KultūraMiestas

Prestižinis apdovanojimas Kaunui

0

Sniegu apklotas gruodis prasidėjo ir kartu su snaigėmis primena, kad šie metai, kaip ir kiekvieni metai, prabėgo itin greitai ir 2022-ieji jau čia pat. Skaičiuojame paskutines dienas iki gyvo stebuklo, kuris nutiks mieste – įvyks sukilimas. Ne, ne tas, kuriame mėtomasi gniūžtėmis ar piešiami abejotini plakatai… Sukils miesto kūryba ir kartu su miestiečiais atidarys Europos kultūros sostinės metus.

„Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos pirmajame veiksme „Sukilimas“ tilps iš viso net 30 skirtingų projektų, sujungsiančių 50 lokacijų Kaune ir Kauno rajone – į savaitgalio veiksmą įsitrauks 800 Lietuvos bei užsienio menininkų ir atlikėjų“, – atskleidžia „Kaunas 2022“ technikos prodiuseris Aistis Landsbergas.

 

Prizas ir pagyros Kaunui

2021 metų spalio mėnesį vyko nuotolinis susitikimas tarp „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komandos ir Europos Komisijos. Įvertinus atstovų pateiktą ataskaitą buvo nutarta Kaunui skirti Melinos Mercouri prizą – 1,5 milijonus eurų. Šis apdovanojimas yra skiriamas Europos kultūros sostinėms už ženklų progresą ir sąlygą, jog organizacija toliau laikysis įsipareigojimų, kuriuos numatė paraiškos teikimo etape. Prizas skiriamas tęstinumo užtikrinimui ir jūsų pamėgtų projektų ir renginių kelionei toliau!

 

Iškalbingos programos

Ar užsieniui įdomus tas Kaunas? Mes sakom – taip! Bilbao dizaino savaitės metu buvo galima susipažinti su Kauno – Europos kultūros sostinės planais ir pasiekimais, paroda „Designing Optimism”. Juos buvo galima išvysti Guggenheim muziejuje ir šiuolaikinio meno ir laisvalaikio centre Azkuna Zentroa. Ekspozicijos pritraukė daugybę žmonių, o kaunietiški projektai atrado dar daugiau gerbėjų.

Nuostabūs dalykai vyksta ir čia – Kaune, nes pasaulį išvydo ilgai laukta naujoji knyga „Kauno žydai“. Ši knyga – projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Atminties biuras“ inicijuotas, autorių kolektyvo parengtas leidinys, kuris jau išleistas lietuvių ir anglų kalbomis.

Knygą „Kauno žydai“ netrukus bus galima įsigyti „Kaunas 2022“ biure (Laisvės al. 36) ir „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre, esančiame Kauno rotušėje (Rotušės a. 15).

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra