Connect with us

Greitos naujienos

SAM informuoja, kokia seka bus skiepijami Lietuvos gyventojai

Sveikatos apsaugos ministerija

Paskelbta

Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta Ekspertų taryba prie Vyriausybės pateikė rekomendacijas, kokia tvarka siūlo skiepyti Lietuvos gyventojus. Atsižvelgiant į šias rekomendacijas, parengtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriame numatyta gyventojų skiepijimo tvarka. 

Remiantis ekspertų pasiūlymais parengtame ministro įsakyme numatyta pirmąjį 2021 m. ketvirtį skiepyti medikus ir savanorius, dalyvaujančius COVID-19 ligos gydyme, didžiausios rizikos pacientus, mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų, slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojus ir gyventojus.

„Mes atlikome analizę ir žiūrėjome kiek ir kokioje grupėje yra žmonių, kuriuos reikėtų vakcinuoti. Eiliškumas yra toks, jog pirmoje eilėje skiepijami tie, kurie tiesiogiai kovoja su COVID-19 liga, toliau, pagal mūsų prioriteto seką, – reanimacijos, intensyvios terapijos darbuotojai, didžiosios rizikos pacientai ir  kitų gydymo įstaigų darbuotojai. Mūsų matymu, būtent sausio mėnuo yra tas mėnuo, kada visa medikų bendruomenė būtų pilnai vakcinuota pirmąja skiepų doze iš dviejų“, – šiandieninėje spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Vakcinos gamintojas „Pfizer“ informavo, jog iki kovo 29 d., savaitiniu periodu, kiekvieną pirmadienį Lietuvą pasieks vakcinų siunta, kurios dydis bus toks pat, kaip trečiosios siuntos arba kiek didesnis, bet ne mažesnis nei 20 tūkst. dozių. Konkretūs siuntų dydžiai gali būti tikslinami.

Reklama

Pirmąjį šių metų ketvirtį taip pat planuojama skiepyti laboratorijų, atliekančių COVID-19 tyrimus, darbuotojus, specialistus, atliekančius protrūkių epidemiologinę diagnostiką ir vykstančius į COVID-19 židinius, kitus asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) darbuotojus, neturinčius tiesioginio sąlyčio su COVID-19 liga sergančiais pacientais, vaistinių darbuotojus.

Paskiepijus aukščiau išvardytas asmenų grupes, asmenys bus skiepijami tokia tvarka: 80 m. ir vyresni, 75-79 m., 70-74 m., 65-69 m. amžiaus asmenys.

Spaudos konferencijoje kalbėjęs Ekspertų tarybos prie Vyriausybės, Asmens sveikatos priežiūros įstaigų grupės vadovas prof. Laimonas Griškevičius minėjo, jog turint omenyje kol kas gaunamą mažą vakcinų skaičių, visų pirma vakcina bus paskirstyta prioritetinėms grupėms, vėliau bus skiepijami visi kiti, tai priklausys tik nuo vakcinų skaičiaus šalyje.

Antrąjį – trečiąjį šių metų ketvirtį bus pradėti skiepyti ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir specialiųjų poreikių asmens ugdymo specialistai, asmenys, turintys kitus rizikos veiksnius, visuomenei svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai, kiti asmenys.

Atkreipiame dėmesį, jog ekspertų yra rekomenduojama neskiepyti išvardintų grupių asmenų, jei jiems nuo COVID-19 ligos diagnozavimo nėra praėję trys mėnesiai arba prieš skiepijimą jiems atlikto serologinio tyrimo metu nustatoma koronaviruso antikūnų.

„Prieš Kalėdas pasirodė keletas labai rimtų mokslinių tyrimų rezultatų, kurie apima didelį skaičių žmonių. Pavyzdžiui, JAV buvo ištirta daugiau nei 3 mln. žmonių, paėmus jų kraujo mėginius.  Buvo nustatyta, kad COVID-19 liga persirgę žmonės, turintys antikūnų prieš SARS-CoV-2, turi dešimt kartų mažesnę tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga, be to, šie asmenys užsikrečia tik labai lengvos formos arba besimptome infekcija. Kitaip sakant, antikūnų turėjimas prieš šį virusą ir persirgimo faktas užtikrina ne mažesnę apsaugą nei skiepijantis jau užregistruota dabar vakcina, t. y. daugiau nei 90 proc.“, – spaudos konferencijoje sakė Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro prof. Aurelija Žvirblienė.

Ministerija primena, kad farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurta vakcina jau yra pradėti skiepyti medicinos darbuotojai. Gruodžio pabaigoje beveik 10 tūkst. sveikatos sistemos darbuotojų buvo paskiepyti pirmuoju skiepu nuo COVID-19 ligos.

Šiandien vakcinos pristatytos penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas, Klaipėdos universitetinę ligoninę, Respublikinę Šiaulių ligoninę, Respublikinę Panevėžio ligoninę. Iš ESSC sandėlių į gydymo įstaigas vakcinos buvo transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, kuri užtikrina „šalčio grandinės“ palaikymą ir temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu.
Vakcinos kiekiai, pristatyti koordinuojantiems centrams šiandien, sausio 5 d.

Asmens sveikatos priežiūros įstaiga (koordinuojantis centras)

BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina

Pakuočių sk.

Dozių sk.

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos

12

11700

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos

9

8775

VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė

4

3900

VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė

3

2925

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė

2

1950

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti toliau
Reklama

Greitos naujienos

Vakcinacijos pažanga savivaldybėse skiriasi

Sveikatos apsaugos ministerija

Paskelbta

2021 01 20

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad kiekviena savivaldybė, įvertinusi savo technines, žmogiškųjų išteklių, prioritetinių grupių dydžių ir kitas aplinkybes, vakcinavimo procesą organizuoja taip, kad jis atitiktų konkrečios savivaldybės poreikius. 

Savivaldybėms pristatomi COVID-19 vakcinos kiekiai priklauso nuo iš anksto pateikto vakcinų dozių poreikio, prieš kiekvienos siuntos pristatymą. Minėtus vakcinų poreikius savivaldybės sudaro vadovaujantis ministro įsakymu dėl prioritetinių grupių. Kai kuriose savivaldybėse konkrečios prioritetinės grupės vakcinacija prasideda anksčiau nei likusioje šalies dalyje dėl įvairių priežasčių: 
•    vakcinavimo dieną, atlikus antikūnų testą, paaiškėja, kad atėjusieji skiepytis jau yra persirgę COVID-19,
•    numatytą vakcinavimo dieną asmuo negali atvykti,
•    numatytą vakcinavimo dieną asmuo atsisako skiepytis,
•    savivaldybių sudaromų rezervinių asmenų sąrašai (pagal prioritetines grupes) yra skirtingos apimties,
•    skiriasi savivaldybių gyventojų skaičius ir konkrečios prioritetinės grupės tam tikroje savivaldybėje dydis.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad šiuo metu naudojama „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina ją atšildžius galioja 5 dienas, vakcinai taikoma sudėtinga „šalčio kelio“ logistika. Lietuvos gaunamas „BioNTech“ ir „Pfizer“ bei „Moderna“ vakcinų kiekis yra nedidelis, todėl svarbu, kad nei viena vakcinos dozė nebūtų sugadinta.

Reklama

Dėl minėtų priežasčių savivaldybės, pabaigusios skiepyti vieną prioritetų grupę, pereina prie kitos taip, kaip nurodyta ministro įsakyme. Sveikatos apsaugos ministerija nuolatos stebi savivaldybių vakcinacijos pažangą ir, planuodama kitos savaitės paskirstymą, įvertinusi pažangą, vakcinas skirsto taip, kad būtų užtikrinta kuo tolygesnė pažanga visoje Lietuvoje.
 
SAM Spaudos tarnyba
 

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Susisiekimo ministro ir elektroninių ryšių rinkos atstovų susitikime – dėmesys 5G ryšiui, valstybinio kritinio ryšio tinklo kūrimui, Elektroninių ryšių įstatymo projektui

Susisiekimo ministerija

Paskelbta

2021 01 20

Susisiekimo ministras Marius Skuodis trečiadienį nuotoliniame susitikime su elektroninių ryšių rinkos atstovais išreiškė viltį, kad naujos kartos judriojo ryšio (5G) dažnių skirstymo aukciono pradžia neužtruks, tinklas bus tolygiai diegiamas visoje Lietuvoje ir artimiausiais metais pasieks bent jau didžiuosius šalies miestus. Taip pat, ministro manymu, labai svarbu, kad visa Lietuvoje esama elektroninių ryšių infrastruktūros informacija būtų visiškai skaitmenizuota ir viešai prieinama.
Susitikime su ministru dalyvavo  Lietuvos verslo konfederacijos, asociacijos „Infobalt“, Investuotojų forumo bei mobiliojo ryšio operatorių atstovai.
 
5G ryšio plėtrai reikalingus radijo dažnius Lietuvoje buvo planuota aukciono būdu operatoriams paskirti dar 2020 m. pabaigoje, tačiau dėl įvairių aplinkybių  aukcionas neįvyko ir dabar planuojamas skelbti kiek įmanoma anksčiau. Siekiama, kad iki 2023 m. nepertraukiamas 5G ryšys veiktų bent 5 didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o iki 2025 m. –  ir visų miestų ir miestelių teritorijose.
 
Susitikime mobiliojo ryšio operatoriai pabrėžė, kad sparčiam 5G ryšiui diegti būtinas dažnių resursas, todėl svarbu rinkai užtikrinti kuo greitesnį šių resursų paskirstymą, kadangi operatoriai yra pasirengę investuoti į tinklų plėtrą ir greičiau pradėti juos diegti.
 
Radijo dažnių aukciono sąlygose siekiama įtvirtinti tam tikrus įpareigojimus, kurie atitiktų Lietuvos ir ES strateginius tikslus ir užtikrintų tolygią plėtrą (pvz., įpareigojimas padengti pagrindinius transporto koridorius, užtikrinti 100 Mbps greitaveiką ir mažą delsą, padengti mažesnius miestelius ir pan.).
 
„Jei gaisrininkai neturi GPS įrangos gaisro koordinatėms nustatyti, kad nuvažiuotų į įvykio vietą, kitos tarnybos, atsakingos už visuomenės saugumą ir sveikatą, komunikuoja technologiškai pasenusiu 2G radijo ryšiu, negalinčiu užtikrinti duomenų perdavimo, tai nebėra ką ir besakyti, kaip tik kuo anksčiau reikia pradėti naujų ryšio technologijų pritaikymą ir sparčiai judėti pirmyn“, – susitikime akcentavo ministras.
 
Susitikimo dalyviai atkreipė dėmesį ir į planuojamą diegti valstybinį kritinio ryšio tinklą. Kadangi šis klausimas nebuvo išsamiai aptartas su kitomis suinteresuotomis šalimis, valstybės institucijomis, susitikimo dalyviai pasiūlė įvertinti alternatyvias valstybei svarbaus kritinio ryšio tinklo veikimo ir visos Lietuvos teritorijos padengimo galimybes išnaudojant jau esamą privačių mobiliojo ryšio operatorių infrastruktūrą ir pagal susidariusį poreikį prisijungiant prie bet kurio mobiliojo ryšio radijo prieigos tinklo.
 
Susitikime aptartas ir ES Elektroninių ryšių kodekso perkėlimo į nacionalinę teisę klausimas, kartu paliečiant RRT valdymo modelio keitimą, kurį siūloma įtvirtinti šio įstatymo projekte. Žinia, kad RRT direktoriaus antroji kadencija baigiasi 2021 m. liepos mėn., todėl tikslinga šiuos klausimus spręsti kompleksiškai.
 
Ministro teigimu, stipri, profesionali, depolitizuota ir skaidri rinkos reguliavimo institucija yra labai svarbi sąlyga tolesnei tvariai rinkos plėtrai, inovacijų diegimui, vertės kūrimui, todėl prieš priimant svarbius sprendimus šiuo klausimu reikia diskutuoti su rinkos dalyviais ir suinteresuotomis šalimis.
 

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Vyriausybė priėmė sprendimus dėl reorganizuotų aukštųjų ir profesinių mokyklų turto perdavimo

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Paskelbta

autor. BNS

Vyriausybės sprendimu Vilniaus universitetui perduodamas valstybei priklausantis reorganizuoto Šiaulių universiteto turtas, valdytas patikėjimo teise. Taip pat priimtas sprendimas Vilniaus technologijų mokymo centrui perduoti reorganizuotos Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos bendrabučio patalpas. Tai leis efektyviai naudoti aukštosioms ir profesinėms mokykloms valstybės patikėtą turtą.

Seimo sprendimu nuo šių metų sausio 1 d. Šiaulių universitetas buvo reorganizuotas ir tapo Vilniaus universiteto Šiaulių akademija. Šiandienos Vyriausybės nutarimu Vilniaus universitetui patikėjimo teise 20-čiai metų perduodamas valstybei nuosavybės teise priklausantis ir Šiaulių universiteto patikėjimo teise valdytas nekilnojamasis turtas. Tai apima mokslo paskirties ir administracinius pastatus, bendrabučius, bibliotekas, sporto sales, polikliniką, garažus, inžinerinius tinklus, ūkinius statinius – iš viso 45 Šiauliuose esančius nekilnojamojo turto objektus.  Bendra jų likutinė vertė – 8,9 mln. eurų.

Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla (VGTVPM) reorganizuota Vyriausybės 2020 m. balandžio 29 d. nutarimu ją prijungiant prie Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos. Kadangi po reorganizavimo kolegijai nebuvo reikalingas VGTVPM valdytas bendrabutis Vilniuje, dėl šio turto perdavimo mokinių apgyvendinimo sąlygoms pagerinti kreipėsi Vilniaus technologijų mokymo centras. Šiam centrui patikėjimo teise 20-čiai metų perduodamos bendrabučio patalpos ir inžineriniai statiniai.

Reklama

Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt
Tel. +370 5 219 1129

 

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Pokalbis su Portugalijos sveikatos ministre: svarbu užtikrinti nepertraukiamą vakcinų tiekimą

Sveikatos apsaugos ministerija

Paskelbta

2021 01 20

Vėlyvą antradienio vakarą sveikatos apsaugos ministras Artūras Dulkys telefonu kalbėjosi su Europos Sąjungai pirmininkaujančios Portugalijos sveikatos apsaugos ministre Marta Temido. Per pokalbį A. Dulkys išreiškė tikėjimą, kad šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkaujanti Portugalija užtikrins, kad Europos Komisija išnaudos visas įmanomas galimybes, kad būtų užtikrintas vakcinų tiekimas ir pristatymas laiku, išlaikant proporcingumą principą tarp ES valstybių narių.
 
Taip pat A. Dulkys teigė tikįs, kad pirmininkaujanti valstybė daug dėmesio skirs skaidrumui ir pasitikėjimo atkūrimui. Tai itin svarbu po to, kai po netikėtų „Pfizer“ sprendimų susvyravo pasitikėjimas farmacinėmis kompanijomis. 
 
Pokalbio metu buvo pažymėtas ir svarus Europos Komisijos indėlis, vedant derybas su farmacinėmis kompanijomis dėl vakcinos pirkimo ir išankstinių sutarčių inicijavimas. 

