Greitos naujienos

Politinės partijos raginamos suskubti pateikti savo narių sąrašus

0

2021 09 27

Visos politinės partijos iki spalio 1 dienos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Pagal šiuo metu galiojančias Politinių partijų įstatymo nuostatas, politinėje partijoje turi būti mažiausiai 2000 narių.

Politinės partijos pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu – per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais bei Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis. Tikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose. 

Šiuo metu Teisingumo ministerijai savo narių sąrašus pateikė 12 partijų: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Laisvės partija, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Centro partija-tautininkai, Lietuvos regionų partija, Darbo partija, Krikščionių sąjunga, Kartų solidarumo sąjunga-santalka Lietuvai, Lietuvos liaudies partija, Nacionalinis susivienijimas, Lietuvos žaliųjų partija, politinė partija „Lietuvos sąrašas“. 

Teisingumo ministerija iki spalio 10 d. informuos Vyriausiąją rinkimų komisiją, kurios partijos yra pateikusios savo narių sąrašus.

Dabar Lietuvoje yra registruotos 29 partijos, iš jų veikiančios – 25, kitos partijos yra likviduojamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra. 

Teisingumo ministerijos duomenimis, praėjusių metų spalio 1 d. partijoms priklausė apie 101 tūkst. asmenų. 

Politinių partijų narių sąrašų informacinės sistemos vartotojų patogumui buvo sukurtas papildomas įrankis, kuriuo naudodamiesi politinių partijų vadovai ar jų įgalioti asmenys gali paprasčiau prisijungti prie informacinės sistemos ir pateikti sąrašus Teisingumo ministerijai, nuorodą  rasite čia (Galimybė tvarkyti sąrašus).

Informacija apie politinių partijų narių skaičių skelbiama Teisingumo ministerijos interneto svetainėje (Pasitikrinti, ar priklausote politinei partijai galite čia). 

Artimiausiu metu Teisingumo ministerija numato atverti daugiau politinių partijų duomenų pagal numatytus kriterijus.  
 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos