Naujienos

Planuojama pratęsti karantiną – skaitytojų nuomonės išsiskiria

0

Lietuvoje šiuo metu galioja dar lapkričio pradžioje įvestas karantino režimas, gruodžio viduryje jis buvo sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31 dienos. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad karantinas galėtų būti pratęstas iki kovo pradžios, o jo atlaisvinimą reiktų svarstyti tada, kai sumažės atvejų skaičius.

Paklausus skaitytojų nuomonės ir pasidomėjus ar jie pritaria planams pratęsti karantiną, jų nuomonės išsiskyrė. Tarp skaitytojų atsirado tiek palaikančiųjų karantino ribojimus, tiek tų, kurie į viską žiūri kritiškai.

,,Mes dar neišmokome saugoti nei savęs, nei, tuo labiau, savo artimųjų, dar jaučiamės už nieką neatsakingi ir sugebame kaltinti tik kitus… Galbūt kai kuriems dar reikia artimiau susipažinti su šia liga, kad suprastų ir pripažintų tą, kas tarp mūsų yra…” – teigė viena iš puslapio skaitytojų. Jai antrino ir kiti, karantino pratęsimui pritariantys puslapio sekėjai: ,,Karantiną reikia dar tęsti, bet ribojimus reiktų mažinti.”

Tačiau taip mano toli gražu ne visi, daugumos skaitytojų nuomone karantino pratęsti nereikia, nes nuo tuo kenčia ne tik patys žmonės, bet ir verslai, o judėjimo suvaržymai nėra itin veiksmingi. ,, Judėjimo stabdymas neišsprendė problemos (lokalių problemų, ypač uždarose bendrijose – senelių ir neįgaliųjų namuose, ligoninėse). Neįvertinama tai, kad verslai žlugdomi..” – komentavo vienas skaitytojas. ,,Aš prieš karantiną, nes žlunga visa ekonomika” – pritarė jam kita puslapio sekėja. Dauguma taip pat iškėlė gan aktualią mokyklų problema, ir norėtų, kad greitu metu jos būtų atidarytos.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  15% 160 / 1k
 • NEPADEDA
  2% 23 / 1k
 • ŽLUGDO
  79% 820 / 1k
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  2% 29 / 1k

Primename, kad praeitą trečiadienį karantino taisyklės buvo kiek sušvelnintos. Nuo ketvirtadienio leidžiama į mokyklas grįžti nuotoliniu būdu mokytis tiems moksleiviams, kurie patiria sunkumų mokantis iš namų. Taip pat vienišiems ar negalią turintiems žmonėms nuo šiol leidžiama bendrauti su vienu šeimos ūkiu. Sprendimas dėl karantino pratęsimo bus svarstomas jau šį trečiadienį.

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos