Naujienos

Pokyčiai, kurie atsirado siuntoms keliaujančioms iš Kinijos

0

Nors ir kaip yra smagu užsisakyti įvairiausių ir už padorią kainą prekių iš Kinijos, nuo 2021 metų, liepos 1 dienos viskas pasikeitė. Įvairumas neišnyko, tačiau kainos pakito. Nuo liepos mėnesio, prekėms iš trečiųjų šalių nebetaikoma importo PVM lengvata, o tai reiškia, kad prekės, kurios yra užsakytos ne iš Europos Sąjungos yra apmokestinamos 21 procentu.

Ką reikėtų žinoti?

Anksčiau siųsdamiesi mažos vertės prekes iš trečiųjų šalių t.y. iki 22 eurų – joms nebūdavo taikomi jokie papildomi mokesčiai. Deja, nuo liepos 1 dienos priimta nauja prekybos taisyklė: visos Kinijoje, Didžiojoje Britanijoje ir ne Europos Sąjungoje užsakytos prekės turės būti deklaruojamos muitinėje, už jas reikės susimokėti importo PVM ir kitus mokesčius.

Galima manyti faktą, kad papildomi mokėjimai atsirado todėl, kad net apie 70 procentų prekių į Lietuvą atkeliauja iš trečiųjų šalių. Žinoma, dabar smulkias prekės pristatyti iš Kinijos – neapsimokės, nebent užsisakysite daugiau jums reikalingų prekių, kurios Europos Sąjungoje kainuoja daugiau

Kokia atsirado deklaravimo ir apmokestinimo tvarka?

Atsiradus naujoms taisyklėms yra numatomi trys siuntų deklaravimo ir apmokėjimo būdai.  Viskas priklausys nuo siuntos gavėjo deklaravimo būdo, o tokiu atveju, gali būti taikomi papildomi mokesčiai t.y. tarpininkavimo, siuntos saugojimo, aptarnavimo ir kt.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 149 / 923
 • NEPADEDA
  2% 22 / 923
 • ŽLUGDO
  78% 724 / 923
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  3% 28 / 923

Prekės pirkimo metu. Šis būdas leidžia PVM mokestį susimokėti prekės įsigijimo metu. Tai reiškia, kad kai prekė pateks į Lietuvą, jums jau PVM mokesčio mokėti nebereikėtų, tačiau muitinėje liks prekės deklaravimo prievolė.

Per Lietuvos paštą. Visas siuntas, kurios atkeliauja iš trečiųjų šalių bei jos gavėjams pristatomos per Lietuvos paštą (jų vertė didesnė nei 1000 eurų), prekes deklaruoti privalo pats Lietuvos paštas. Deklaravimo formalumais pasirūpina Lietuvos paštas, o visi mokesčiai yra mokami siuntos atsiėmimo metu. Aišku, gavėjas gali rinktis ir kitą deklaravimo tarpininką. Jeigu pasirinksite kitą deklaravimo tarpininką, tuomet iš anksto (kol prekė neatkeliavo į Lietuvą) svarbu atsisakyti Lietuvos pašto paslaugų. Taip pat pasirinkus šį variantą galimi papildomi mokėjimai už tarpininkavimą, aptarnavimą ir kt.

Savarankiškai. Užsisakius prekes ir trečiųjų šalių, patys Lietuvos gyventojai gali jas uždeklaruoti bei sumokėti mokesčius. Jeigu nusprendėte, kad norite viską daryti savarankiškai, taip pat reikia įspėti Lietuvos paštą ir atsisakyti jo, kaip tarpininko.

O kaip dėl pristatymo laiko?

Atsižvelgus į milžinišką prekių srautą iš trečiųjų šalių į Lietuvą, įsigaliojus naujoms taisyklėms, pristatymo terminas gali užtrukti. Svarbu yra žinoti tai, kad užsisakius prekes dar prieš liepos 1 dieną ir negavus iki šios dienos – prekei bus taikomos naujos paslaugų taisyklės.

Prekės pristatymo laikas ir procesas bus sklandesnis, jeigu bus pateikti išsamūs ir teisingi duomenys apie: gavėjo vardą, pavardę, mobilus telefonas, elektroninis paštas bei kiti susiję klausimai su preke.

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos