Rajonas

Po remonto darželį galės lankyti ir specialiųjų poreikių turintys mažieji

0

Pernai vykę intensyvūs statybų ir rekonstrukcijos darbai Kauno rajone tęsis ir šįmet. Statybininkai jau įsikūrė Kluoniškių kaime ir pradėjo Zapyškio pagrindinės mokyklos pastato, kuriame mokosi darželinukai, remontą. Pastatas pastatytas dar 1971 metais, tad remonto jam reikėjo kaip niekad.

„Suremontavus pastatą, apšildžius kokybiškomis medžiagomis, užsandarinus plyšius izoliacinėmis medžiagomis, pastatas ne tik taps patrauklesnis, modernesnis, bet ir bus padidintas jo energinis efektyvumas. O svarbiausia bus pagerintos lopšelio-darželio veiklos sąlygos, naudą pajus šią įstaigą lankantys vaikai, darbuotojai, kiti Zapyškio bendruomenės nariai“, – teigė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.

Anot pavaduotojo, po remonto darželį galės lankyti daugiau vaikų, nes bus atnaujintos 3 ir įrengta 1 nauja darželio grupė. Iš viso šį darželį galės lankyti 80 vaikų. Be to, darželio pastatas bus pritaikytas žmonėms su negalia, todėl jį lankytis galės vaikai su specialiaisiais poreikiais.

Remonto metu pastate bus išgriautos kelios pertvaros, išardytos visos grindys ir įrengiamos naujos, pakeisti visi langai ir durys, taip pat bus sutvarkyti inžineriniai tinklai (šildymas, vandentiekis, nuotekų, elektros tinklai), apšiltintos pastato sienos. Prie ūkio pastato iškils priestatas inventoriui.

„Rangovai suremontuos ne tik darželio grupių patalpas, bet ir virtuvę, vaikų žaidimo kambarį, tualetus, prausyklas. Pastato rūsyje buvo drėgna, jam nusausinti įrengsime drenažą. Žinoma, bus pagražinta ir aplinka: sutvarkytos pavėsinės, žaidimų aikštelės“, – darbus vardijo M. Rikteris.

Projektas finansuojamas Kauno rajono savivaldybės, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ir Kauno rajono veiklos valdymo grupės iš „Leader“ programos skirtomis lėšomis. Visi darbai kainuos beveik 640 tūkst. eurų: paramos lėšos sudarys 236 tūkst. eurų, likusi suma – savivaldybės biudžeto lėšos.

Centriniame Kauno turguje – tik natūralias uogas savo gaminiams naudojanti desertinė „Prisirpom“

Remonto darbus, kuriuos atliks bendrovė „Dengsta“, planuojama baigti per 10 mėnesių.

 

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas