COVID

SAM leido pirmai ir antrai skiepo nuo koronaviruso dozei naudoti skirtingas vakcinas

0

Sveikatos apsaugos ministerija leido pirmai ir antrai skiepo nuo koronaviruso dozei naudoti skirtingas vakcinas.

Tai numatyta trečiadienį pasirašytame ministro įsakyme. Jame numatyta, kad „pirmajai skiepo dozei gali būti naudojama „Vaxzevria“, o antrajai – „Comirnaty“ COVID-19 vakcina arba atvirkščiai“.

„Moksliniai tyrimai įrodė, kad tai gali net suformuoti dar didesnį imunitetą“, – žurnalistams trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Kaip nurodoma įsakyme, tokiu atveju tarp skiepijimo pirma ir antra atitinkamos vakcinos doze „turi praeiti ne mažiau kaip 56 ir ne daugiau kaip 84 dienos“.

Šiame įsakyme taip pat įtvirtinta galimybė tam tikromis ligomis sergančius žmones skiepyti trečiąja vakcinos doze.

Tai – galutinės stadijos lėtine inkstų liga sergantys pacientai, kuriems taikoma nuolatinė pakaitinė inkstų terapija, žmonės, kuriems atliktos organų arba kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos, taip pat sergantys kraujo ligomis, kuriems taikomas kraujo ligos ar jos komplikacijos gydymas arba toks gydymas baigtas ne seniau kaip prieš du metus arba aktyviai stebimi dėl kraujo ligos.

Tokie žmonės įprastai būtų skiepijami praėjus 180 dienų po antrosios dozės, o jei skiepijama „Janssen“ vakcina – po pirmosios dozės suleidimo.

Ši tvarka turėtų įsigalioti ketvirtadienį.

Autorius Augustas Stankevičius

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: COVID