Nekilnojamas turtasPer ateinančius porą metų Lietuvoje įvyks alternatyvaus NT projektų finansavimo bumas

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje smulkiesiems investuotojams „Röntgen“ platformoje praėjusių metų liepą bendrovės „Rewo“ išplatintos 14 mėn. 12 proc. metinių palūkanų obligacijos, kurių vertė yra 0,5 mln. EUR, antradienį buvo sėkmingai išpirktos, įvykdant visus įsipareigojimus investuotojams. Tai reiškia, kad į jas investavę asmenys per laikotarpį iš viso uždirbo 60 tūkst. EUR. „Röntgen“ vadovo Martyno Stankevičiaus teigimu, šis sėkmingas pavyzdys ir rinkoje besiformuojančios aplinkybės alternatyvaus nekilnojamojo turto (NT) projektų finansavimą pavers dar patrauklesniu. Anot jo, į alternatyvas...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 7 rugsėjo

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje smulkiesiems investuotojams „Röntgen“ platformoje praėjusių metų liepą bendrovės „Rewo“ išplatintos 14 mėn. 12 proc. metinių palūkanų obligacijos, kurių vertė yra 0,5 mln. EUR, antradienį buvo sėkmingai išpirktos, įvykdant visus įsipareigojimus investuotojams. Tai reiškia, kad į jas investavę asmenys per laikotarpį iš viso uždirbo 60 tūkst. EUR.

„Röntgen“ vadovo Martyno Stankevičiaus teigimu, šis sėkmingas pavyzdys ir rinkoje besiformuojančios aplinkybės alternatyvaus nekilnojamojo turto (NT) projektų finansavimą pavers dar patrauklesniu. Anot jo, į alternatyvas plėtotojai žiūri vis atidžiau.

„Jau kurį laiką rinkoje stebime dvi tendencijas. Pirmoji – tradiciniai bankai vis nenoriau skolina NT projektų plėtotojams, ilgėja procesai, atsiranda perteklinių reikalavimų. Antroji – vis daugiau bendrovių domisi galimybe finansuoti NT projekto plėtojimą pasitelkiant alternatyvias priemones. Tarp jų – obligacijų platinimą ar paprastesnę – sutelktinio finansavimo paskolą“, – sakė M. Stankevičius ir pridūrė, kad šį laikotarpį galima vadinti apšilimo metu.

„Palyginti su praeitais metais, gerokai daugiau NT plėtotojų nori sužinoti apie alternatyvaus projektų finansavimo galimybes ir skiria laiko susipažinti su platformos suteikiamomis galimybėmis. Bene labiausiai jiems imponuoja operatyvumas ir lankstumas, kurį gali pasiūlyti sutelktinis finansavimas. Dabar laikas yra labai brangus ir kiekvienas nori kuo greičiau imtis plėtojimo, o bankuose sprendimų priėmimas, kaip žinoma, užtrunka“, – dėstė „Röntgen“ vadovas, kurio manymu, per artimiausius porą metų Lietuvoje turėtų įvykti alternatyvaus NT projektų finansavimo bumas.

Komentuodamas sėkmingą „Rewo“ obligacijų platinimą ir išpirkimą M. Stankevičius tikino, kad investicijas priimant per platformą buvo išplėstas potencialių investuotojų ratas, nes obligacijos platintos ne vienu, o dviem kanalais. Stambiesiems investuotojams jos, kaip įprasta, buvo pateikiamos tiesiogiai per emitentą, o smulkieji bei norintys investuoti nuotoliniu būdu obligacijas galėjo pirkti per „Röntgen“.

Anot M. Stankevičiaus, taip pasiektos iškart dvi investuotojų grupės bei gauta abiejų platinimo kanalų nauda. Tradiciniu būdu siūlant obligacijas – randami pagrindiniai investuotojai, o sutelktinis finansavimas suteikia viešumą ir papildomą kapitalą, kurį suneša iki tol bendrovei nepasiekiamais buvę investuotojai.

Nekilnojamojo turto vystymo ir investicijų bendrovės „Rewo“ platintos obligacijos yra antras sėkmingas platformoje „Röntgen“ skelbtas sutelktinio investavimo projektas, kurio investuotojai gavo numatytą grąžą. Pirmuoju tokiu platformos projektu šių metų pradžioje tapo Vilniuje, Raugyklos g., plėtotas NT projektas.

Iki šiol visi „Röntgen“ platformoje finansuoti projektai buvo įgyvendinti sėkmingai. Platforma neturėjo ir neturi vėluojančių paskolų. Pasak M. Stankevičiaus, tai jų bendrovės strateginio tikslo orientuotis į kokybę, o ne kiekybę rezultatas.

„Röntgen“ vadovas teigia, kad jų platformoje paskelbiama mažiau nei dešimtadalis finansavimo siekiančių projektų. Vienas jų, pasak M. Stankevičiaus,  platformoje bus paskelbtas rugsėjo pirmoje pusėje.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up