Connect with us

Naujienos

Psichiatras L. Slušnys: mokytis su dviem mokytojais vaikams saugiau ir maloniau

kaunieciams.lt

Paskelbta

Dviejų mokytojų komandos darbas su klase pasaulyje nėra švietimo naujovė. Jau prieš gerą dešimtmetį atlikta mokslinė studija, kuriai vadovavo JAV ir Azijos šalyse dirbantis profesorius S.Y. Jangas, atskleidė, kad mokinių, kuriuos klasėje vienu metu mokė du pedagogai, egzaminų rezultatai ir pasiekimai buvo vidutiniškai aukštesni. Be to, dauguma moksleivių įvertino, kad dirbti su dviem mokytojais jiems patiko labiau nei su vienu.

Lietuvoje taip pat yra mokyklų, kuriose derinamas dviejų mokytojų, dirbančių klasėje, modelis. Mokytojas su asistentu dirba pradinėse privačios „Šiaurės licėjaus“ mokyklos klasėse, o valstybinėje Vilniaus „Genio“ progimnazijoje toks modelis veikė du dešimtmečius su tėvų pagalba, tačiau šiuo metu yra sustabdytas, ieškant tinkamo reglamentavimo.

Per daug metų įgyta sėkmingo darbo patirtimi „Genio“ mokyklos pedagogai dalinasi su kolegomis iš visos Lietuvos, o administracija ieško būdų, kaip išsaugoti gerąją praktiką. Plačiau apie tai – mokyklos atstovų, tėvų ir švietimo ekspertų komentaruose.

Vaikams suteikia daugiau saugumo

„Toks modelis, kai su klase dirba du pedagogai, suteikia galimybę ir mokyti, ir stebėti visus vaikus, reaguoti ir suteikti pagalbą bei papildomą dėmesį tiems, kam jo prireikia. Kalbant apie dviejų mokytojų komandinį darbą, labai svarbu, kad abu mokytojai būtų lygiaverčiai profesionalūs pedagogai, nes abu turi atsakingas roles“, – teigia vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys.

Pasak psichiatro, nors pagrindinė švietimo paskirtis yra pirmiausia akademiniai pasiekimai, tačiau svarbu kalbėti apie tai, kaip rezultatų siekiame, vertinti ne tik kiekybinius, bet ir kokybinius rodiklius. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) švietimo rekomendacijose Lietuvai taip pat pabrėžė, kad „būtina nuo vienodumo pereiti prie įvairovės, siekti, kad centre turėtų būti ne ugdymo turinys, o mokinys, ne mokymosi vieta, o veikla, aukščiausiu lygiu turėtų mokytis ne kai kurie, o visi mokiniai“.

„Vienas vaikas gali gauti vidutinišką įvertinimą ir jaustis gerai, o kitas – beveik aukščiausią balą, bet dėl to labai pergyventi. Todėl yra labai svarbu atsižvelgti, ar vaikai mokosi, vaizdingai tariant „su daina“, ar su liūdesiu. Du mokytojai padeda tą patį akademinių žinių rezultatą pasiekti su daina, nes suteikia vaikams daugiau saugumo, jiems lengviau dviese dirbant ne tik išdėstyti temą, bet suteikti mokymosi prasmės jausmą. Šiuolaikiniams mokiniams tai – ypač svarbu, jie turi jausti prasmę, kodėl reikia mokytis ir atlikti užduotis. Todėl turime siekti kurti klasėje gerą žmogišką santykį, kad vaikai noriai eitų į mokyklą ir gerai joje jaustųsi“, – teigia L. Slušnys.

Tėvai patys rinkosi klases su dviem mokytojais

Mokykloje veikusį dviejų mokytojų darbo modelį palaiko ir vieno iš „Genio“ progimnazijos trečiokų mama Rūta Latinytė. Ji negailėjo gerų žodžių klasės mokytojai ir jai talkinusiai antrajai pedagogei.