Šį pirmadienį atsiųstame laiške, adresuotame visiems Europos Sąjungos sveikatos apsaugos ministrams, M. Temido susiklosčiusią situaciją dėl „Pfizer“ teikiamos vakcinos pavadino „apmaudžia ir keliančią nerimą“. Ministrė paragino visas valstybes nares laikytis kartu ir palaikyti pasitikėjimą kolektyvinio skiepijimo pastangomis. 

Pasak M. Temido, pasiekta tikrai daug ir ji džiaugėsi aktyviu visų valstybių įsitraukimu, ragindama toliau palaikyti bendrą diskusiją ir bendradarbiauti įveikiant krizę.
 
SAM Spaudos tarnyba

Reklama
Skaityti toliau

Greitos naujienos

Seimo Kaimo reikalų komitetui pristatytas Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planas

Žemės ūkio ministerija

Paskelbta

2021 01 20

Šiandien žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje pristatė šiuo metu rengiamą Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano projektą, kuriame numatytos iniciatyvos  bei planuojami jų įgyvendinimui skirti veiksmai, galintys ženkliai prisidėti prie žemės ūkio, maisto sistemų tvarumo didinimo bei kaimo plėtros.

Reklama

Įgyvendinant Vyriausybės programoje numatytą siekį didinti žemės ir maisto ūkio produktų pridėtinę vertę ir konkurencingumą, numatytos kelios iniciatyvos, apimančios ūkių gyvybingumo ir atsparumo bei konkurencingumo didinimą, rizikos valdymą, eksporto skatinimą, modernias bendradarbiavimo formas bei žemės ūkio modernizavimą diegiant naujausias mokslo ir technologines inovacijas. 

Kiekvienai iniciatyvai yra skirtos konkrečios priemonės ir veiksmai, dalis jų jau įgyvendinama, tai ir „Nacionalinės kokybės“ ženklo kūrimas, ir įstatymas dėl rizikos fondų kūrimo, ir kitos ne mažiau svarbios, jau gavusios postūmį, priemonės. Vienas iš žemės ūkio ministro K. Navicko prioritetų yra ūkininkų produkcijos pridėtinės vertės didinimas, jų įtraukimas į trumpąsias maisto tiekimo grandines, akcentuojant vietinę rinką, vartojimą viešajame sektoriuje. Šiuo tikslu būtų skatinama ūkių kooperacija.

Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas bendradarbiavimo skatinimui, tai taip pat turėtų prisidėti prie trumpųjų grandinių populiarėjimo.

Dėmesys žaliajam kursui

Intensyvėjanti žemės ūkio gamyba prisideda prie neigiamos įtakos klimato kaitai, biologinei įvairovei ir vandens bei dirvožemio kokybei, tad siekiant pokyčių, Vyriausybės programoje numatyta atlikti veiklos reglamentavimo ir finansinių paskatų sistemos pokyčius, skatinančius tvariau naudoti išteklius ir spręsti aplinkosaugos problemas. 

Ministerija, atsižvelgdama į pasaulines tendencijas, ir siekdama įgyvendinti Vyriausybės programą, skiria didelį dėmesį Lietuvos žaliajam kursui – tvarioms žemės ūkio, akvakultūros ir maisto gamybos sistemoms, klimato kaitos valdymui.

Įgyvendinant užsibrėžtus tikslus planuojamos iniciatyvos, susijusios su dirvožemio kokybės valdymu, tvaria gyvulininkyste, akvakultūra ir augalininkyste, žemės ūkio indėliu į klimato kaitos švelninimą ir sektoriaus prisitaikymą jos sukeltiems pokyčiams bei tvarių maisto gamybos sistemų vystymu. Taip pat bus siekiama padvigubinti ekologinio ūkininkavimo plotą.

Ministras  pabrėžė, kad tvaraus dirvožemio naudojimo klausimas turi ypatingos reikšmės ir tai yra jo, kaip ministro, prioritetas, nes dirvožemis yra viso žemės ūkio pagrindas.

Gyvybingas kaimas

Žemės ūkis vis dar išlieka pagrindiniu verslu kaime, tačiau susiduriama su labai opia kaimo senėjimo problema. Tik sudarant išskirtines sąlygas ir teikiant didesnę paramą bei didinant finansinių instrumentų prieinamumą (pvz. gauti lengvatines paskolas ūkių įsigijimui) jauniesiems ūkininkams,  kuriant patrauklią infrastruktūrą ir prieinamas paslaugas, pavyks pakeisti kaimo įvaizdį, paskatinant jaunimą ūkininkauti ar užsiimti kitais verslais, teigiama Vyriausybės programoje.

Ministerija, siekdama didinti kaimo patrauklumą, yra numačiusi skatinti vietos bendruomenes, remti jų veiklą, ypač orientuotą į tvarių darbo vietų, socialinio verslo kūrimą ir plėtrą, taip pat prisidėjimą prie kitų Žaliojo kurso tikslų. Tam, kad kaimas išliktų gyvybingas, būtina stiprinti kaimo bendruomenes ir užtikrinti kartų kaitą kaime.

Seimo Kaimo reikalų komitetui pristatyto plano projekte numatyti konkretūs veiksmai bus derinami su Vyriausybės kanceliarija ir kitomis ministerijomis. Vyriausybei pristatymas numatytas artimiausiu metu. Visą Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą planuojama patvirtinti kovo mėnesio pradžioje.  

 

 

 

 

 

 

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Agnė Bilotaitė: krizių ir ekstremalių situacijų valdymo sistemą reikia peržiūrėti iš esmės

Vidaus reikalų ministerija

Paskelbta

2021 01 20

Šiandien Valstybės gynimo taryboje buvo pristatyti Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymai dėl krizių ir ekstremalių situacijų valdymo sistemos koncepcijos.

Reklama

„Siūlome vadovautis trimis raktiniais žodžiais: stebėjimas, pasirengimas, valdymas. Stebėjimas turėtų būti vykdomas ekspertų lygmeniu, turėtų būti identifikuojamos silpnosios vietos, rizikos ir grėsmės, pasirengimas turi būti organizuojamas, atsižvelgus į stebėjimo metu identifikuotas silpnąsias vietas. Siekiant stiprinti pasirengimą, būtina investuoti į pratybų organizavimą ir mokymą, atitinkamai nustatytos spragos turi būti integruojamos į mokymo programas. Visa tai turėtų būti centralizuotai valdoma, pasitelkiant aiškią vertikalią struktūrą ir atskaitomybes“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministerija siūlo optimizuoti valdymą, didinti sąveikas, užtikrinti sprendimų privalomumą institucijoms ir tarnyboms, sudaryti prielaidas į trūkumų šalinimą orientuotam pasirengimo procesui. Įgyvendinus atitinkamas reformas, būtų užtikrintas kryptingas pasirengimas galimoms grėsmėms (pvz., atsirandančioms dėl COVID-19 pandemijos, Astravo atominės elektrinės (AE), situacijos Baltarusijoje), sukurtas tvarus ir efektyvus civilinės saugos ir krizių valdymo modelis.

Šiuo metu galima matyti, kad atskirų ekstremaliųjų situacijų valdymo kompetencijų esama, tačiau trūksta jų integravimo ir bendradarbiavimo jas pritaikant. Akivaizdu, kad didelio masto ekstremalioji situacija gali peraugti į visa apimančią krizę, kurios valdymas turėtų būti kompleksiškas ir dar koordinuotesnis. „Reikia kalbėti ne tik apie ekstremaliųjų situacijų valdymo sistemos peržiūrą, bet ir apie bendrą krizių valdymo sistemos kūrimą, nes šiuo metu veikiančios integruotos krizių valdymo sistemos neturime“, – teigia A. Bilotaitė.

Lietuvoje yra du ekstremaliųjų situacijų valdymo lygiai (savivaldos ir valstybės), pažymėtina, kad tai nėra efektyvu ir programuoja atsakomybės permetimą bei lyderystės stoką, pavyzdžiui, pasirengimas galimai Astravo AE avarijai parodė, kad dviejų lygių civilinės saugos valdymo sistema stokoja aiškaus funkcijų ir atsakomybės tarp valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų pasidalijimo.

Naujoji koncepcija turėtų būti parengta artimiausiu metu.

Skaityti toliau
Sportasprieš 5 val

Kauno „Žalgirio“ komandoje – teigiamas COVID-19 atvejis

2021.01.20 Kauno „Žalgirį“ pasiekė žinios, kad Mareko Blaževičiaus COVID-19 testo atsakymas yra teigiamas. Kitų žaidėjų ir trenerių štabo narių trečiadienį...

Greitos naujienosprieš 9 val

Vakcinacijos pažanga savivaldybėse skiriasi

2021 01 20 Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad kiekviena savivaldybė, įvertinusi savo technines, žmogiškųjų išteklių, prioritetinių grupių dydžių ir...

Greitos naujienosprieš 10 val

Susisiekimo ministro ir elektroninių ryšių rinkos atstovų susitikime – dėmesys 5G ryšiui, valstybinio kritinio ryšio tinklo kūrimui, Elektroninių ryšių įstatymo projektui

2021 01 20 Susisiekimo ministras Marius Skuodis trečiadienį nuotoliniame susitikime su elektroninių ryšių rinkos atstovais išreiškė viltį, kad naujos kartos...

Greitos naujienosprieš 10 val

Vyriausybė priėmė sprendimus dėl reorganizuotų aukštųjų ir profesinių mokyklų turto perdavimo

autor. BNS Vyriausybės sprendimu Vilniaus universitetui perduodamas valstybei priklausantis reorganizuoto Šiaulių universiteto turtas, valdytas patikėjimo teise. Taip pat priimtas sprendimas...

Greitos naujienosprieš 10 val

Pokalbis su Portugalijos sveikatos ministre: svarbu užtikrinti nepertraukiamą vakcinų tiekimą

2021 01 20 Vėlyvą antradienio vakarą sveikatos apsaugos ministras Artūras Dulkys telefonu kalbėjosi su Europos Sąjungai pirmininkaujančios Portugalijos sveikatos apsaugos...

Naujienosprieš 11 val

Lenkijos verslininkai nepaiso draudimų ir atidaro restoranus bei turizmo objektus

Nepaisant vyriausybės perspėjimų, Lenkijoje vėl atsidaro restoranai bei turizmo objektai. Kovos su blokavimu aktyvistai paskelbė žemėlapį, kuriame matyti vis didesnis...

Greitos naujienosprieš 12 val

Seimo Kaimo reikalų komitetui pristatytas Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planas

2021 01 20 Šiandien žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje pristatė šiuo metu rengiamą Vyriausybės programos...

Greitos naujienosprieš 12 val

Agnė Bilotaitė: krizių ir ekstremalių situacijų valdymo sistemą reikia peržiūrėti iš esmės

2021 01 20 Šiandien Valstybės gynimo taryboje buvo pristatyti Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymai dėl krizių ir ekstremalių situacijų valdymo sistemos...

Greitos naujienosprieš 12 val

Švietimo įstaigos galės priimti vaikus, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose

Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu, bus sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu būdu švietimo įstaigose....

Greitos naujienosprieš 12 val

Vyriausybė pritarė palaikymo „burbulų“ kūrimui – bus leidžiama susitikti su vienišais žmonėmis

2021 01 20 Siekdama pagerinti emocinę vienišų žmonių sveikatą karantino metu, trečiadienį Vyriausybė  numatė išimtis, kada būtų leidžiama susitikti dviejų...

Skaitomiausi

Pasiūlymai

Reklama