Connect with us

Greitos naujienos

Pribloškiantis „Hummer EV“ į gatves išriedės jau kitais metais, bet tikrai neatspėsite, kiek važiuojančių visureigio prototipų turi GM (Video)

www.kaunieciams.lt

Paskelbta

Apie naująjį „Hummer EV“ ir svarbiausius skaičius jau rašėme. Trumpai – tai yra itin greitas, galingas ir pajėgus visureigis su keturiais varomais ratais, kietu dizainu ir didele baterija, kuri leis įveikti iki 560 km. „Hummer EV“, kaip ir ankstesni „Hummer“ visureigiai, yra labai jau žaislas nei transporto priemonė, tačiau sunku įsivaizduoti, kaip šį automobilį ištiktų komercinė nesėkmė. Taip, jis yra labai brangus, tačiau jo išvaizda ir dinaminės charakteristikos tikrai suvilios krūvą pasiturinčių pirkėjų.

Pirmieji „Hummer EV Edition 1“ pasirodys jau kitų metų rudenį, pigesnės šio automobilio versijos – kiek vėliau. Dar vėliau „Hummer EV“ pasirodys visureigio, o ne pikapo kėbule. Džiugios naujienos, tiesa?

„Hummer EV“ turėjo būti pristatytas dar gegužę – patys suprantate, kas paskatino šio renginio atidėjimą. Tačiau galiausiai nebuvo jokio renginio. Nebuvo tiesioginės transliacijos su inžinieriais, aiškinančiais „Hummer EV“ ypatybes. Nebuvo ir gyvų demonstracijų, akmenimis į kalną kopiančio „Hummer EV“. Nebuvo nieko – tik nuotraukos ir keli vaizdo įrašai. Nes „General Motors“ neturi nei vieno važiuojančio „Hummer EV“!

„Hummer EV“ salonas
©Gamintojo nuotrauka

„General Motors“ turi tik kelis maketus, kurie padėjo sukurti galutinį visureigio dizainą, gražų demonstracinį modelį ir baterijų-variklių platformą. Kitaip tariant, gamintojas turi tik demonstracinę „Hummer EV“ medžiagą, o bandymams skirtas prototipas vis dar yra gaminamas.

Matėme net „Hummer EV“ vaizdo įrašą, kuriame jis įveikinėja įvairias bekelės kliūtis. Kaip atskleidė GM inžinieriai, juose užfiksuotas tik demonstracinis automobilis, turintis labai mažai bendro su tikru visureigiu. Nuotraukos? Na, jos yra visiškai arba bent iš dalies netikros.

Iki „Hummer EV“ pasirodymo gatvėje liko tik metai ir gamintojas neturi nei vieno prototipo. Kaip tai įmanoma? Tai ne tik įmanoma – dabar tai ir labai dažna praktika. Daugybė automobilių gamintojų, ypač jaunos kompanijos, dabar parodo ateities modelius dar prieš juos sukurdamos. Pavyzdžiui, „Nikola Badger“ irgi neegzistuoja.

Tačiau „General Motors“ neužtruks pagaminti prototipą. Visa platformos architektūra ir automobilio dizainas jau yra baigti. Tereikia sujungti visas detales į vieną ir pradėti automobilio bandymus. „Hummer EV“ prototipas turės važinėti keliais, trasomis, bekele, bandymai bus atliekami ypatingame karštyje ir ypatingame šaltyje.

„Hummer EV“ turi daug gražių detalių, bet kaip automobilis dar neegzistuoja.
©Gamintojo nuotrauka

Toks skubėjimas yra šiuolaikinių laikų mada. Anksčiau naujų automobilių bandymai vyko gerokai ilgiau, kad būtų įsitikinta naudojamų medžiagų patikimumu, paties automobilio dinaminėmis charakteristikomis, įvairiais nustatymais ir salono ergonomikos sprendimais. Prototipai vežami į dykumas, šiaurės valstybes, drėgno klimato šalis. Šalia to pridėkite ir saugumo bandymus ir suprasite, kodėl automobilių vystymas yra ilgas ir sudėtingas procesas. Tada dar reikia pasiruošti gamybai ir surasti tinkamus tiekėjus. Kas gamins tempimo kilpas? Kieno ratai bus naudojami? Kas rūpinsis salono plastikais? Kaip visi šie daiktai atkeliaus į surinkimo gamyklą?

Tačiau dabar elektromobilių rinka yra stipriai įkaitusi. Nepaskubėsi – pavėluosi. Ir tavo pyrago gabalėlis atiteks kam nors kitam. „General Motors“ turi tiek patirties, finansinių ir gamybinių pajėgumų, kad projekto sėkme net nėra abejojama. O jei automobilis ir vėluos, apie jį bus kalbama dar daugiau, kai jis pasirodys. 


http://www.technologijos.lt/n/technologijos/automobiliai_ir_motociklai/S-85239/straipsnis/Pribloskiantis-Hummer-EV-i-gatves-isriedes-jau-kitais-metais-bet-tikrai-neatspesite-kiek-vaziuojanciu-visureigio-prototipu-turi-GM-Video?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+technologijos-visos-publikacijos+%28Technologijos.lt+%C2%BB+Mokslo%2C+technologij%C5%B3+ir+%C4%AFmoni%C5%B3+naujienos%29

Skaityti toliau
Advertisement

Greitos naujienos

Keičiasi socialinių paslaugų įstaigų veiklos tvarka: grupiniai užsiėmimai – tik laikantis grupių izoliacijos principo

Sveikatos apsaugos ministerija

Paskelbta

Siekdama apsaugoti labiausiai pažeidžiamus asmenis nuo galimo koronaviruso (COVID-19) užkrato bei užkirsti kelią tolimesniam koronaviruso plitimui socialinių paslaugų įstaigose, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tobulina socialinių įstaigų veiklos…
Skaityti toliau

Greitos naujienos

INVEGA pasirašė pirmąsias sutartis su alternatyviais finansuotojais dėl paskolų teikimo pagal atnaujintą priemonę „Alternatyva“

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Paskelbta

2020 11 26

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė pirmąsias sutartis su alternatyviais finansuotojais „Noviti finance“, „BnP Finance“, „Faktoro“ ir „SME Finance“ dėl paskolų teikimo pagal atnaujintą priemonę „Alternatyva“. Šiuo metu yra derinamos sutartys dar su 3 alternatyviais finansuotojais, tad tvariai veikiantys smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai jau turi galimybę kreiptis dėl finansavimo investicijoms ir apyvartiniam kapitalui palankesnėmis sąlygomis.

„Labai džiaugiamės tokiu dideliu alternatyvių finansuotojų aktyvumu ir operatyvumu, šis bendradarbiavimas atveria didesnes galimybes verslininkams gauti taip reikalingą šiais laikais finansavimą apyvartinių lėšų trūkumui, veiklos stabilumo ar plėtros užtikrinimui. Kviečiame ir kitus alternatyvius finansuotojus prisidėti prie šios finansinės priemonės įgyvendinimo“, – sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas.

Dėl paskolos besikreipsiantiems ir de minimis pagalbos bei finansų tarpininkų keliamus reikalavimus atitiksiantiems smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams galės būti suteikta iki 500 tūkst. eurų paskolos dalis iš „Alternatyvos“ lėšų, o pačios paskolos dydis neribojamas. Palūkanų norma sieks ne daugiau nei 7 proc., paskolos gavėjas taip pat mokės paskolos administravimo ir išdavimo mokestį, kuris yra apribotas ir priklausys nuo paskolos dydžio.

Vienas pirmųjų sutartį su INVEGA dėl atnaujintos finansinės pagalbos priemonės „Alternatyva“ įgyvendinimo pasirašė finansuotojas „Noviti finance“, aktyviai įgyvendinęs ir ankstesnes INVEGOS pagalbos priemones verslui. „Noviti finance“ vadovas Linas Armalys džiaugiasi, kad su šia atnaujinta skatinamąja priemone smulkiajam verslui atsiveria naujos galimybės sėkmingai tęsti veiklą ir augti.

„Smulkiajam verslui „Invegos“ pastangų dėka šiandien prasideda naujas etapas: dar niekada Lietuvoje verslo finansavimas nebuvo taip lengvai prieinamas ir už tokią žemą kainą. Tai yra išskirtinė pagalba ir galimybė mūsų šalies verslui, ypač smulkiajam, kuriam iki šiol pasiskolinti buvo gana sudėtinga ir brangu. Mes, „Noviti finance“, turime tikslą, kad į mus kreipęsis verslas šį finansavimą gautų kaip galima greičiau ir geriausiomis sąlygomis“, – sako „Noviti finance“ vadovas Linas Armalys.

Įmonėms bei verslininkams finansavimas gali būti teikiamas kaip paskola, faktoringas arba finansinė nuoma (lizingas). Norintys pasinaudoti investicinio bei apyvartinio finansavimo paslaugomis, paskolos sutartis su alternatyviais finansuotojais gali pasirašyti iki 2022 m. gruodžio 31 d. Skatinamoji priemonė yra finansuojama iš LR valstybės biudžeto. Priemonės įgyvendinimui šiuo metu skirtas 50 mln. eurų biudžetas.

„Geriausiai skatinamosios finansinės priemonės „Alternatyva“ reikalingumą patvirtina tai, kad visą gautą 10 mln. Eur sumą jau esame paskirstę verslui. Vadinasi, įmonėms reikėjo tiek valstybės paramos, tiek greitai sprendimus priimančių finansų tarpininkų. Įvedus karantiną, verslas vėl susiduria su išgyvenimo klausimu, o mes esame pasirengę taip pat operatyviai jiems padėti, skirstydami papildomai mums patikėtą 10 mln. Eur „Alternatyvos“ finansavimą“, – teigia „SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas.

O „BnP Finance“ direktorius Markas Krasovskis sako, kad: „Alternatyvos“ priemonė sudaro galimybę teikti paskolas svarbiausiems verslo poreikiams. Fino.lt norėdama prisidėti prie palankesnio SVV skatinimo, ne tik suteiks paskolą, bet ir sumokės sutarties sudarymo mokestį į kliento sąskaitą.“

Faktoringo bendrovės „Faktoro“ vadovo Algirdo Gutausko nuomone, priemonė leis įmonėms finansuoti neapmokėtas sąskaitas, gauti paskolą ar lizingą ypač geromis sąlygomis. „Šioje srityje dirbame jau daug metų, todėl paraiškas tikrinsime bei sprendimus priimsime greitai. Pinigai įmonėms bus išmokami per vieną darbo dieną, pagalba pildant dokumentus yra pasiruošę suteikti mūsų vadybininkai“, – teigia A.Gutauskas.

Daugiau informacijos apie skatinamąją finansinę priemonę „Alternatyva“ galima rasti INVEGA puslapyje.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Ministras A. Monkevičius reiškia užuojautą dėl žymaus baltisto Gvido Mikelinio mirties

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Paskelbta

Laikinai einantis pareigas švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius reiškia nuoširdžią užuojautą mirus žymiam baltistui Parmos universiteto profesoriui Gvidui Mikeliniui (Guido Michelini).

„Tai didelė netektis tiek pasaulio baltistų bendruomenei, tiek lietuvių kultūrai. Profesorius Gvidas Mikelinis atliko reikšmingą vaidmenį lituanistikoje tyrinėjant Mažosios Lietuvos raštiją ir baltistikoje tiriant prūsų ir baltų kalbų istoriją. Jis taip pat buvo lietuvių kultūros ir literatūros ambasadorius Italijoje – savo vertimais ir straipsniais pristatė italams lietuvių literatūrą, istoriją, kultūrą, dalyvavo ne tik Italijos, bet ir Lietuvos moksliniame ir kultūriniame gyvenime “, – sako ministras A. Monkevičius.

Italų kalbininkas, baltistas, indoeuropeistas, vertėjas profesorius Gvidas Mikelinis, daktaro disertaciją ir habilitacinį darbą apsigynęs Vilniaus universitete, daugiausia tyrė ir publikavo Mažosios Lietuvos lietuvių kalbos senuosius paminklus – Simono Vaišnoro, Martyno Mažvydo, Jono Bretkūno ir kt. tekstus, analizavo Mažosios Lietuvos giesmynus – lietuviškų tekstų ir jų melodijų šaltinius.

Mokslininkas taip pat tyrė prūsų kalbos ir baltų kalbų istorijos problemas, į italų kalbą vertė grožinius lietuvių literatūros kūrinius, spaudoje skelbė straipsnius apie Lietuvos istoriją, lietuvių ir italų kultūrų ryšius.

Profesorius Gvidas Mikelinis buvo Lietuvos mokslo akademijos užsienio narys, už nuopelnus apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos medaliu.

Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt
Tel. +370 5 219 1129

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo vidaus tyrimą dėl priemonės „Smart FDI“

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Paskelbta

2020 11 26

Siekdama nustatyti, ar visoms įmonėms buvo sudarytos vienodos galimybės gauti informaciją apie didelio susidomėjimo sulaukusios priemonės „Smart FDI“ kvietimą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijuoja vidaus tyrimą. 20 mln. eurų dydžio kvietimas buvo sustabdytas per dvi valandas nuo jo paskelbimo dėl to, kad gautų paraiškų suma viršijo kvietimo sumą.

„Tai jau trečiasis šios priemonės kvietimas. Pati priemonė užsienio investuotojams yra gerai žinoma nuo 2017 metų, jos sąlygos iš esmės nesikeitė. Priemonės aprašas jau buvo paskelbtas derinimui su verslu rugpjūčio mėnesį, todėl įmonės galėjo rengtis iš anksto. Tačiau siekdami įsitikinti, ar minėtos priemonės kvietimas atitiko visas procedūrines taisykles, ar visos įmonės galėjo susipažinti su kvietimo sąlygomis ir ar potencialūs pareiškėjai turėjo lygias sąlygas dėl informacijos ir galimybės teikti paraišką, taip pat ar visų dalyvaujančių institucijų veiksmai buvo atlikti laikantis visų teisės aktų, inicijuojame vidaus tyrimą. Taip pat papildomai skelbsime aktualią su kvietimais susijusią informaciją specialioje ministerijos interneto svetainės skiltyje“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka. 

Priemonės „Smart FDI“ paskirtis – pritraukti užsienio investicijų į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP) pagal Lietuvos sumaniosios specializacijos strategiją, todėl projektai atrenkami tęstinės projektų atrankos būdu: pareiškėjai, siekiantys gauti finansavimą, konkuruoja dėl jo per nustatytą laiką ir turi atitikti visus nurodytus tinkamumo finansuoti vertinimo kriterijus.

Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministrės J. Rojakos, dėl užsienio investuotojų pritraukimo Lietuva konkuruoja su kitomis šalimis, todėl užsienio investuotojams būtina siūlyti kuo patrauklesnes priemones, nes dažnu atveju užsienio investuotojų galutinį apsisprendimą  investuoti ar ne šalyje lemia tam tikros naudos gavimas vienoje ar kitoje šalyje. Todėl ir yra pasirinktas šios priemonės tęstinės atrankos būdas. 

Priemonei „Smart FDI“ iš viso buvo numatyta 26,8 mln. eurų. Ši suma jau buvo paskirstyta projektams pagal du kvietimus, skelbtus 2017 m. ir 2019 m. Ateities ekonomikos DNR plane priemonei buvo numatyti papildomi 20 mln. eurų. Tokia ir buvo paskelbto trečiojo kvietimo suma.

Didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma – 3 mln. eurų MTEP veikloms, 6,5 mln. eurų – įmonės MTEPI infrastruktūrai  ir 500 tūkst. eurų – veikloms, susijusioms su procesų ir organizacinių inovacijų diegimu.  

Pagal priemonę „Smart FDI“ šiuo metu jau yra įgyvendinama 19 projektų, kurių bendra vertė sudaro 25,6 mln. eurų. Šios priemonės dėka kuriami tokie inovatyvūs produktai kaip optinių ir radaro jutiklių sistema, žmogaus elgseną prognozuojanti technologija, autonominio vairavimo platforma ir kiti prototipai.
 

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Baltiją teršiančioms šiukšlėms – nuolatinis aplinkosauginis monitoringas

Aplinkos ministerija

Paskelbta

2020 11 26

Šią savaitę Aplinkos apsaugos agentūra atliko pirmuosius tyrimus pajūrio pakrantėje, ruošdamasi nuolatiniam Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringui, kuris prasidės nuo kitų metų. Tyrimai vyko pagal nustatytą monitoringo metodiką.

Jų metu 100 metrų ilgio Melnragės paplūdimio atkarpoje buvo aptikta 786 šiukšlių, o siektina geros aplinkos būklės vertė – 20 šiukšlių tokio ilgio atkarpoje.

Tyrimai vyko visu pakrantės pločiu nuo vandens linijos iki kopagūbrio. Tarp rastų šiukšlių daugiausia buvo plastiko atliekų (kamštelių, maišelių, šiaudelių ir kt.), cigarečių nuorūkų ir stiklo šukių.

Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringas bus atliekamas skirtingais metų sezonais – pavasarį, vasarą ir rudenį. Šiukšles planuojama tirti ne tik pakrantėje, bet ir vandenyje bei dugno nuosėdose. Monitoringo programoje numatytos mažiausiai 4 stebėjimo vietos paplūdimiuose ties Klaipėda-Karkle, Nemirseta-Palanga ir Kuršių nerija.

Šio monitoringo tikslas – įvertinti Baltijos jūros pakrantės, vandens ir dugno nuosėdų užterštumą šiukšlėmis ir nustatyti su žmogaus veikla susijusius taršos šaltinius. Jis bus vykdomas pagal atnaujintą Valstybinę aplinkos monitoringo 2017-2023 m. programą.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Gruodžio 2 d. dėl planinių elektros tinklų priežiūros darbų, Aleksoto poskyryje nebus teikiamos kontaktinės konsultacijos!

www.kaunieciams.lt

Paskelbta

2020-11-26

Gruodžio 2 d. dėl planinių elektros tinklų priežiūros darbų, Aleksoto poskyryje nebus teikiamos kontaktinės konsultacijos!

Informuojame, kad gruodžio 2 d., dėl planinių elektros tinklų priežiūros darbų, Aleksoto poskyryje nebus teikiamos kontaktinės konsultacijos. Šeimos gydytojai ir gyd. specialistai gruodžio 2 d. teiks tik nuotolines konsultacijas.

Atsiprašome už laikinus nepatogumus ir linkime sveikatos!

Plačiaus: https://kaunopoliklinika.lt/2020/11/26/gruodzio-2-d-del-planiniu-elektros-tinklu-prieziuros-darbu-aleksoto-poskyryje-nebus-teikiamos-kontaktines-konsultacijos/

Skaityti toliau
Technologijosprieš 5 val

„Nissan“ parodė naująjį „Note“ ir pasidžiaugė „nesenstančiu japonišku futurizmu“, bet yra viena bloga naujiena

„Nissan Note“ – tai nedidelis kompaktiškas hečbekas, pasižymintis ir miniveno dizaino bruožais. Šie automobiliai Europoje buvo pakankamai populiarūs – jie...

Greitos naujienosprieš 6 val

Keičiasi socialinių paslaugų įstaigų veiklos tvarka: grupiniai užsiėmimai – tik laikantis grupių izoliacijos principo

Siekdama apsaugoti labiausiai pažeidžiamus asmenis nuo galimo koronaviruso (COVID-19) užkrato bei užkirsti kelią tolimesniam koronaviruso plitimui socialinių paslaugų įstaigose, Sveikatos...

Sportasprieš 7 val

Šeštąją pergalę NKL pirmenybėse iškovojo „Žalgiris-2“

2020.11.26 www.nklyga.lt Arvydo Gronskio auklėtiniai išvykoje 92:85 (24:24, 20:22, 26:16, 22:23) palaužė Joniškio „Delikateso“ (2-4) krepšininkus. Rungtynes geriau pradėjo jaunieji...

Greitos naujienosprieš 7 val

INVEGA pasirašė pirmąsias sutartis su alternatyviais finansuotojais dėl paskolų teikimo pagal atnaujintą priemonę „Alternatyva“

2020 11 26 Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė pirmąsias sutartis su alternatyviais finansuotojais „Noviti finance“, „BnP...

Greitos naujienosprieš 7 val

Ministras A. Monkevičius reiškia užuojautą dėl žymaus baltisto Gvido Mikelinio mirties

Laikinai einantis pareigas švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius reiškia nuoširdžią užuojautą mirus žymiam baltistui Parmos universiteto profesoriui Gvidui...

Greitos naujienosprieš 7 val

Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo vidaus tyrimą dėl priemonės „Smart FDI“

2020 11 26 Siekdama nustatyti, ar visoms įmonėms buvo sudarytos vienodos galimybės gauti informaciją apie didelio susidomėjimo sulaukusios priemonės „Smart...

Greitos naujienosprieš 7 val

Baltiją teršiančioms šiukšlėms – nuolatinis aplinkosauginis monitoringas

2020 11 26 Šią savaitę Aplinkos apsaugos agentūra atliko pirmuosius tyrimus pajūrio pakrantėje, ruošdamasi nuolatiniam Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringui,...

Greitos naujienosprieš 10 val

Gruodžio 2 d. dėl planinių elektros tinklų priežiūros darbų, Aleksoto poskyryje nebus teikiamos kontaktinės konsultacijos!

2020-11-26 Gruodžio 2 d. dėl planinių elektros tinklų priežiūros darbų, Aleksoto poskyryje nebus teikiamos kontaktinės konsultacijos! Informuojame, kad gruodžio 2...

Greitos naujienosprieš 10 val

Energetikos ministerija pripažinta profesionaliausia valstybės valdomų įmonių valdytoja

2020 11 26 Šiandien Valdymo koordinavimo centras pristatė tradicinį valstybės valdomų įmonių (VVĮ) gerosios valdysenos indeksą. Energetikos ministerija įvertinta už...

Greitos naujienosprieš 10 val

Dvi Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldžios įmonės paskelbtos gerosios valdysenos lyderėmis

2020 11 26 Šiandien Valdymo koordinavimo centras visuomenei pristatė Valstybės valdomų įmonių (VVĮ)2019–2020 metų gerosios valdysenos indekso rezultatus. Pristatymo metu...

Skaitomiausi