COVID

Prezidentūra apie svarstymus atlaisvinti visą prekybą: būtų verta diskutuoti apie diferenciaciją skirtingose savivaldybėse

0
Penktadienį pranešus apie svarstymus nuo balandžio 12 dienos atverti visą prekybą, prezidento vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta sako, kad reikėtų diskutuoti apie galimybę savivaldybėse taikyti skirtingo laisvumo reikalavimus.
„Toks planas turėtų būti detaliai išanalizuotas ir pasverti visi privalumai ir trūkumai, nes užsikrėtimo skaičiai auga ir jie yra labai nevienodi skirtingose savivaldybėse. Jeigu žiūrėtume Vilniaus atvejį, rodiklis 100 tūkst. gyventojų (per paskutines 14 dienų – ELTA) siekia beveik 800, tai yra net blogesnis negu vasario mėnesio pradžioje. Turbūt būtų vertinga diskutuoti, ar negalėtų būti tam tikra diferenciacija skirtingose savivaldybėse“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė S. Krėpšta.

ELTA2132025 Vilnius, spalio 29 d. (ELTA). Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį inicijavo patariamąją sveikatos ekspertų tarybą. 2020.10.29 13:03:03. Marius Morkevičius (ELTA)

„Jeigu mes turime apribojimus keliauti tarp savivaldybių, tai tada būtų logiška turėti ir skirtingus tam tikrus režimus skirtingose savivaldybėse, kalbant apie karantino griežtumą“, – pridūrė prezidento patarėjas.
Pasak jo, teritorinį karantino reguliavimą taiko ir kitos šalys, pavyzdžiui, Švedija, Norvegija.
„Švedijoje, Norvegijoje taikomas teritorinis karantino reguliavimas ir prekybos veikla tikrai galėtų šiek tiek skirtis skirtingose šalies savivaldybėse. Tam yra labai objektyvi priežastis, užsikrėtimo ir pandemijos paplitimo mastas yra labai skirtingas – Vilniuje (rodiklis – ELTA) – 800, Kaune – jau 400, o einant toliau į vakarus yra savivaldybių, kur apskritai užsikrėtimo skaičiai yra dar gerokai mažesni“, – teigė S. Krėpšta.
Penktadienį po susitikimo su premjere ir ekonomikos bei sveikatos apsaugos ministrais Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė sakė, kad svarstoma visą prekybą atverti balandžio 12 dieną.
Šiuo metu gali veikti parduotuvės, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko. Nebūtinųjų prekių parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, gali veikti kaip prekių atsiėmimo punktai.
Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: COVID