Kauniečiams redakcijaKauno RajonasKultūraŠalia Kauno – stebinantis pasaulio kultūrų klubas: šalių pažinimas 5-iais žmogaus pojūčiais

Priemiestyje esančioje vietoje startuoja pirmieji tokio formato renginiai. Kiekvienas vakaras dedikuotas vis skirtingos šalies pažinimui: groja gyva muzika, prie jos pritaikomas specialus šefo meniu. Iš pirmų lūpų skamba žmonių pasakojimai apie tos kultūros ypatingas specifikas. Uostomi, liečiami ir išbandomi įdomiausi dalykai. Sumanytojai atskleidžia, kuo ypatingas kultūros klubo projektas, nuo ko viskas prasidėjo ir išduoda, kokių svečių iš pasaulio saulauksime. Idėja pritaikyta visiems 5-iems pojūčiams Kauniečiams - Pasiūlymai, Akcijos, Naujienos Šilti ir jaukūs namai šaltuoju sezonu...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 4 gruodžio

Priemiestyje esančioje vietoje startuoja pirmieji tokio formato renginiai. Kiekvienas vakaras dedikuotas vis skirtingos šalies pažinimui: groja gyva muzika, prie jos pritaikomas specialus šefo meniu. Iš pirmų lūpų skamba žmonių pasakojimai apie tos kultūros ypatingas specifikas. Uostomi, liečiami ir išbandomi įdomiausi dalykai.

Sumanytojai atskleidžia, kuo ypatingas kultūros klubo projektas, nuo ko viskas prasidėjo ir išduoda, kokių svečių iš pasaulio saulauksime.

Idėja pritaikyta visiems 5-iems pojūčiams

“9 Vėjai Culture Club” įkūrėja Odeta pasakoja, kad toks formatas išsigrynino po vieno apsilankymo koncerte – Kauno centre. 

“Ten nuvykome su draugais. Buvome kartu nusipirkę bilietus. Susitikome pusvalandį prieš koncertą, bendravome, aptarinėjome kas kaip gyvena ir pažvelgę į laikrodžius supratome: koncertas tuoj prasidės turime eiti į salę. Ten grojo nuostabi muzika, kad net kojos vietoje pradėjo judėti. Tačiau šokti nebuvo kur, nes sėdėjome salėje, kurioje yra tiesiog eilės, o priešais jas – scena.

Pasibaigus koncertui – su draugais išėjome į miestą ir ieškojome vietos kur prisėsti vakarienei. Deja, teko nemažai apeiti, kol radome laisvų vietų ir ta aplinka būtų jauki bendravimui. Pagaliau pavyko. Užsisakę patiekalus – juos degustavome ir mėgavomės šilta draugija. Tik staiga vienas iš mūsų būrio tarė:

  • Va, o kažin Kaune yra tokių vietų, kur viskas būtų viename: gurmaniška virtuvė, gyva muzika su galimybe šokti ir dar kokių pramogų – vienoje vietoje? 

Po šio minties pradėjome ieškoti internete. Išbandėme kelias vietas, tačiau vis kažko trūko. Pagrindinis dalykas, ko ieškojome – ne baro išgerti ir pašokti, o šiltos aplinkos gamtos apsuptyje, bendravimo su gera emocija bei su pridėtine, tikslingai paruošta programa ir virtuve. 

Nieko panašaus nepavykus rasti – užsimojome tai padaryti patys. Pavasarį suorganizavome “bandomuosius” renginius, į kuriuos susirinko nemažai žmonių. Tai mums tik įrodė, kad to trūksta. O skirtingas skonis muzikos stiliams, maistui ir noras kiekvieną kartą išsinešti naujų emocijų – pasufleravo dar vieną idėją. Kiekvieną renginį apsupti vis skirtingos šalies kultūra. Ir įdomiausius dalykus apie ją perduoti per visus 5 žmogaus pojūčius: klausą, skonį, regą, uoslę ir lietimą.

Klausa – gyva muzika

Skonis – gurmaniškas šefo maistas

Rega – vizualinis kultūros pristatymas/paroda

Uoslė – šalies kvapų degustacija

Lietimas – iš tam vakarui dedikuotos šalies atkeliavusių daiktų išbandymas” 

Akimirka iš renginio

Kiekvienas vakaras – vis skirtingai šaliai

Pirmasis šio sezono koncertas bus skirtas amerikietiškai kultūrai. “Nesupraskite klaidingai – joje yra tokių egzotiškų dalykų, apie kuriuos niekada net nepagalvotumėte.” – sako kultūros klubo idėjininkai. Vienas iš jų – Bluegrass, Traditional, Country, Acoustic, American folk muzika.

2014 metų liepą susirinkęs senų laikų muziką mėgstantys žmonės, susibūrė į grupę “Midnight Special” Ji groja tradicinę Amerikos liaudies muziką – dainas, pasakojančias apie žmonių gyvenimus.

Šią vasarą prie vyrukų prisijungė ir smuikininkė. Visi keturi atlikėjai dainuoja keturiais įspūdingais sąskambiais bei patys gyvai groja: mandolina, gitara, bosu ir smuiku. 

Bluegrass – muzika gimusi XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje JAV, sėmusis įtakos iš anglų ir airių išeivių folkloro, o vėliau susiliejusi su jazz ir blues muzikos įtakomis. Šią grupę gyvai bus galima išgirsti jau Gruodžio 13 d. 

Grupė “Midnight Special”

2020 metais laukia dar daugiau unikalių kultūros vakarų.

Apie kai kuriuos organizatoriai nutyli, tačiau dviem sutiko pasidalinti.

Pavyzdžiui kovo 7 d. specialiai į “9 Vėjai Culture Club” atvyksta svečias – charizmatiškasis atlikėjas iš Italijos, Milano miesto. Renginio metu karaliaus itališkas maistas ir itališkos kultūros perliukai.

Svečias iš Italijos

Balandžio mėnesį laukia ypatingas vakaras – muzikantas iš N. Zelandijos bei visas gūsis Zelandijos kultūros. Apie visus renginius jau bus paskelbta netrukus ČIA.

Maistas kuriamas derinant prie atliekamos programos

Kiekvienam renginiui meniu ruošia ir kuria virtuvės “Servantas” šefas su savo komanda. Patiekalus specialiai derina prie atliekamos muzikos. Jeigu vakare groja ispaniška muzika – jame taip pat bus galima ragauti ispaniškų patiekalų. Jeigu muzika itališka – dominuos itališki skoniai. Pagrindinį vakaro meniu sudaro 3 patiekalai: starteris, 2 tipų karšti karšti patiekalai (vienas iš jų vegetariškas) ir desertas.

Virtuvės “Servantas” patiekalas

Gruodžio 13 d. vyksiančiame renginyje karaliaus American folk/Country muzika. Rodos, kas gali būti gurmaniško ir tuo pačiu amerikietiško? Tikrai ne mėsainiai.

Štai būsimas renginio MENIU:

Starteris: Ant skiedrų kepta lašiša  

Karštas patiekalas:

  • Obuolių sidre marinuota kalakutiena su pankoliais, patiekiama su keptais moliūgais ir karamelizuotais svogūnais.
  • Troškinti moliūgai su avinžirniais obuolių sidre (vegetarams)

 Desertas:

Amerikietiškas obuolių pyragas, patiekiamas vanilės ir obuolių sidro vonioje su riešutų sviestu.

Programoje didelis dėmesys žmonių emocijoms

Kiekvienas scenoje pasirodysiantis žmogus turės tiesioginių asociacijų su to vakaro šalies kultūra. Pavyzdžiui amerikietiškame vakare išgirsite solo keliautojos pasakojimus apie jos klajones po Laukinius Vakarus, akistatas su laukiniais kojotais, barškuolėmis. Kaip turi būti ragaujami tradiciniai amerikietiški gėrimai ir dar daug įdomių dalykų.

Vakaro metu svečiai mielai kviečiami turėti temos akcentą. Gruodžio 13-tai tai gali būti kaubojiški batai, skrybėlė, o gal tiesiog didelis noras savo antrąją pusę iškviesti į šokti pagal American folk muziką. 

“9 Vėjai Culture Club” šokių aikštelė
Klubo koncertas

Beje, neturintiems poros – tai jauki galimybė susirasti sau artimą žmogų. Čia suvažiuoja žmonės iš Kauno bei kitų aplinkinių miestų, su draugais, draugėmis, su kompanija ir net po vieną.

Vakaro dalyviai pasirinktinai gali sėdėti prie keturviečių staliukų ar su kompanija turėti savo zoną prie stovimo stalo. 

“Pasitaikė atvejų, kai žmonės atvažiavo net po vieną, ar dvi draugės, du draugai ir su jų sutikimu pakvietėme prisėsti prie kitų svečių. Po šių “prisėdimų” atsirado itin gražių dalykų – “9 Vėjai Culture Club” jau susipažino kelios poros, kurios iki šiol sėkmingai puoselėja šiltus santykius.” – gražiais dalykais dalinasi klubo idėjininkė Odeta Subačienė.

Renginių informaciją galima sekti @9Vėjai Culture Club

Bilietai į Gruodžio 13 d. koncertą ČIA

                   

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up