Connect with us

Renginiai

Prasidėjęs Pažaislio muzikos festivalis kviečia švęsti džiaugsmą

Paskelbta

24-asis Pažaislio muzikos festivalis prasidėjo koncertu, dedikuotu Kauno valstybiniam chorui, kuris šiais metais švenčia kūrybinės veiklos 50-metį. Beveik dvi valandas gražiausiomis operų arijomis, ansambliais ir chorais publiką svaiginęs koncertas baigėsi didingais L. van Beethoveno XI simfonijos finalo akordais.

„Pradedamąjį festivalio koncertą pavadinome „Odė džiaugsmui“ , tai yra Beethoveno IX simfonijos finalas pagal Frydricho Šilerio tekstą. Šis kūrinys kviečia – būkime broliais, susijunkime milijonai ir siekime, kad pasaulis būtų gražus. O kas dar, jei ne muzika, gali padaryti pasaulį gražesni? Skleiskime džiaugsmą, švęskime džiaugsmą kartu su Pažaislio muzikos festivaliu“ – kvietė Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis.

Kartu su jubiliejų pasitinkančiu Kauno valstybiniu choru Pažaislio muzikos festivalio pradedamajame koncerte klausytojai išgirdo Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą, šį pavasarį garsiojoje Niujorko „Metropolitan Opera“scenoje oficialiai debiutavusį tenorą Vaidą Vyšniauską (Kristian Benedikt), po ilgos pertraukos į gimtąjį miestą dainuoti sugrįžusią Vidą Miknevičiūtę, mecosopraną Jovitą Vaškevičiūtę bei bosą Liudą Norvaišą. O šioms gausioms atlikėjų pajėgoms dirigavo maestro Petras Bingelis.

Į Pažaislio vienuolyno kiemą susirinkusią publiką pasveikino ir naujai išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. „Aš manau, kad kultūra yra tas bendras vardiklis, kuris pakylėja mūsų dvasią ir yra tai, ką žmonija, ką mes paliekame po savęs ir tas niekada neišdils. Štai kodėl malonu matyti, kad mūsų žmonės mielai lankosi kultūros renginiuose, klausosi tikrai vertingų muzikinių kūrinių ir aš tikiuosi, kad jų bus vis daugiau ir daugiau. O „Odė džiaugsmui“ tegul tampa džiaugsmu Lietuva, jos pasiekimais. Aš manau, kad Lietuva yra labai teisingame kelyje ir reikia tik dar trupučio pastangų , dar šiek tiek daugiau kultūros ir pagarbos vienas kitam, ir mes nuversime kalnus“ – kalbėjo šalies vadovas.

„Beethoveno IX simfonijos finalas šiam koncertui buvo pasirinktas ne atsitiktinai, šis kūrinys yra oficialus Europos Sąjungos himnas, o kaip tik šiais metais minime 15 metų sukaktį nuo didžiausios ES plėtros, kada ir Lietuva tapo šios sąjungos nare. 24-ojo Pažaislio muzikos festivalio devizas – pažink! Todėl visą vasarą klausytojus kviesime pažinti įvairių Europos Sąjungos šalių muziką ir kultūras. Šių metų festivalio programoje pirmą kartą nuskambės visų 28 ES šalių muzika“ – pasakojo festivalio direktorė Giedrė Mikaitienė.

Džiaugsmą švęsti pasiryžęs Pažaislio muzikos festivalis šią vasarą klausytojus pakvies į 41 koncertą, iš kurių net 11 bus nemokami. O artimiausias susitikimas jau birželio 7-osios vakarą Kauno filharmonijos salėje, čia išskirtinį projektą publikai pristatys pianistas iš Lenkijos Wojciechas Waleczekas, kuris atliks visų Europos Sąjungos šalių kompozitorių kūrinius vieno koncerto metu.

Kauno miesto savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Renginiai

„Globėjų dienos 2020“: asmeninės globėjų patirtys, įkvepiančios kilniam tikslui

Paskelbta

Atvirų durų dienos, parodos, edukacijos, nemokamos filmų peržiūros ir specialiai vaikų globos temai skirta konferencija „Jie – mūsų dalis“ – tik keletas visos savaitės renginių, skirtų liepos pradžioje minimai Globėjų dienai. Vaikų gerovės centras „Pastogė“ kvietė atvirai diskutuoti apie globos sistemos raidą Lietuvoje ir svetur, dalintis asmeninėmis patirtimis bei turiningai leisti laiką drauge.

Jautri istorija iš vaikystės

Kauniečiai linkę domėtis galimybėmis tapti globėjais. Tam juos neretai įkvepia ir kitų bendraminčių dalijimasis gerosiomis patirtimis.

Globėjų dienai dedikuota konferencija „Jie – mūsų dalis“ tapo dar viena proga pokalbiams ir diskusijoms apie esamą vaikų globos situaciją bei pokyčius, kurių reikia Lietuvos vaikų globos sistemoje. Ypatingo dėmesio renginyje sulaukė jautrus globoje užaugusios Giedrės Blažukienės pranešimas. Trijų vaikų mama pasakojo apie asmenines globos patirtis iš vaiko perspektyvos.

„Tikriausiai svarbiausias dalykas, ką supratau, – kad gyvenimas vieną atimdamas, visada duoda naujų ir kartais dar geresnių patirčių. Po išsiskyrimo su mama sapnuodavau ją beveik kiekvieną naktį. Niekaip negalėjau suprasti, kodėl mums taip nutiko, kodėl nebegyvename kartu.

Susipažinusi su globėja pamačiau, ką reiškia sąmoningas auklėjimas, ką reiškia abipusis pasitikėjimas ir nuoširdus rūpestis. Džiaugiuosi, kad Kaune nebeliko globos namų, kad vaikai nepatiria to chaoso bei nežinomybės, o sulaukia individualaus dėmesio ir meilės“, – pozityviai šiandieninę situaciją ir Kauno miesto pastangas vaikų globos srityje įvertino moteris.

Griauna klaidingus strereotipus

Pranešėja atvirai dalinosi savo istorija turėdama pagrindinį tikslą – keisti viešoje erdvėje įsigalėjusį klaidingą požiūrį, esą globėjai siekia užsidirbti iš vaikų globos. Tuo pačiu ji siekia savo patirtimi atskleisti, kiek daug kantrybės ir gerumo skiriama, kad vaikas jaustųsi saugiai.

Moteris drąsino ir kitus konferencijos dalyvius nebijoti kalbėti apie esamas problemas, dalintis savo pavyzdžiais ir skatinti platesnę diskusiją visuomenėje apie vaikų globos galimybes.

Renginyje taip pat buvo plėtojamos šeimos įtakos vaiko asmenybės formavimuisi, žalojančių veiksnių vaikystėje ir vaikų nepriežiūros temos, aptarta vaiko gerovės sistemų raida Lietuvoje ir kitose šalyse. Dalintasi patarimais, kaip padėti krizinėje situacijoje atsidūrusiai šeimai kreipiantis kvalifikuotos pagalbos į specialiai tam parengtus specialistus.

Sukūrė šventę visiems

„Ši renginių savaitė mūsų kolektyvui buvo tarsi antros Kalėdos. Ruošėmės ilgai ir atsakingai, kad Globėjų diena taptų tikra švente visiems, kas nepabūgo ateiti pas mus ir ryžosi savo namuose priglausti tuos, kam meilės bei rūpesčio reikia labiausiai. Matydami nuoširdžias vaikų šypsenas mes jaučiame paskatą dar aktyviau dirbti vaikų gerovės srityje.

Per atvirų durų dieną buvo smagu stebėti taip stipriai tyrinėjimo džiaugsmais besidalijančius vaikus, nuostabas jų veiduose atliekant mokslinius tyrimus, girdėti klegesį ant batutų ar matyti dūkstančius su balionais. Šventės šurmulys privertė užsukti net pro šalį einančius. Ką gali žinoti, galbūt jie irgi nuspręs prisidėti rūpinantis be tėvų globos likusiais vaikais“, – įspūdžiais dalijosi Vaikų gerovės centro „Pastogė“ direktorė Gražina Didžbalienė.

Pasak jos, „Globėjų savaitė 2020“ priminė, kad esant kilniam tikslui kauniečiai tampa vieningi,  kūrybingi ir gebantys padėti. Kauniečių susidomėjimas visą savaitę trukusiais renginiais ir aktyvumas juose dalyvaujant paskatino tokių iniciatyvų imtis dažniau.

„Pirmąjį liepos sekmadienį minima Globėjų diena tėra simbolinė data, tačiau Kaunas šia linkme dirba nuolat. Savaitę trukusi ir didelio kauniečių dėmesio sulaukusi renginių programa parodė, jog einame teisinga linkme, todėl tikiu, kad visa tai taps gražia kasmetine tradicija“, – sakė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Vienu ryškiausių visos savaitės renginių tapo „Šeimų žygis“. Jame dalyvavo per du šimtus kauniečių ir jų globoje augančių vaikų. Visą dieną Kauno marių regioniniame parke įsikūrusi „indėnų stovyklavietė“ buvo pilna vaikiško šurmulio. Renginys įtraukė mažuosius į turiningas veiklas, dovanojo įdomius susitikimus su šventėje dalyvavusiais policijos pareigūnais ir vaikų globai neabejingais baikeriais.

Daugiau informacijos apie vaikų globą Kaune galima rasti internete: https://sprendimas.kaunas.lt 

Skaityti toliau

Kultūra

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje atidaryta „Vasaros galerija”

Paskelbta

Liepos 9 d., ketvirtadienį, Kauno apskrities viešoji biblioteka, kvietė bibliotekos lankytojus bei besidominčius menu dalyvauti pirmojoje „Vasaros galerijos“ parodoje. Atidaryti „Vasaros galerijos“ – parodų ciklą teko garbė menininkei Rasai Vaičiulytei, kuri pristatė tapybos ir eskizų parodą „Fiksuoti akimirkas“.

Rasa Vaičiulytė, įgijusi grafinio dizaino ir keramikos specialybes, pakvietė į parodą, kurią sudarė 6 tapyti paveikslai. Pati menininkė teigia, kad būtent šią parodą ji pavadintų ne tapyba, o spalvota grafika. „Iš surinktų prisiminimų paveiksliukų nutapiau paveikslus taip kaip aš įsivaizdavau spalvas ir aplinką iš to laiko ir būsenos. Visada žiūrėdama į baltą popieriaus lapą dažnai įsivaizduoju, matau spalvas, o kartais net ir girdžiu garsus todėl šia paroda ir norėjau parodyti kaip jaučiasi ir kaip pasaulį mato menininkas.“

Įkvėpimas – prisiminimai

„Mano įkvėpimas yra prisiminimai. O prisiminimai kyla iš įvairių gyvenimo patirčių: pasivaikščiojimai su vaikais, kelionės, apsilankymai pas močiutę, įdomūs sapnai, apmąstymai ar tiesiog vaizdiniai pro langą. Visus tuos prisiminimus surinkau ir sugalvojau iš jų kažką padaryti. Jei keliauji ir neturi su savimi fotoaparato, tai grįžti namo ir visą tai nupieši – užfiksuoji. Aš mažai rašiau, bet nupiešiau. Ir po daug metų, prieš pat karantiną, nusprendžiau pradėti tapyti, o būtent tokios gyvenimo sąlygos padėjo užbaigti darbus, kuriuos buvau užmaniusi,“ – apie tai kas įkvepia pasakoja menininkė Rasa Vaičiulytė.

„Dienopiešių“ svarba

„Eskizai yra tarsi užrašai apie būsenas ir esamą laiką. Mano idėja yra pasakyti žmonėms, kad svarbu užsirašyti mintis arba piešti „dienopiešius“, kad ir ne kiekvieną dieną. „Dienopiešiai“ gali būti su pasakojimais ir užrašais apie tai kas mums paliko didelį įspūdį. Paprastai padėta linija ar taškas lape gali turėti labai didelę reikšmę, o vėliau iš to kažkas ir gimsta. Labai svarbu saugoti, taupyti, rinkti savo eskizus, kad ir visiškai paprastus,“ – savo patirtimi dalinasi R. Vaičiulytė.

Tiesa, šią parodą kūrybininkė yra rodžiusi ir anksčiau, tik virtualiai – Facebook platformoje. Moteris mano, kad žmonėms reikia tikro ir realaus meno, todėl nesudvejojo jo eksponuoti realybėje. „Deja, nuotraukose nesimato nuostabių pustonių ir spalvų bei potepių gyvumo, todėl kai žmonės ateina į realią parodą, yra daug įdomiau.“

Visą vasarą po bibliotekos laiptais žmones džiugins vis naujai įsikūrusi vienos dienos paroda. Sekite naujienas ir būtinai apsilankykite kūrėjų, menininkų parodose.

Skaityti toliau

Kultūra

Savaitgalio planas Kaune: kelionė upėmis, dirbtuvės, šratasvydis, muzika ir joga

Paskelbta

Kaip ir kiekvieną savaitgalį, taip ir šį Kaune planuojami dėmesio verti renginiai. Sudarėme savaitgalio veiklų planą, kuris sudomins ir išrankiausius.
Liepos 11 d., šeštadienis
  • 10 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriaus kieme, A. Mapu g. 18, šeimos su įvairiausio amžiaus vaikais kviečiamos į dirbtuves „Etnosodas“.

Kiekvieną šeštadienį vyksiančių dirbtuvių metu pedagogas, folkloro ansamblio „Goštauta“ vadovas ir Saulius Lipinskas susirinkusiuosius supažindins su paslaptingu garsų ir tradicinių instrumentų pasauliu, pamokys dainų, ratelių ir žaidimų.

Daugiau apie renginį: https://bit.ly/2AK4w20

  • 11–12 val. Kalniečių parke vyks nemokama jogos treniruotė, puikiai tinkanti savaitgalio pradžiai.

Renginio nuoroda: https://bit.ly/2OoR2w5

  • 18–19:20 val. numatoma pažintinė-apžvalginė kelionė visai šeimai laivu „Kaunas“ Nemuno ir Neries upėmis. Kelionės metu plaukiantieji galės grožėtis Kauno senamiesčiu, architektūros paveldu ir atsinaujinančiu miestu.

Renginio aprašymas: http://tiny.lt/wwenshc

Liepos 12 d., sekmadienis

  • 10–16 val. Kauno tvirtovės 5 forte rengiamas šratasvydžio žaidimas „Mini Patriotas #15“. Organizatoriai nurodo, kad „visos žaidimo taisyklės tokios pat kaip „Patrioto“ žaidime.“

Renginio aprašymas: http://tiny.lt/kzddzky

  • 17–18 val. prie visai neseniai atnaujintų Kauko laiptų kauniečius savo muzika džiugins Kauno bigbendas“.

Daugiau informacijos apie renginį: http://tiny.lt/77f3585

 

 

 

 

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi