Mokslas

S. G. Krishnamoorthy daktaro disertacijos “Vibracijų slopinimas kontroliuojant elektromechaninių įtaisų mechaninį rezonansą” gynimas

0

Autorius, institucija: Shanker Ganesh Krishnamoorthy, Kauno technologijos universitetas

Mokslo sritis, kryptis: technologijos mokslai, mechanikos inžinerija – T009

Mokslinė vadovė: Doc. dr. Inga Skiedraitė (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, mechanikos inžinerija, T009)

Mechanikos inžinerijos mokslo krypties disertacijos gynimo taryba:
Prof. dr. Giedrius Janušas (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, mechanikos inžinerija, T009) – pirmininkas
Habil. dr. Algimantas Bubulis (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, mechanikos inžinerija, T009)
Prof. dr. Arkadiusz Mystkowski (Balstogės technikos universitetas, Lenkija, technologijos mokslai, mechanikos inžinerija, T009)
Prof. dr. Juozas Padgurskas (Vytauto Didžiojo universitetas, technologijos mokslai, mechanikos inžinerija, T009)

Disertacijos gynimas vyks nuotoliniu būdu, norintys stebėti transliaciją kviečiami prisijungti čia.

Su disertacija galima susipažinti internete ir Kauno technologijos universiteto bibliotekoje (K. Donelaičio g. 20, Kaunas).

TARPTAUTINIS SENTURGIS „LAIKO RATU“ balandžio 23-25 d.

Anotacija:

Darbo tikslas – sukurti inovacinį mikrovibracijų slopinimo metodą, remiantis tarpinės struktūros mechaninio rezonanso charakteristikų kontrole.
Mokslinis naujumas
1. Šiame tyrime pateiktas teorinis modelis, paaiškinantis pjezoelektrinio bimorfo atsaką, atsižvelgiant į dvi įėjimo įtampas su fazių poslinkiais. Be to, eksperimentiniai tyrimai rodo, kad 50 procentų vibracijos sumažėjimas yra įmanomas tiesiogiai jungiant aktyvius ir pasyvius pjezoelektrinio bimorfo sluoksnius, taip pat tai įmanoma ir be papildomos jungimo grandinės.
2. Teoriškai ištirtas naujas požiūris į vibracijos slopinimą kontroliuojant trinties jėgos dydį tarp dviejų plieno plokščių, veikiant kintamam magnetiniam srautui. Taip pat šiame tyrime teoriškai įvertinamas dabartinio požiūrio praktinis taikymas.
3. Atoveikio jėgos įtaka, keičiant sūkurinės srovės slopintuvo ir dviejų ričių elektromagnetinio slopintuvo sistemų standumą, yra įvertinta teoriškai ir eksperimentiškai.
Praktinė vertė
Šis tyrimas suteikia teorinių ir praktinių įžvalgų apie tris skirtingus mikrovibracijų slopinimo metodus, kontroliuojant mechaninį elektromechaninių įtaisų rezonansą. Visi trys pasiūlyti ir tyrime išanalizuoti vibracijų slopinimo metodai yra tinkami įvairiems tikslams aukštos gravitacijos ir kintančio atmosferinio slėgio sąlygomis ir gali būti naudojami kosmoso programose. Be to, šie paprasti metodai gali būti naudojami kuriant ir vystant pakavimo technologijas, kur reikalingas vibracijų slopinimas transportuojant trapias ir vertingas medžiagas.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Mokslas