NaujienosŽmonėsPo 25 metų susitiko istorinė Kauno LSMU slaugos absolvenčių laida

Sausio 25 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) susitiko prieš 25 metus medicinos seserų su aukštuoju išsilavinimu (dabar – studijų programa „Slauga“) studijas tuometinėje Kauno medicinos akademijoje baigusios absolventės. Ši absolvenčių laida yra istorinė – jos yra pirmosios medicinos seserys, Lietuvoje įgijusios universitetinį išsilavinimą. „Džiugu, kad po 25 metų suradote laiko ir noro atvykti pas mus. Tai – šventė ne tik man, jums, bet ir visam Universitetui“, – džiaugėsi buvęs Slaugos fakulteto dekanas prof. Arvydas Šeškevičius. Profesorius – vienas pagrindinių...
Gabrielė Lukšytė2019 sausio 316 min

Sausio 25 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) susitiko prieš 25 metus medicinos seserų su aukštuoju išsilavinimu (dabar – studijų programa „Slauga“) studijas tuometinėje Kauno medicinos akademijoje baigusios absolventės. Ši absolvenčių laida yra istorinė – jos yra pirmosios medicinos seserys, Lietuvoje įgijusios universitetinį išsilavinimą.

„Džiugu, kad po 25 metų suradote laiko ir noro atvykti pas mus. Tai – šventė ne tik man, jums, bet ir visam Universitetui“, – džiaugėsi buvęs Slaugos fakulteto dekanas prof. Arvydas Šeškevičius. Profesorius – vienas pagrindinių iniciatorių, siekusių, kad atkūrus Lietuvos nepriklausomybę medicinos seserims būtų suteikta galimybė semtis žinių universitetinėse studijose. Už šiuos ir kitus nuopelnus sveikatos srityje Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė jam įteikė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino kryžių.

Susitikime su savo buvusiomis studentėmis profesorius prisiminė, kokį ilgą kelią teko nueiti, kol medicinos seserų su aukštuoju išsilavinimu studijų programa, tuo metu parengta Balstogės universiteto (Lenkija) pavyzdžiu, išvydo dienos šviesą. Pasak buvusio dekano, tie metai paženklinti rūpesčiu: vyko politinis virsmas, trūko auditorijų ir dėstytojų, programa neatitiko Europos standartų, taip pat vyravo nuomonė, kad šios srities studijų Universitete nereikia. „Vis dėlto mane palaikė tuometinis rektorius prof. habil. dr. Vilius Jonas Grabauskas ir mes, nieko nebijodami, žengėme tolyn“, – kalbėjo prof. Arvydas Šeškevičius.

Kaip teigia profesorius, pagrindinis tikslas, pradėjus organizuoti studijas, buvo taikyti Europos standartus. „Buvo didelis įvykis, kai 2002 metais iš Briuselio atvažiavo komisija ir mūsų studijas įvertino puikiai. Nuo tada visų požiūris į slaugos studijas pasikeitė, baigėsi studijų neigimas. Sniego gniūžtė buvo paleista ir studijos progresavo, sulaukė pripažinimo“, – džiaugėsi profesorius.

LSMU lektorė dr. Daiva Kriukelytė, taip pat priklausanti istorinei slaugytojų laidai, teigė, kad studijos Kauno medicinos akademijoje sužavėjo atvirų durų dienos metu. „Mano noras studijuoti buvo toks didelis, ir svajonė išsipildė“, – teigė absolventė. Pasak jos, šios studijos – tai daigelis, kuriam augant augo ir slaugos specialistės bei visa studijų programa. „Išaugo gana didelis medis, kuriame yra daug studijų programų. Turėjome visuomenei parodyti, kas mes esame. Į studijas tuo metu susirinko net 50 studenčių. Tai rodo, kad iš tiesų norėjome mokytis“, – kalbėjo dr. D. Kriukelytė.

Susitikime dalyvavusi absolventė Živilė Kraujalytė taip pat pasidalijo savo prisiminimais apie studijas. „Mes buvome ne tik pirmoji slaugytojų laida Medicinos akademijoje, bet gyvenome ir įdomiu politiniu laikotarpiu. Lietuva skelbė Nepriklausomybę. Tai nebuvo tie metai, kai galėjome sau leisti eiti į diskotekas, džiaugtis įvairia muzika ir širdies draugais. Buvome apsuptos mintimis, kas bus toliau ne tik su mumis, bet ir visa Lietuva, kuo viskas baigsis. Tačiau ne vien tie įvykiai svarbūs – svarbu tai, kad mes visos buvome kartu“, – kalbėjo Ž. Kraujalytė.

Viena iš susitikimo organizatorių, absolventė Jolita Trinkūnaitė, dėkojo, kad kolegės atvyko į susitikimą ir padėjo jį suorganizuoti. „Tai – pirmasis susitikimas lygiai po 25 metų. Su kai kuriomis kolegėmis ryšius palaikome nuolatos“, – teigė J. Trinkūnaitė. Ji pasidžiaugė, kad daugelis absolvenčių ir po tiek metų dirba darbą, susijusį su slauga.

Pirmąją medicinos seserų su aukštuoju išsilavinimu laidą baigė 46 studentės. Per 25 metus trys šios laidos absolventės – Daiva Kriukelytė, Jolanta Jucevičiūtė-Toliušienė ir Alina Vaškelytė – apsigynė daktaro disertaciją.

Buvęs Slaugos fakulteto dekanas prof. Arvydas Šeškevičius šiuo metu daug dėmesio skiria knygų apie paliatyviąją mediciną, taip pat apie gimtąjį kraštą rašymui.