NaujienosPirmasis jaunavedžių šokis – tik klasikinis valsas?

Jūsų vestuvės – tai diena, kuri priklauso tik Jums ir norisi, kad visi atsiminimai būtų kupini pačių geriausių emocijų. Planuojant šią šventę svarbu nepamiršti svarbiausių tradicijų, kurios sudaro visą jos esmę. Viena tų tradicijų yra pirmasis jaunųjų šokis, kurį jie šoka kaip vyras ir žmona. Net ir jauniesiems iš anksto nepasiruošus, pirmasis šokis yra neišvengiama šventės dalis – vedėjas arba kas nors iš švečių būtinai pareikalaus, kad jis būtų sušoktas! Tad kodėl gi neinvestavus šiek tiek laiko ir neišvengus tos nejaukios akimirkos, kuome tenka tik susikabinus palinguoti?

“Tam, kad sukurti jausmingą ir kerintį pirmajį šokį nereikia turėti išskirtinių šokių gabumų, svarbiausia yra poros kuriamas tarpusavio ryšys”, – teigia šokių trenerė ir “Jogailės šokių studijos” įkūrėja Jogailė Petrauskaitė. “Pirmasis šokis gąsdina daugelį jaunųjų, nes jie nėra lankę šokių pamokų ir jaučiasi medinukais. Jau su pirmąją prisitatymo žinute jaunieji prisipažįsta, jog visai nėra šokę ir užteks išmokti vieningai palinguoti į taktą, tačiau iš mano studijos išeina išmokę visą pasirodymą!”

Trenerės Jogailės teigimu, šokiui išmokti dažniausiai užtenka 3-4 pamokų, bet yra pasitaikę atvejų, kuomet su pora buvo dirbama ir 10 valandų! “Tai priklauso nuo to, kokią šokio viziją turi susikūrę jaunavedžiai ir kiek yra pasiryžę dėl to dirbti. Išmokti lėtam šokiui, naudojant klasikinio valso elementus tikrai nereikia daug pamokų, tačiau dėl greitesnio šokio gali tekti padirbėti. Pastaruoju metu ypač populiaru tapo šokti dviejų dalių – lėtos ir greitos – šokį, kuomet pradedama klasikiniu valsu, o baigiama energingu šokiu, neretai prijungiant ir šventės svečius.”

Daugiau nei 60 jaunavedžių porų per sezoną išleidžianti šokių trenerė pastebi, kad neretai jaunieji kreipiasi likus kelioms savaitėms iki vestuvių. Tai ne tik sumažina galimybęs geriau pasiruošti šventei, bet ir sukelia streso patiems jaunavedžiams – juk šokį norisi ne tik išmokti, bet ir puikiai sušokti šventės metu, nesijaudinant dėl galimybės sumaišyti žingsnelius. Tinkamiausias laikas pradėti mokytis šokti yra likus mėnesiui arba šiek tiek daugiau iki šventės, taip nesukeliama streso nei sau, nei treneriui.

Dalinkitės su savo draugais
Scroll Up