sąlytį su patvirtintu simptominiu COVID-19 atveju turėjo 72 val. iki simptomų atsiradimo pradžios ir 14 dienų po simptomų pradžios. Tuo atveju, jei patvirtintas COVID-19 atvejis besimptominis – 14 dienų iki tepinėlio, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo.

Numatyta, kad sąlytį turėję ligoniai – tiek dar gydomi, tiek jau išleisti namo – turėtų būti izoliuojami, jų sveikatos būklė stebima. Ligoninėje gulintys pacientai, turėję sąlytį, turėtų būti atskirti nuo jo neturėjusių.

« 1 reklama iš 7 »
« 1 reklama iš 8 »

Taip pat gydymo įstaigoje rekomenduojama gerai vėdinti patalpas, tinkamai valyti ir dezinfekuoti paviršius, užtikrinti rankų higienos laikymąsi, įskaitant asmens apsaugos priemonių užsidėjimo, dėvėjimo (svarbu rankomis neliesti kaukės ir respiratoriaus) ir nusiėmimo metu. Be to, patariama daryti ilgesnes – 10-15 min. – pertraukas tarp skirtingų pacientų vizitų ar jiems teikiamų paslaugų toje pačioje vietoje.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments
  • Prenumeruokite naujieas
  • Scroll Up
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x