KultūraRenginiaiPutvinskio gatvės šventėje – žvilgsnis į kalbą, istoriją ir bendrystę

Gegužės 25-ą dieną kauniečiai jau trečią kartą šventė tradiciniu tapusį festivalį – V. Putvinskio gatvės dieną. Šventės programa šią gatvę kasmet užpildo kultūros ir edukacinėmis veiklomis, netikėtomis bendruomenės iniciatyvomis ir naujomis pažintimis su kaimynais, o miestiečiams ir miesto svečiams atsiveria nematyti kiemai, terasos, laiptinės ir įstabūs interjerai. Festivalio žvilgsnis į kalbą, istorijas ir bendrystę Šiais metais festivalis didžiausią dėmesį skyrė kalbos ir istorijos tausojimui. Kauno menininkų namų terasoje  gyvavo knygynai ir bibliotekos, leidusios susipažinti ir...
Avatar Ugnė Kuzavaitė2019 gegužės 27

Gegužės 25-ą dieną kauniečiai jau trečią kartą šventė tradiciniu tapusį festivalį – V. Putvinskio gatvės dieną. Šventės programa šią gatvę kasmet užpildo kultūros ir edukacinėmis veiklomis, netikėtomis bendruomenės iniciatyvomis ir naujomis pažintimis su kaimynais, o miestiečiams ir miesto svečiams atsiveria nematyti kiemai, terasos, laiptinės ir įstabūs interjerai.

Festivalio žvilgsnis į kalbą, istorijas ir bendrystę

Šiais metais festivalis didžiausią dėmesį skyrė kalbos ir istorijos tausojimui. Kauno menininkų namų terasoje  gyvavo knygynai ir bibliotekos, leidusios susipažinti ir su šiuolaikinio meno leidiniais. Taip pat festivalio dalyviai turėjo neeilinę progą prisiliesti prie gestų kalbos ir įsisavinti keletą ženklų.

Kultūros pilna V. Putvinskio gatvė svečius žavėjo ir ekskursijų gausa. Šventės metu buvo galima sužinoti nemažai istorijų ne tik apie pačią V. Putvinskio gatvę, bet ir apsilankyti Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, pasisvečiuoti P. Mažylio gimdymo namų vidiniame kiemelyje ar sužinoti dar negirdėtų faktų apie vėl atgimusį Kauno Žaliakalnio funikulierių.

Festivalio dalyvių akis džiugino ir neįprastos ekspozicijos: praeiviai galėjo apsilankyti nestandartinėje laboratorijoje, išvysti naują fotografijų parodą ar prisiliesti prie paveldu laikomų antikvariatų. Taip pat, kinomanai galėjo atrasti kino archyvą: Kauno menininkų namų vidiniame kiemelyje buvo pristatyta Tarpukario kino selekcija.

Šventės svečius džiugino užsiėmimų gausa

Nuo pat ryto vykę užsiėmimai nepaliko abejingo nė vieno. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai galėjo dalyvauti masiniame šokių maratone ar išbandyti akrojogą, o kiek rimtesni, mėgstantys treniruoti smegenų vingius, – išmėginti save šachmatų turnyre.

Kūrybą mėgstantys svečiai galėjo realizuoti save dirbtuvėse: festivalyje buvo galimybė užsiimti piešimu, ženkliukų gamyba, kinų kaligrafija, grojimu ar net išmėginti akmenų seansą. Meno kūrimu galėjo mėgautis ir mažiausieji: „Ambifijos Name“ veikė dirbtuvės vaikams, leidusios konstruoti ir ieškoti dar neatrastų formų.

Visą dieną festivalio metu skambėjo muzika, aidėjo žmonių juokas, o dalyvių veidus puošė susižavėjimas, nuostaba bei šypsenos. Šventę vainikavo Kauno menininkų namų terasoje surengtas koncertas. Tiesa, šventės organizatoriai tikina, jog koncertas – tikrai ne paskutinis, o tradicinė V. Putvinskio gatvės diena bus minima dar ne kartą.

Šventės akimirkos:

Scroll Up