[youtube_embed]https://www.youtube.com/watch?v=rGJtScMohkk[/youtube_embed]

Savaitgalį prasidėjęs didžiausias kultūrinis vasaros renginys Kauno bienalė – šiemet kauniečius džiugina jau 12-ąjį kartą. Iki pat rudens įvairiausiose miesto gatvėse, vietose ar erdvėse įsikūrusi ekspozicija PO IŠVYKIMO | PRIEŠ ATVYKSTANT, kviečia leistis į kelionę šiuolaikinio meno maršrutais.

Simbolinis kelionės motyvas

Ne atsitiktinai Kauno geležinkelio stotyje įvykęs atidarymas visos bienalės metu kalbės apie kelionių tematiką. Jau atidarymo dieną žiūrovai visi kartu leidosi į pažintinę ekskursiją, kurios metu išvydo specialiai tam vakarui sukurtą jungtinį menininkų performansą, nusidriekusį iki pat Kauno paveikslų galerijos.

Ekskursijos metu žiūrovai gėrėjosi nepakartojamais šiuolaikinio meno artistais. Niekuo neišsiskiriantys atlikėjai privertė suklusti ir sukaustyti dėmesį net tuos, kurie nesidomi šia meno rūšimi. Įmantriais judesiais pagrįsti šokiai požeminėje perėjoje, grakštus persirenginėjimas telefono būdelėje bei kova su prekių maišais – performansai, susilaukę įvarių nuomonių ir reakcijų, tačiau nepalikę abėjingo nė vieno.

« 1 5 »
« 1 11 »

Trisdešimties menininkų iš viso pasaulio kūryba savaitgalį buvo identifikuota ne tik performansuose, bet ir eksponatuose Kauno paveikslų galerijoje, Kauno meninkų namuose, Vytauto Didžiojo karo muziejuje bei Kauno geležinkelio stoties įvairiose prieigose. Daugiau kaip dešimt šių metų bienalės kūrinių sukurti specialiai Kaunui liks miesto urbanistinės istorijos dalimi.

Maršrutai su profesionaliais gidais

Nepavykusiems sudalyvauti renginio atidaryme, Kauno bienale visus besidominčius kviečia į temines ekskursijas. Įdomūs pasakojimai ir istorijos, kartu su profesionaliais gidais keliaus maršrutais „99 metrai“, „30 šviesų“ ir „2 žingsniai“.

Ekskursijos kvies nagrinėti Lietuvos ir pasaulio laikinumą, tapatybes, vertybes, ryšius bei konfliktus. Taip pat, žaidimo forma leis pajusti identitetą, analizuoti tautos ir kultūros sąvokas ar net įtrauks į Kauno miesto istoriją iš architektų prizmės.

« 1 5 »
« 1 11 »

Bienalės paroda, ekskursijos ir edukaciniai renginiai Kaune vyks iki pat rugsėjo 29 dienos.

Savaitgalį įvykusio atidarymo akimirkos: