Sportas

Prisiminta istorinė Lietuvos krepšinio pergalė 2010 metų Pasaulio vyrų krepšinio čempionate.

0

Lietuvos krepšinio trenerių asociacija ir jos prezidentas Vydas Gedvilas prisiminti istorinę Lietuvos vyrų krepšinio pergalę 2010 metų pasaulio čempionate pakvietė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) garbės prezidentą Vladą Garastą, krepšinio mecenatą Antaną Guogą, rinktinės masažistą Juozą Petkevičių bei Tarptautinio krepšinio universiteto direktorių, buvusį LKF sekretorių Mindaugą Balčiūną. Svečiai pasidalino tuometiniais įspūdžiais kaip iš gana sudėtingos organizacinės ir finansinės situacijos, LKF turėjo įtikinti FIBA skirti vieną iš kelių vardinių Pasaulio čempionato kvietimų Lietuvai, bei sumokėti FIBA organizacijai per 500.000 eurų. Tuo metu A. Guogos skirta parama virš 1 mln. litų, skaičiuojant tuometiniu ekvivalentu esti didžiausia kada nors suteikta finansinė suma Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei.

“Emocija augo nuo pat pirmų rungtynių, ypač tikėjimas sėkme sustiprėjo po laimėtų rungtynių prieš Ispaniją, tada supratome, kad tikrai galime nuveikti kažką istoriško” – prisiminimais dalinosi tuometinis vyrų krepšinio rinktinės masažistas ir komandos simbolis Juozas Petkevičius,

Lietuvos krepšinio rėmėjas Antanas Guoga tuometinę rinktinės sėkmę prisiminė kaip geriausią pavyzdį kada tikėjimas ir valia padaro stebuklus. “Iš tuometinės rinktinės nebuvo daug tikimasi, tačiau vyrai įrodė ir pasiekė daugiau nei galėjo, nei iš jų laukė tauta, tai buvo ne tik krepšinio laimėjimas, tai buvo tautos emocinio pakilimo pergalė ekonominės krizės fone. Tai buvo nuostabiausias jausmas kurį man suteikė krepšinis” – kalbėjo bene garsiausias Lietuvos krepšinio rėmėjas.

Šis laimėjimas yra didžiausia Lietuvos krepšinio pergalė Pasaulio vyrų krepšinio čempionatų istorijoje.

 

Lietuvos krepšinio trenerių asociacija

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Sportas