Naujienos

R.Meilutytę „išauginęs“ avarinės būklės Šilainių baseinas nesulaukia valdžios dėmesio

0

Kauno plaukimo mokyklos–baseino „Šilainiai“, kuriame karjerą pradėjo ir olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, direktoriui Šarūnui Mažutaičiui trūko kantrybė. Septynerius metus pažadais rekonstruoti jo vadovaujamos įstaigos pastatą maitinamas vyras rugsėjį perspėjo Kauno valdžią: jei remonto greitu metu nebus, avarinės būklės baseine gali nutikti skaudi nelaimė. Kauno valdininkai žada permainas.

„Pakartotinai informuoju, kad baseino „Šilainiai“, veikiančio Kauno Baltų pr. 8, būklė yra nepatenkinama, tad, nesiimant jokių veiksmų, bet kuriuo metu gali įvykti nelaimė. Todėl būtina spręsti baseino atnaujinimo klausimą iš esmės. Apie susidariusią situaciją jau ne kartą buvo informuoti Kauno miesto tarybos nariai, Seimo, Vyriausybės atstovai“, – rašte, adresuotame Kauno valdžiai, tikina Kauno plaukimo mokyklos direktorius Š.Mažutaitis.
Anot jo, Šilainių baseinas buvo pastatytas 1989 m. Jokie rekonstrukcijos darbai iki šiol jame nebuvo vykdomi. Šilainių rajone gyvena daug vaikų, lankančių ir norinčių lankyti baseiną. Vykdoma antrų klasių moksleivių mokymo plaukti programa. Išmokti plaukti aktualu ir suaugusiems, todėl šio baseino reikšmė didelė tiek Šilainių, tiek kitų Kauno mikrorajonų gyventojams. Šilainių baseino rekonstrukcijos techninis projektas buvo parengtas dar 2009 m. Tuometinė valdžia tikino, jog rekonstrukcijos imsis sutvarkę kitus du – „Girstučio“ ir „Vilijos“ baseinus. „Girstutis“ jau džiaugiasi rekonstrukcija, šiemet baigtas atnaujinti ir „Vilijos“ baseinas. Ko delsiama? Visai tai – tik prioritetų klausimas? „Šio baseino rekonstrukcija yra mūsų artimiausiuose planuose, tik laukiame, kol Kauno plaukimo mokyklos vadovas atliks būtinus namų darbus, t. y., pasirūpins aktualia rekonstrukcijos techninio projekto korektūra. Ji yra būtina, nes prieš 7-erius metus parengtas projektas yra pasenęs. Deja, kol kas mokyklos vadovas šio kritiškai svarbaus darbo nėra padaręs“ – informavo Kauno savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Šivickas.
Jis priminė, jog šiuo metu taip pat yra baiginėjamas ir „Dainavos“ baseino remontas. Kaune taip pat veikia geros būklės „Girstučio“ bei Kauno centro sporto mokyklos baseinai. Sužinoti, kodėl Kauno plaukimo mokyklos direktorius neatlieka Sporto skyriaus vedėjo minimų „namų darbų“, 15min nepavyko – Š.Mažutaitis šiuo metu serga. Tačiau pasisakyti šiuo klausimu sutiko jį pavaduojantis Erikas Skyrius. Pasak jo, jaunam, patrauklioje vietoje Kaune esančiam Šilainių rajonui ir jo gyventojams tiesiog „nenuskilo“: prieš septynerius metus paruošus techninį projektą, gavus statybų leidimą, pritrūko pinigų, nes valdžios dėmesį pasiglemžė „Girstutis“.
„Rekonstrukcija tuomet buvo įkainota 8 mln. litų. Manau, atnaujinus techninį projektą, kaina neturėtų labai išaugti. Jei ir išaugs, vėliau bus sutaupyta, nes šiomis dienomis galima sutaupyti šilumos, elektros sąskaita. Juk visai kitokios naujoviškos taupios medžiagos egzistuoja, lyginant su statybomis prieš septynerius metus. Tereikia tik visų mūsų valios, pastangų ir džiaugsimės atnaujintu „Šilainių“ baseinu“, – patikino E.Skyrius. Jo teigimu, kasdien baseiną aplanko apie 700 žmonių, iš kurių 500 – moksleiviai.

 

lazybos

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos