NaujienosSveikataPremjeras: kompensuojamųjų vaistų sistema turi būti efektyvesnė

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 31 sausio
« 1 reklama iš 7 »
« 1 reklama iš 8 »

Premjeras Saulius Skvernelis pirmininkavo pirmajam darbo grupės pasitarimui. Šis buvo skirtas aptarti  su inovatyvių vaistų ir inovatyvaus gydymo prieinamumo gerinimu susijusius klausimus.

„Turime sėkmingai veikiančią sveikatos apsaugos sistemą, kurioje dirba aukščiausio lygio medikai. Daugelyje sričių pirmaujame arba galime būti lyderiais. Todėl bendromis medicinos profesionalų ir politikų pastangomis privalome toliau kurti veiksmingą sveikatos apsaugos sistemą. Pirmas mūsų darbo grupės tikslas – daug efektyvesnė, racionalesnė ir pacientams operatyviau taikoma kompensuojamųjų vaistų tvarka. Galiu patikinti, kad Vyriausybė pasirengusi priimti būtinus sprendimus“, – sako ministras pirmininkas.

lrv.lt nuotrauka

Pasitarime akcentuota, kad kasmet Europos vaistų agentūra registruoja nuo 30 iki 50 naujų vaistų, kurie pripažįstami kaip reikšmingos inovacijos.

Pažymėta, jog Lietuvoje kuriama nauja sveikatos technologijų vertinimo sistema, kuri turėtų padėti racionaliau naudoti kompensuojamiesiems vaistams skiriamas lėšas.

« 1 reklama iš 7 »
« 1 reklama iš 8 »

Pasitarime akcentuota būtinybė toliau kurti skaidresnę vaistų įtraukimo į kompensavimo sąrašus politiką, sudaryti nuolatinę atitinkamos specialybės gydytojus vienijančią grupę, kuri analizuotų, spręstų ir siūlytų sprendimus dėl priešvėžinių kompensuojamųjų vaistų.

Ketinama kurti lankstesnį mechanizmą dėl vaistų skyrimo ir sudaryti galimybę išimtiniais atvejais taikyti inovatyvius vaistus pagal vaisto veikimo mechanizmą, o ne pagal lokalizaciją ir siaurą indikaciją, kuriai vaistas yra registruotas.

 

« 1 reklama iš 7 »
« 1 reklama iš 8 »

Lietuvos Respublikos vyriausybės informacija

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments
  • Prenumeruokite naujieas
  • Scroll Up
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x