Politiko komentarasSąjūdžio sukilimas ir „Baltijos kelio“ revoliucija

Trisdešimtmetis – proga pamąstyti. Gal ir sustatyti sampratas, rašybos taškus. Sąjūdis – LPS, Lietuvos permainų ir tiesiog Sąjūdis – buvo sukilimas. Nesmurtinis, todėl neįveikiamas, laimintis. Po ankstesnių Lietuvos sukilimų – Birželio, LLKS, sąžinės laisvės – subrendo dar kitoks ir prasiveržė visuotinis 1988-aisiais. Už laisvę. Už visų laisvę, net pavergėjų. Vos pusantrų metų tereikėjo, ir sukilusi Lietuva Kovo 11-ąją jau pralaužė spygliuotą užtvarą, skiriančią nuo laisvojo pasaulio. Laužė ne tik sau. Subrendo didelė taiki revoliucija prieš...
www.kaunieciams.lt2019 rugpjūčio 22
Trisdešimtmetis – proga pamąstyti. Gal ir sustatyti sampratas, rašybos taškus. Sąjūdis – LPS, Lietuvos permainų ir tiesiog Sąjūdis – buvo sukilimas. Nesmurtinis, todėl neįveikiamas, laimintis.
Po ankstesnių Lietuvos sukilimų – Birželio, LLKS, sąžinės laisvės – subrendo dar kitoks ir prasiveržė visuotinis 1988-aisiais. Už laisvę. Už visų laisvę, net pavergėjų.
Vos pusantrų metų tereikėjo, ir sukilusi Lietuva Kovo 11-ąją jau pralaužė spygliuotą užtvarą, skiriančią nuo laisvojo pasaulio. Laužė ne tik sau.
Subrendo didelė taiki revoliucija prieš neteisybę, melą ir smurtą, o jos kulminacija tapo „Baltijos kelias“.
Eisime ir niekas mūsų nesulaikys! Nuo Vilniaus iki Talino, toks projektas, nes čia mes jau padavėme rankas kits kitam. Trys sąjūdžiai susitarė, ir jie jau turi trijų šalių aktyvistų tinklą. Mus remia Rusijos demokratai, Ukrainos ir Kaukazo nepriklausomybininkai, bunda moldavai, gudai!
Per visą Vidurio Europą ritasi laisvės banga, nusipurtanti Kremliaus primestos uzurpatorių komunos; ir Lietuva yra tos išsilaisvinančios Vidurio Europos neatskiriamoji grandis.
Baltijos kelias – didis, kur kas didesnis, negu tik trys tautos prie mūsų jūros krantų. Baltijos kelias – ir didžioji, unikali ano meto manifestacija, ir lūžis į būsimą Europą, visą ir laisvą.
Gairė žmonijos kelyje, gairė į gyvenimą, jei tik žmonija norės gyventi.
Informacija paimta iš: tsajunga.lt

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie