ĮmonėsVerslasPradėję verslą medžiuose nusileido ant žemės

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 24 vasario

Prieš ketverius metus rinkodaros specialistas Simonas Naudžius ir konstruktorius, medžio meistras Vaidas Bernotas Lietuvoje pasiūlė naujovę – pradėjo statyti namelius medžiuose. Per šį laikotarpį tarp įvairių medžių kamienų buvo suręsta per 20 nedidelių namelių, kuriuos tėvai dažniausiai užsakydavo savo vaikams. Neseniai komandai kilo idėja patvarius, iš medžio masyvo gaminamus namus nuleisti ant žemės. Pirmasis užsakymas pagamintas darželiui „Medutis“.

Žaidimų centras tiek mažyliams, tiek ūgtelėjusiems

Darželio vadovė Sigita Mumgaudienė sako, jog anksčiau buvo girdėjusi apie „Namas medyje“ veiklą, o pati nuolat stengiasi, kad vaikai žaistų su iš natūralių medžiagų pagamintais žaislais ar įrenginiais.

„Todėl pasirinkau medinį namuką. Tokiu atveju vaikai tarsi gauna progą prisiliesti prie gamtos. Nes kiek vartau įvairius žurnalus, siūlomi namukai būna medžio imitacijos, plastmasės. Mūsų kiemelyje jau buvo daug medinių kaladėlių, iš kurių vaikai statydavosi namukus, dabar atsirado visas didelis namas“, – šypsojosi darželio vadovė.

Namelis
Medinis namelis.

Namelis darželyje atsirado vasarą, S. Mumgaudienė prisimena, kaip vaikai jo laukė ir kokia džiugi jiems tapo ta diena, kai namelį galiausiai atvežė ir pastatė.

„Dabar namukas vyresniesiems yra gaudynių vieta, o mažiukams – labiau slėpynių erdvė“, – sakė pašnekovė.

Ji asmeniškai yra susidūrusi su nekokybiškais medžio faneros gaminiais – buvo įsigijusi medinį namelį savo vaikams, tačiau jo pagrindas pasirodė nepatvarus ir jį teko perdarinėti savo jėgomis.

„Todėl šįkart, pasitarę su auklėtojomis, ieškojome patvaraus, kokybiško namelio. „Namo medyje“ atstovas Vaidas patarė, kokie turėtų būti įėjimai, išėjimai, pats namelio dydis, kad tilptų daugiau vaikų“, – kalbėjo S. Mumgaudienė.

Kokio amžiaus vaikus namelis labiausiai domina? Darželio vadovė sako, jog vaikams „užplaukia“ įvairių žaidimų periodai: pavyzdžiui, vieną vasaros mėnesį juos domino tik futbolas, o namelis jau spėjo tapti ir žaislų parduotuve, ir erdve pasireikšti „namų tvarkytojams“ su šluotomis, jau ištyrinėti visi namelio kampai ir netgi stogas.

„Labai smagu, kad ir pats (suaugęs) į tą namuką gali įeiti. Vaikams patinka, kai įsijungi į jų žaidimus, juos gaudai arba žaidi kartu namelio viduje“, – dar vieną didesnio namelio privalumą pastebi S. Mumgaudienė.

Namą galima patobulinti vaikams augant

„Namas medyje“ gamybos vadovas ir konstruktorius Vaidas Bernotas sako, jog naujam produktui – vaikų žaidimų nameliams – nereikėjo įvesti didelių pokyčių – tiesiog vietoje platformos, kuri įprastai tvirtinama tarp medžių, gaminamos grindys.

„Žaidimų namelis (kaip ir tie, kuriuos statome medžiuose) gali būti bet kokio dizaino, pasirinktų spalvų. Galime jį surinkti arba vietoje, arba atvežti jau surinktą. Pagalvojome, kad gaminame patvarius namukus ir keliame juos į medžius – bet juk galime ir neįkelti!“ – šypsosi V. Bernotas.

Jis svarstė, jog iki šiol rinkoje tebuvo siūlomi „popierinės“ medienos nameliai, arba sodo nameliai, kuriuos klientas turi susirinkti pats. Plastmasiniai vaikų žaidimų nameliai – labai maži ir tinka tik kūdikiams, vos kelerių metų vaikams.

„Versle daug sprendimų priimu remdamasis savo nuojauta. Tad įžvelgiau nišą tarp pigaus nepatvaraus žaidimų namelio ir sodo namelio, skirto suaugusiems. Žinoma, jei šeimoje auga vienas vaikas ir namelį ketinama naudoti tik dvejus-trejus metus – gal to patvaraus, kokybiško ir nereikia. Tačiau, jei, pavyzdžiui, kaip mano šeimoje, yra keturi vaikai, jie naudojasi nameliu vienas po kito. Be to, galima jį patobulinti, pavyzdžiui, įstatyti langus. Namelis tampa įdomus ir paaugliams, jie ten turi savo erdvę“, – sako V. Bernotas.

Vidutiniškai „Namo medyje“ komandos gaminami ir montuojami nameliai yra maždaug 4 kvadratinių metrų ploto, vidutinė tokio namuko kaina – 2500 eurų.

Namelis gali praplėsti pagrindinio būsto erdvę

Per kelerius veiklos metus „Namas medyje“ komanda ne kartą pabrėžė, kad jų produktas skirtas ne tik vaikams – taip pat ir suaugusieji gali praplėsti savo turimų namų plotą, įsirengti savotišką „pabėgimo“ ar asmeninę erdvę. Nameliai suaugusiems būna maždaug 8 kvadratinių metrų ploto, V. Bernotas pataria įsirengti dvišlaitį stogą, kuris dar labiau padidina erdvės pojūtį, namelio langus įstiklinti ir jį apsišiltinti.

„Mano žmona, pavyzdžiui, groja. Kai ji tuo užsiima kiti šeimos nariai jai šiek tiek trukdo, tad galėtų muzikuoti atskirame namelyje. Tokį namelį galima pašildyti paprastu turistiniu šildytuvu. Jis, beje, dar tarnauja ir kaip šviestuvas. Kiti variantai: elektrinis arba infraraudonųjų spindulių šildytuvas. Galvojame ir apie tai, kad namo eksploatacija būtų ekonomiška. Šildymo šaltinį reikėtų pasirinkti priklausomai nuo to, kaip dažnai ketinate būti namelyje“, – pataria gamybos vadovas V. Bernotas.

Be to, nameliai ne tik gaminami iš natūralios medienos, bet ir siekiama, kad neliktų atliekų. Pavyzdžiui, iš medienos likučių V. Bernotas nesenai sumeistravo įspūdingą žaislinį virtuvės komplektą.

Lauko virtuvėlė vaikams
Kalėdinė dovana darželiui – lauko virtuvėlė vaikams.

„Kai lieka 40-50 cm ilgio pagaliukas, pasilieki jį, neišmeti. Kažkada Lenkijoje iš medienos meistro išgirdau frazę: „Geras meistras sunaudoja bet kokią medieną“ – ir ji man įsiminė“, – sako pašnekovas.

Namelis nekeičia išvaizdos bent ketverius metus

Komandos stalius, produkcijos gamintojas Darius Grigas kelerius metus talkinęs „Namas medyje“ komandai, šiemet tapo šio verslo dalininku.

„Esu baigęs staliaus kursus – tiesiog dėl įdomumo, man patinka kažką kurti, gaminti, ieškoti sprendimų. Kiekvienas namelio medyje (ar žaidimų namelio) dizaino projektas – kitoks. Todėl ir prisijungiau prie šios komandos – buvo įdomu“, – sako D. Grigas.

 Pasak „Namas medyje“ staliaus, kai kurie nameliai surenkami vietoje, o kiti – pavyzdžiui kaip darželiui „Medutis“ skirtasis – atvežami jau pastatyti, užkelti ant platformos. Namukas, kuris atvežamas jau pastatytas, turėtų būti maždaug 1,5 metro ilgio ir pločio.

„Esu gaminęs namelį su 6 sienomis. Kai reikia kažką naujo išbandyti, sugalvoti, dirba ir protas, ne tik rankos – tai yra malonumas“, – sako pašnekovas.

Nameliai dažniausiai gaminami iš pušies ir eglės medienos. Kai kurioms namelio dalims (dažniausiai – stogams) naudojama laminuota fanera. Išorinės eglės bei pušies dailylentės impregnuojamos vakuuminiu būdu.

Namelių gamintojas didžiuojasi, jog neseniai komandai aplankius vieną pirmųjų – prieš ketverius metus pastatytą namelį, jis atrodė it naujas. Tad šiandien namelių meistrai jau gali suteikti savo kūriniams 5-erių metų garantiją, nes gaminiai nebijo nei lietuviškos darganos, nei šalčio ar saulės spindulių.

 

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up