„Galimybė klasėje dirbti dviem pedagogams buvo labai didelė pagalba mano ir kitiems klasės vaikams, kartu su kitais tėveliais labai palaikome tokį modelį. Klasėje mokosi ir labai gabių vaikų, taip pat yra ir aktyvių nenuoramų, tačiau per kelis metus mokytojoms pavyko rasti būdą su visais susikalbėti. Kartais bet kuriam vaikui tiesiog prireikia daugiau individualios pagalbos – tuomet abi mokytojos pasidalina užduotimis ir niekas nelieka pamirštas. Labai džiaugiausi, kad tos pačios mokytojos organizavo veiklą ir po pamokų, nes pradinukams tenka likti mokykloje iki kol tėvai pabaigs darbus – dirbančiam žmogui tiesiog nėra kitokio pasirinkimo. Tuo tarpu po pamokų vaikai mokykloje ne tik žaisdavo, bet pratęsdavo tos dienos temos veiklas, taip pat paruošdavo namų darbus ir pasivydavo, jei ko nebuvo spėję išmokti“, – teigia R. Latinytė.

Mokinio mama taip pat pabrėžė, kad antrasis mokytojas visada sėkmingai pavaduodavo, jeigu pagrindinė klasės mokytoja susirgdavo. Dviese pedagogės taip pat sklandžiai galėjo vestis klasę į išvykas mieste, į greta esančią Martyno Mažvydo biblioteką ar ekskursijas – tam nereikėdavo ieškoti papildomo lydinčio asmens.

Svarbu tiek patiriantiems sunkumų, tiek gabiems vaikams

Pasak psichiatro L. Slušnio, ypatingo dėmesio reikalauja atvejai, kai klasėse mokosi specialiųjų poreikių, arba elgesio sunkumų turintis vaikas, o tokių sutiksime kiekviename kolektyve.

„Žmonės klaidingai mano, kad specialieji poreikiai yra tik tam tikrų vaikų problema. Iš tiesų bet kuris žmogus gali atsidurti specialiųjų poreikių gretose dėl tam tikro amžiaus tarpsnio ar gyvenimo aplinkybių. Tuo tarpu kai klasėje dirba du mokytojai, jie gali sinchronizuoti savo veiksmus, dviese jiems klasėje dirbti bus lengviau, o vaikai jausis saugiau ir ramiau“, – teigia vaikų ir paauglių psichiatras.

Visos dienos mokykla – ne popamokinė priežiūra

Vilniaus „Genio“ progimnazijoje išbandytas visos dienos mokyklos modelis leido pademonstruoti, kaip papildomas neformalusis ugdymas gali įsilieti ir praturtinti įprastą formalųjį mokymą.

„Antrojo mokytojo darbas mūsų mokykloje veikė kaip neformaliojo ugdymo veikla, papildanti pagrindinį ugdymą. Pirmasis mokytojas, kaip ir kiekvienoje mokykloje, dirbo pagal bendrojo ugdymo programą, o antrojo mokytojo vaidmuo buvo talkinti atliekant papildomas užduotis, organizuojant užklasinę veiklą, stiprinant mokinio pasitikėjimą savimi ir kitais. Bendradarbiaudami abu mokytojai galėjo rodyti vaikams pavyzdį, kaip bendrauti, atlikti bendrą veiklą, padėti vienas kitam. Viso to vaikai geriausiai išmoksta iš gyvai matomos patirties. Dar vienas privalumas, kai dirba du mokytojai, yra tai, kad ugdymo aplinką galima nuolat keisti ir pamokos vyksta įvairiose vietose“, – teigia Rimantas Remeika, Vilniaus „Genio“ progimnazijos direktorius.

Pasak direktoriaus, visos dienos mokykla nėra tas pats, kas vaikų priežiūra po pamokų. Tai yra laikas, kuriam pedagogas turi ruoštis lygiai taip pat, kaip ir formalioms pamokoms, ir skiria jį namų darbų ruošai, projektinei veiklai, užsiėmimams, kurių neįmanoma atlikti per pamokas, kai tam reikia daugiau laiko ir kitokios aplinkos. Tokį vaiko aplinkos mokykloje kūrimą palaiko ir psichiatras L. Slušnys.

„Man teko viešėti Norvegijoje, kur vaikai mokykloje būna visą dieną, tačiau šis laikas ir veiklų krūvis yra labai apgalvotai paskirstytas. Po pirmų trijų pamokų vidurdienį vaikai turi ilgesnę pertrauką, kurios metu žaidžia, ilsisi, atlieka savarankiškas užduotis, skaito. Vėliau, po pietų, vyksta dar dvi-trys pamokos, kuomet mokiniai, pailsėję, gali geriau susikaupti ir išlaikyti dėmesį. Jie grįžta namo vakare, ir ten neruošia pamokų, nes visa tai būna atlikę mokykloje. Vėlyvą vakaro laiką namuose vaikai gali skirti bendravimui, poilsiui ir kitoms veikloms“, – teigia L. Slušnys.

Galėtų būti taikoma ir kitose mokyklose

„Dviejų mokytojų modelis „Genio“ progimnazijoje veikė 15 metų ir jeigu savivaldybė leis, būtų galima taip dirbti vėl, tik viską aiškiai reglamentavus pagal šiandienos poreikius. Šiuo metu kartu su savivaldybe vis dar ieškome tinkamo būdo, kaip sklandžiai finansuoti dviejų mokytojų darbą klasėje ir pilnavertę visos dienos mokyklą“, – apie planus teigia progimnazijos direktorius.

Mokslo metų pabaigoje Vilniaus „Genio“ progimnazijoje visą savaitę vyko pedagogų stažuotė, kurios metu mokytojai susipažino su visos dienos mokyklos modelio galimybėmis projekto ribose. Progimnazijos direktorius Rimantas Remeika džiaugėsi seminarų dalyvių įspūdžiais ir vylėsi, kad panašų modelį galima būtų tęsti bei išbandyti ir kitose Lietuvos mokyklose.

Vaikų psichiatras L. Slušnys pritaria, kad toks modelis galėtų iš pradžių būti eksperimentinis, o vėliau, pritaikant gerąją praktiką, perkeltas ir į kitas mokyklas su tėvų, rėmėjų ar tiesiog didesnio valstybinio finansavimo pagalba. Tai ypač svarbu Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose, kur klasės ir mokyklos yra didelės.

Reklama

Naujienos

Koronavirusas toliau mutuoja – kuri vakcina apsaugos geriausiai?

Milda Vedegytė

Paskelbta

Šiuo metu daugelyje pasaulio šalių fiksuojami naujų koronaviruso mutacijų atvejai, o septyniose iš jų stebimas koronaviruso mutacijų plitimas. Tarp šių šalių yra Airija, Danija, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, Nyderlandai, Brazilija, Izraelis ir Pietų Afrikos Respublika. Taigi kyla klausima, ar dabartinės vakcinos apsaugos ir nuo naujų, jau mutavusių, COVID-19 viruso formų?

Koronavirusas per šį laikotarpį patyrė nemažai pokyčių ir mutacijų, o tai reiškia, kad toks mutavęs virusas gali lengviau užkrėsti žmogaus ląsteles, nei pradinė koronaviruso forma, kuri buvo aktyvi tik prasidėjus pandemijai.

Vykstant įvairiems tyrimams manoma, kad „Moderna“  ir ,,Pfizer‘‘ vakcinos apsaugos ir nuo naujų viruso mutacijų. Ankstyvi laboratoriniai tyrimai rodo, kad vakcinos sukelti antikūnai gali atpažinti naujus COVID-19 mutacijos variantus ir su jais kovoti. Šiuo metu gauti rezultatai, kurie rodo, jog ,,Pfizer‘‘ vakcina sugeba apsaugoti ir nuo naujojo Jungtinės Karalystės viruso varianto.

Ar verta sunerimti dėl naujų koronaviruso mutacijų Jungtinėje Karalystėje ir Pietų Afrikoje?

Dabartinės vakcinos buvo sukurtos remiantis pirmaisiais COVID-19 atvejais, tačiau mokslininkai mano, kad jos vis tiek turėtų pasipriešinti ir mutavusiems atvejams.

Atlikdami „Moderna“  tyrimus, mokslininkai ištyrė kraujo mėginius, paimtus iš aštuonių žmonių, kuriems jau buvo suleistos dvi rekomenduojamas „Moderna“ vakcinos dozes. Peržiūrėjus tyrimo rezultatus matoma, kad imunitetas susidaręs nuo suleistos vakcinos atpažįsta naujas mutacijas. Taigi mutavęs virusas nebėra toks pavojingas ir pasiskiepiję vakcina turėtume išlikti saugūs.

Siekiant sulėtinti naujų koronaviruso mutacijų įvežimo ir išplitimo šalyse riziką, ECDC rekomenduoja atsisakyti nebūtinų kelionių, taip pat sustiprinti keliautojams taikomas priemones, tarp jų ir testavimą bei izoliavimą, ypač atvykstant iš teritorijų, kuriose stebimas naujų koronaviruso mutacijų plitimas.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Sveikinimas grafikui Rimvydui Kepežinskui 65-mečio proga

Kultūros ministerija

Paskelbta

2021 01 26

Šiandien grafikas, iliustruotojas, Vilniaus dailės akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Kepežinskas švenčia 65 metų sukaktį. 

„Esate itin plataus profilio dailininkas: Jūsų darbų spektras aprėpia plakatų, estampų kūrimą, kaligrafiją, knygų iliustravimą. Iliustracijos Jums pelnė pasaulinį pripažinimą, įtvirtino lietuvių knygos meno Olimpe, o mūsų šalies vaikams atvėrė turtingą lietuvių ir užsienio rašytojų pasaulį. Savo darbuose po ironijos luobu gvildenate labai svarbias ir aktualias temas, taip lavinate ir žiūrovą – ne kartą esate pabrėžęs žiūrėjimo į darbus, o ne juos lydinčių prierašų skaitymo būtinybę. Linkiu, kad kūryba Jums ir toliau teiktų prasmę, kad nepritrūktumėte kūrybinės energijos“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys. 

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Dosjė: aplinkos ministro susitikimai su pavaldžių įstaigų vadovais

Aplinkos ministerija

Paskelbta

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas nuo savo kadencijos pradžios susitiko su visų 13 ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais. Dviejų iš jų – Aplinkos apsaugos departamento (AAD) ir Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) vadovų – ministras teiravosi, kodėl šios įstaigos savo veiksmus aiškinasi per trečiuosius asmenis – Generalinę prokuratūrą.

Papildomus (daugiau nei vieną kartą) dalykinius susitikimus aplinkos ministras inicijavo su Valstybinių miškų urėdija, Statybos produkcijos sertifikavimo centru, Būsto energijos taupymo agentūra ir AAD.

2020 m. gruodžio 16 d. ministras susitiko su AAA ir AAD vadovais dėl jų ginčo prokuratūroje UAB „Atliekų rūšiavimo centro“ taršos leidimo klausimu. Susitikime, be ministro, dalyvavo dar penki asmenys. Š. m. sausio 22 d. dėl AAD ir AAA teisinio ginčo Simonas Gentvilas sudarė komisiją.

2020 m. gruodžio 29 d. įvyko susipažinimo susitikimas su AAD vadovybe, kuriame dalyvavo apie 10 asmenų.

2021 m. sausio 5 d. ministras savo iniciatyva Seimo rūmuose susitiko su AAD direktore. „Tai buvo malonus dalykinis pokalbis“, – prisimena Simonas Gentvilas.

2021 m. sausio 5 d. AAD direktorė Olga Vėbrienė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, pagal Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatas pateikdama pranešimą apie pažeidimą.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

„CAS 2021“ visą pasaulį ragina susivienyti prisitaikant prie klimato kaitos

Aplinkos ministerija

Paskelbta

2021 01 25

Pirmadienį 15 val. Lietuvos laiku prasideda pirmasis pasaulio lyderių, valstybių atstovų, nevyriausybinių ir kitų organizacijų susitikimas (CAS 2021), kuriuo raginama imtis veiksmų, diegti naujoves ir didinti pastangas prisitaikant prie neišvengiamų klimato kaitos padarinių. Renginiu siekiama numatyti aiškius įsipareigojimus imtis konkrečių naujų ir rezultatyvių veiksmų, skatinti tarpusavio bendradarbiavimą ir siekti tapti atsparesniems ekstremaliems reiškiniams, vykstantiems keičiantis klimatui.

Šio Nyderlandų vyriausybės sukviesto nuotolinio susitikimo metu išsakyta kitų šalių patirtis bus naudinga ir Lietuvai.

Norint tapti kuo atsparesniais klimato kaitai ir patirti kuo mažesnės žalos, reikia turėti aiškius tikslus ir numatyti priemones jiems pasiekti. Tam skirta mūsų ilgalaikė Klimato kaitos valdymo politikos strategija, kuri šiuo metu atnaujinama – rengiama Nacionalinė klimato kaitos valdymo darbotvarkė iki 2050 m.

Susitikimui skirti renginiai vyks 24 valandas, taip siekiant įtraukti visas pasaulio valstybes ir parodyti, kad prisitaikyti yra svarbu visiems, taip pat įkvėpti pokyčiams ir padėti apčiuopiamai spręsti šiltėjančio pasaulio problemas. „CAS 2021“ programą galima rasti čia. Visus renginius galima stebėti You tube kanalu.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

„Lexus“ vairuotojui surašytas ne vienas administracinio nusižengimo protokolas

kaunieciams.lt

Paskelbta

2021 01 25

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, sausio 18-24 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi kelių eismo taisyklių. Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 406 greičio viršijimo atvejus. 
Trečiadienį, sausio 20 d. apie 13.20 val. Kėdainių r., Nociūnų k., dviratį vairavo neblaivus vyras (gim. 1966 m.). Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,65 prom., ir už tai surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – LR ANK) 428 str. 8 d. Už dviračio vairavimą esant neblaiviam daugiau negu 1,5 prom., gresia bauda nuo 150 iki 200 eurų.
Tą pačią dieną, sausio 20 d., apie 20.45 val. Kaune, Ateities pl., pareigūnai sustabdė automobilį „Lexus“, kurio vairuotojui buvo surašyti net keli administracinio nusižengimo protokolai. Paaiškėjo, kad automobilį vairavo teisės vairuoti neturintis vyras (gim. 1997 m.), kuris, pažeidžiant karantino taisykles, nesilaikė ribojimo judėti tarp savivaldybių (atvyko iš Vilniaus savivaldybės į Kauno savivaldybę neturint tam pateisinamos priežasties). Už karantino taisyklių pažeidimą vairuotojui ir kartu važiavusiai jo keleivei surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 45 str. 4 d. Už vairavimą neturint tam teisės vyrui surašytas protokolas pagal LR ANK 424 str. 2 d. Taip pat paaiškėjo, kad prieš gerus metus šis vyras kelyje Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda viršijo greitį ir tuomet vairavo jau neturėdamas teisės vairuoti. Surašytas protokolas už greičio viršijimą, neturint teisės vairuoti pagal LR ANK 416 str. 2 d. ir 424 str. 2 d. Už visus administracinius pažeidimus vairuotojui gresia piniginės  baudos.
Dar vienam „Lexus“ automobilio vairuotojui buvo nesėkmingas šeštadienis. Sausio 23 d. apie 22.55 val. Kaune, Technikumo g., pareigūnams įkliuvo neblaivus automobilio „Lexus“ vairuotojas (gim. 1980 m.). Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,45 prom. Pagal LR ANK 422 str. 5 d., už transporto priemonių vairavimą esant neblaiviam ne daugiau nei 1,5 prom., gresia bauda nuo 800 iki 1100 eurų. 
Savaitgalį, sausio 23-24 d., Kaune ir Kaišiadorių r., buvo vykdytos papildomos policinės priemonės, skirtos neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolę bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Sausio 23 d. Kaune buvo patikrintas 503 vairuotojų blaivumas, vienas vairuotojas buvo neblaivus (0,58 prom.), nustatyta įvairių kitų pažeidimų. Užfiksuoti 4 pažeidimai, kai automobilyje važiavo daugiau negu 2 asmenys iš skirtingų namų ūkių, 3 vairuotojai nesegėjo saugos diržų (du iš jų už tai baudžiami pakartotinai), 2 vairuotojai vairavo neįregistruotas transporto priemones, pasitaikė ir kitų pavienių pažeidimų. Sausio 24 d. Kaišiadorių r. buvo patikrintas 75 vairuotojų blaivumas, visi buvo blaivūs. Nustatyti 2 karantino taisyklių pažeidimai, kai buvo vykstama iš vienos savivaldybės į kitą neturint tam pateisinamos priežasties, įkliuvo ir 1 beteisis vairuotojas, taip pat vairuotojas, vairavęs neįregistruotą transporto priemonę. Viešosios tvarkos pažeidimų neužfiksuota.
Praėjusią savaitę išaiškinta ir įvairių kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp kurių užfiksuota 117 atvejų, kai vairuojant buvo naudojamasi mobiliuoju telefonu. 
Kauno apskrityje šiais metais žuvo 3 eismo dalyviai (pernai iki sausio mėnesio pabaigos – 2), dar 20 sužeistų (pernai – 68). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

VRM: atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista beveik 792 Baltarusijos piliečiams

Vidaus reikalų ministerija

Paskelbta

Sausio 25 d. duomenimis vidaus reikalų ministro įsakymu yra išduoti 792 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais tikslais, iš jų  – 367 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, o prieglobsčio pasiprašė 87 asmenys.

Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių (pvz. dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių). Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

„Baltarusijos piliečių atvykimas į Lietuvą nenutrūksta, kiekvieną savaitę išduodame leidimus ir sulaukiame jų atvykstant. Džiaugiuosi, kad galime pasiūlyti saugų prieglobstį žmonėms, kurie kovoja dėl savo laisvės ir nepriklausomybės“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Lietuva nuo rugpjūčio 11 d. taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma izoliacija. Primename, kad Baltarusijos Respublikos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją. Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

Be kita ko, Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, gali atvykti į Lietuvos Respubliką ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų – pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje.

Skaityti toliau
Naujienosprieš 11 val

Koronavirusas toliau mutuoja – kuri vakcina apsaugos geriausiai?

Šiuo metu daugelyje pasaulio šalių fiksuojami naujų koronaviruso mutacijų atvejai, o septyniose iš jų stebimas koronaviruso mutacijų plitimas. Tarp šių...

Greitos naujienosprieš 12 val

Sveikinimas grafikui Rimvydui Kepežinskui 65-mečio proga

2021 01 26 Šiandien grafikas, iliustruotojas, Vilniaus dailės akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Kepežinskas švenčia...

Greitos naujienosprieš 13 val

Dosjė: aplinkos ministro susitikimai su pavaldžių įstaigų vadovais

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas nuo savo kadencijos pradžios susitiko su visų 13 ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais. Dviejų iš jų –...

Greitos naujienosprieš 14 val

„CAS 2021“ visą pasaulį ragina susivienyti prisitaikant prie klimato kaitos

2021 01 25 Pirmadienį 15 val. Lietuvos laiku prasideda pirmasis pasaulio lyderių, valstybių atstovų, nevyriausybinių ir kitų organizacijų susitikimas (CAS...

Greitos naujienosprieš 15 val

„Lexus“ vairuotojui surašytas ne vienas administracinio nusižengimo protokolas

2021 01 25 Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią...

Greitos naujienosprieš 15 val

VRM: atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista beveik 792 Baltarusijos piliečiams

Sausio 25 d. duomenimis vidaus reikalų ministro įsakymu yra išduoti 792 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais...

Greitos naujienosprieš 15 val

Pretenduoti į „Google“ skiriamą paramą kviečia ir Lietuvos kultūros bei meno atstovus

Technologijų kompanija „Google“ paskelbė programos „Google.org Impact Challenge“ kvietimą, skirtą Vidurio ir Rytų Europos šalims. Pagal šią iniciatyvą 2 mln....

Greitos naujienosprieš 15 val

VESK: karantiną pratęsti siūloma iki vasario 28 dienos

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) nusprendė Vyriausybei siūlyti tęsti karantiną nuo vasario 1 dienos iki vasario 28 dienos. Vyriausybė sprendimą...

Greitos naujienosprieš 15 val

Nuo COVID-19 bus vakcinuojama daugiau darbuotojų ir savanorių, turinčių sąlytį su pacientais ir rizikos grupės asmenimis

2021 01 25 Atsižvelgiant į ekspertų ir Vyriausybės rekomendacijas bei siekiant apsaugoti didžiausią riziką užsikrėsti koronavirusu (COVID-19) turinčius gyventojus, sveikatos...

Greitos naujienosprieš 15 val

Vaikų dienos centrams – 1,6 mln. eurų

2021 01 25 Jau šią savaitę savivaldybes pasieks vaikų dienos centrams skirtas finansavimas. Visoje šalyje veikiantiems 425 vaikų dienos centrams,...

Skaitomiausi