Rajonas

Raudondvaryje įsikūrė visuomenės sveikatos specialistai

0
Trečiadienį Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro (VSB) kolektyvas pakvietė į įkurtuves naujoje vietoje, Raudondvaryje, Instituto g. 1A. Jau dešimtmetį gyvuojanti įstaiga iki šiol veikė Kaune.
Kauno rajono savivaldybė skyrė 100 tūkstančių eurų sumą, už kurią pavyko atnaujinti buvusias Kauno rajono meno mokyklos Raudondvario filialo patalpas ir nupirkti naujų baldų.
Įrengti keturi darbo kabinetai, pasitarimų salytė, poilsio kambarys, sutvarkytas sanitarinis mazgas, pakeisti inžineriniai tinklai, numatyta įrengti oro kondicionavimo sistemą.
Pasveikinti kolektyvą atvyko LR Seimo narė Raminta Popovienė, Kauno rajono savivaldybės vadovai, Raudondvario seniūnijos darbuotojai, kaimynai, kolegos. Sveikinimo žodį tarė ir Birštono merės pavaduotojas Vytas Kederys – su šia savivaldybe Kauno rajono VSB taip pat sieja darbo santykiai.
Atnaujintas patalpas pašventino Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios klebonas, monsinjoras Augustinas Paulauskas.
„Visuomenės sveikatos biuras yra įstaiga, kuria didžiuojamės. Stebinate savo kūrybiškumu ir veiklų įvairove Jūs gebate įtraukti įvairias bendruomenės grupes – pradedant vaikais ir baigiant senjorais. Šauniai vykdote nacionalinius ir tarptautinius projektus, gražiai komunikuojate su bendruomene“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.
Kauno rajono VSB direktorius Laurynas Dilys pastebėjo, kad visuomenės sveikatos specialistų darbas yra sunkiai apčiuopiamas, jį galima pamatyti tik po kelerių metų ar net dešimtmečio, nagrinėjant visuomenės sveikatos rodiklius.
Biuro specialistai įvairioms amžiaus grupėms organizuoja fizinio aktyvumo mankštas, nemokamas išvykas į Mastaičių baseiną. Vis didesnio gyventojų susidomėjimo sulaukia keliaujanti „Sveikatos stotelė“ ir „Sveikatos akademija“, kurios dėka gyventojai turi galimybę vietoje klausytis paskaitų apie sveiką gyvenseną.
Daug dėmesio skiriama ir psichikos sveikatai. Rengiami mokymai Kauno rajono įmonių darbuotojams, jų metu siekiama mažinti darbe patiriamą stresą. Teikiamos priklausomybių konsultantų paslaugos, galinčios tapti gelbėjimo ratu šeimoms, susiduriančioms su šia ypač aktualia problema.
Ne mažiau svarbūs ir ugdymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos specialistai, kurių veikla nukreipta į mokyklų bendruomenes, vaikus, paauglius.
Dėkodamas už naujas patalpas, L. Dilys pažadėjo, kad jo vadovaujamas kolektyvas stengsis dirbti dar geriau ir toliau ieškos inovatyvių veiklos formų, kurios padės stiprinti pakaunės gyventojų sveikatą.

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas