Greitos naujienos

Renginys apie elektromobilumą į 2030-uosius veš su iššūkiais ir ateities vizija

0

2021 09 13

Rytoj, rugsėjo 14 d., VILNIUS TECH rūmuose (Saulėtekio al. 11, Vilnius) organizuojamas renginys „Elektromobilumas: iššūkiai ir ateities vizija“. Didžiausios tvaraus judėjimo kampanijos pasaulyje išvakarėse rengiamas vienos dienos trukmės reginyje įvairius pranešimus apie elektromobilius skaitys septyni pranešėjai, bus surengtos trys teminės diskusijos.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 150 / 926
 • NEPADEDA
  2% 22 / 926
 • ŽLUGDO
  78% 726 / 926
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  3% 28 / 926

„Elektromobilių plėtros proveržis – jau visai čia pat: per artimiausius penkerius metus jie taps įperkamesni platesniam vartotojų ratui, be to, vis didesnei visuomenės daliai rūpi jų indėlis į poveikį aplinkai. Sėkmingam proveržiui būtina patogi infrastruktūra, kurios plėtra priklausys nuo elektros sistemos transformacijos, todėl tam turi rengtis visas energetikos sektorius“, sako energetikos Dainius Kreivys, renginyje pristatysiantis elektromobilumo plėtros viziją Lietuvoje ir 2030 m. keliamus tikslus.

Renginyje apie elektromobilumą iš viso rengiamos trys teminės sesijos: tai – „Valstybinė elektromobilumo plėtros vizija: kas mūsų laukia 2030 metais?“, „Elektromobilumas ir elektromobilių infrastruktūros plėtra“ ir „Elektromobiliai: galimybės ir iššūkiai vartotojams ir verslui“.

Pirmoje teminėje sesijoje apie elektromobilumo plėtrą iki 2030 m., kurioje numatytas Žaliasis kursas ir įvairios priemonės jo siekiant skirtingose srityse, kalbės energetikos ministras D. Kreivys, susisiekimo ministras Marius Skuodis ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Vėliau prie ministrų prisijungs Lietuvos energetiko agentūros vadovas Virgilijus Poderys bei verslininkas ir visuomenės veikėjas Vladas Lašas – bus plėtojama diskusija apie siekius, trukdžius ir galimybes įgyvendinant valstybinę elektromobilumo plėtros viziją.

Su kokiais elektros tinklo iššūkiais susiduriama elektromobilumo plėtros kontekste ir ar greitai važinėsime elektromobiliais – šie klausimai bus paliesti antroje teminėje sesijoje. Atsakyti į juos mėgins ESO generalinis direktorius Mindaugas Keizeris ir elektromobilių ekspertas Dainius Jakas. Diskusijoje apie elektromobilių infrastruktūros plėtrą kartu su jais mintimis dalinsis Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius, „VIADA LT“ vadovas Linas Karlavičius, „In Balance“ vadovas Simonas Stankus, sumanių energetikos sprendimų „Ignitis“ produkto vadovas Andrius Šeršniovas, „Elinta Charge“ vadovas Ignas Mikutis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos Intelektinių ir informacinių technologijų departamento direktorius Darius Ražinskas ir kt.

Paskutinės teminės renginio sesijos fokusas kryps į vartotojus ir verslą: apie jiems kylančias galimybes ir iššūkius kalbės „Elinta Motors“ vadovas Laurynas Jokužis, „Swedbank“ Atvirosios bankininkystės vadovas, elektromobilių ekspertas Gediminas Misevičius ir „Deals on Wheels“ direktorius Laurynas Boguševičius. Vėliau rengiamoje diskusijoje kartu su jis diskutuos Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius ir projekto „OEV.LT“ atstovas Tadas Ratkevičius.

Renginį „Elektromobilumas: iššūkiai ir ateities vizija“ organizuoja Energetikos ministerija. Tiesioginių dalyvių skaičius ribotas, būtina registracija bei galimybių pasas. Renginys taip pat bus transliuojamas Energetikos ministerijos „Youtube“ kanale bei internetu naujienų portaluose „Delfi.lt“ ir „15min.lt“.

Prisijungimo nuorodą rasite čia

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos