Gyvenimo būdasĮmonėsRuošiamės pavasariui: kokią sodo techniką verta įsigyti?

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 26 vasario

Artėjant pavasariui, nusimato ne tik daugiau jaukių, gryname ore leidžiamų vakarų – labai tikėtina, kad kur kas dažniau reikės paplušėti ir sode. Tam, kad visi šie darbai reikalautų kaip įmanoma mažiau laiko ir pastangų, iš anksto verta pasirūpinti atitinkama sodo technika. Sudarėme svarbiausių įrenginių sąrašą – pasitikrinkite, ar visus juos turite savo sandėliuke.

Aeratoriai

Norintiems visą sezoną mėgautis vešlia ir nepriekaištingai atrodančia veja, porą kartų per metus reikia atlikti jos aeravimo darbus. Jei to nepadarėte rudenį, vis dar galite išgelbėti situaciją ankstyvą pavasarį. Privalumų iš tiesų daug: po aeracijos veja daug lengviau įsisavins naudingas medžiagas ir vandenį, o taip pat galėsite džiaugtis jos tvarumu ir atsparumu. Jei norite šį darbą atlikti paprasčiau, įsigykite kokybišką aeratorių.

Kultivatoriai

Šie įrenginiai, skirti žemės apdirbimui ir purenimui, yra kur kas patogesnė kastuvo ir kauptuko alternatyva. Jei apdirbamos žemės plotas nėra toks didelis, kad reikėtų profesionalios įrangos, tačiau lankstyti nugaros taip pat nesinori, kultivatorius bus kone geriausias pasirinkimas. Jis darbus leis atlikti ir greičiau, ir komfortiškiau. Po tokių „procedūrų“ dirvožemis bus gerokai puresnis, iš jo pasišalins piktžolės, o jei pageidausite, galėsite įmaišyti ir kompostą.

Vejapjovės

Visiems, turintiems net ir nedidelį plotą žolės, nekyla klausimų, ar šiltuoju sezonu tikrai prireiks savaeigės vejapjovės. Tai vieni pagrindinių sodo įrenginių, garantuojančių, kad žolės pjovimo darbai klostytis sklandžiai ir efektyviai. Tiesa, jei šiam darbui norisi skirti dar mažiau dėmesio, verta pagalvoti ir apie kitas alternatyvas. Pavyzdžiui, dideliam plotui labai tiks traktoriukas, o jeigu norėsite apie vejos pjovimo rūpesčius pamiršti visiškai, apsvarstykite galimybę įsigyti robotą.

Trimeriai

Toliau kalbant apie žoliapjovių alternatyvas, reikėtų paminėti ir trimerius. Nors jie prieš tai minėto įrenginio visiškai pakeisti negali, sunkiau prieinamoms vietoms manevringasis trimeris bus kur kas geresnis pasirinkimas. Jei dažnai tenka pjauti žolę aplink krūmus ar patvorius, tikrai įvertinsite jo pranašumus. Vertinantiems aukštą kokybę, labiausiai patinka japoniški trimeriai, tačiau gerai apžiūrėję šios sodo technikos pasirinkimą, dėmesio vertų variantų surasite ir daugiau.

Gyvatvorių žirklės

Paprastesnei gyvatvorių priežiūrai taip pat verta įsigyti pakankamai galingas jų pjovimo žirkles, kurios, priklausomai nuo Jūsų poreikių, gali būti benzininės, akumuliatorinės ir elektrinės. Jeigu gyvatvorė aukšta, nesuklysite pasirinkę ilgesnius (geriausia – teleskopinius) kotus turinčius modelius, kurie užtikrins, kad formavimo darbai klostytųsi kaip įmanoma komfortiškiau. Tiek šią, tiek bet kurią kitą sodo techniką galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Dirvožemio drėgmės matuokliai

Nors šie prietaisai tikrai nėra patys būtiniausi, norintiems maksimalių rezultatų, taip pat reikėtų apie juos pagalvoti. Drėgmės matuoklis leis nustatyti, kada dirvožemiui trūksta vandens, taigi laistymas bus kur kas efektyvesnis, o ir derlius dėl to gali būti ženkliai didesnis. Be to, dabar prekyboje galima rasti prietaisų, kurie matuoja ne tik drėgmę, bet ir rūgštingumą, nitratų kiekį ir kitus svarbius parametrus.

« 1 3 »
« 1 3 »

Priklausomai nuo sodo dydžio ir asmeninių poreikių, šiame sąraše surasite bent kelis įrenginius, kurie palengvins lauko darbus. Pagalvoti apie jų įsigijimą iš tiesų verta – kuo mažiau laiko sugaišite šioms užduotims, tuo daugiau jo liks atpalaiduojančiam poilsiui.

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up