Connect with us

Renginiai

Penktadienio vakarą Kauno rotušė nusidažys raudonai

Paskelbta

Norint atkreipti visuomenės dėmesį bei siekiant apsaugoti sveikus žmones nuo širdies ir kraujagyslių ligų, sulėtinti širdies nepakankamumo progresavimą jau sergantiems, kasmet gegužės mėnesio pirmąją savaitę Europoje minima Širdies nepakankamumo savaitė. Šiemet Kaune ją inicijuoja LSMU Kauno Klinikos, Lietuvos širdies asociacija, Kauno krašto kardiologų draugija ir Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacija.

Kaunas šiemet vėl prisijungia prie didžiųjų Europos miestų ir Europos bei Lietuvos kardiologų drauge minėdamas Pasaulinę širdies nepakankamumo savaitę. Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgimą – širdies nepakankamumą, Kauno miesto savivaldybė raudona – širdies spalva – apšvies vieną gražiausių miesto pastatų – Kauno rotušę. Instaliacija veiks kasdien tamsiuoju paros metu iki gegužės 12 dienos.

Gegužės 8-osios vakarą 20 val. Rotušės aikštėje vyks specialiai šiai iniciatyvai skirtas renginys. Jame dalyvaus LSMU choras, Širdies nepakankamumo dienų organizatoriai, gydytojai, studentai. Taip pat kviečiami visi besidomintys.

Širdies nepakankamumas – opi sveikatos problema. Tai liga, kai širdis nepajėgia tinkamai prisipildyti krauju ir tinkamai jo išstumti. Statistika liudija negailestingus skaičius: pusė susirgusiųjų po diagnozės nustatymo miršta per pirmuosius penkerius metus, o dešimt metų išgyvena tik ketvirtadalis žmonių.

Vien Europos Sąjungoje ši liga diagnozuota apie 15 mln. žmonių, pasaulyje – daugiau nei 26 milijonams. Lietuvoje šia liga serga per 100 tūkst. žmonių.

„Širdies nepakankamumu sergantis pacientas turi daug gyvenimo kokybę ribojančių simptomų: dūsta, negali atlikti savo įprastos veiklos, tinkamai išsimiegoti, tinsta, turi vartoti daug vaistų, reguliariai lankytis pas gydytoją, dažnai tenka gydytis ligoninėse dėl širdies nepakankamumo paūmėjimų“, – pasakoja Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Širdies nepakankamumo ir ydų skyriaus vadovė, kardiologė doc. dr. Diana Žaliaduonytė-Pekšienė.

Taip pat labai svarbu lėtinių kardiovaskulinių ligų pirminė ir antrinė profilaktika, o jau susirgus – adekvatus, savalaikis gydymas yra labai svarbus gydytojų, visuomenės ir valstybės tikslas.

Širdies nepakankamumas – liga visam gyvenimui. Pacientus, sergančius šia liga, vargina net ir po nedidelio fizinio krūvio ar ramybės būsenoje atsirandantis dusulys, greitas nuovargis ir silpnumas, naktinis sausas kosulys, kojų tinimai, apetito sumažėjimas. Todėl svarbu laiku pažinti šią ligą, išmokti atpažinti simptomus, ar išmokti suprasti, jog jie sustiprėjo, kad laiku būtų galima pradėti ar koreguoti gydymą.

Labai skatintinos pacientų iniciatyvos, jų asociacijos veikla, skatinanti pažinti ligą ir su ja susigyventi. Todėl pacientai kviečiami burtis, dalintis informacija, kviesti sveikatos priežiūros specialistus į susitikimus tam, kad taptų lengviau gyventi susidūrus su širdies nepakankamumu. Apie pacientų organizacijos veiklą daugiau galima sužinoti internetiniame puslapyje sirdiesnepakankamumas.lt.

kaunas.lt informacija

Skaityti toliau

Renginiai

Kauniečiams – proga nemokamai išbandyti šiaurietiškąjį ėjimą

Paskelbta

Kauno apskrities viešoji biblioteka kartu su Startwalking.lt treneriais kiekvieną rugpjūčio trečiadienį (5, 12, 19, 26 d.) 18 val. kviečia į šiaurietiško ėjimo treniruotes Ąžuolyne.

Treneriai siekia paneigti mitą, kad šiaurietiškas ėjimas skirtas tik senjorams. Toks ėjimas tinka bet kokiai amžiaus grupei, tai ypač naudingas ir universalus laisvalaikio leidimo būdas visai šeimai. Jis teikia galimybę sustiprinti raumenis, pagerinti savijautą, pabūti gryname ore, pasigrožėti gamta ir turiningai praleisti laisvalaikį su draugais.

„Lyginant su įprastu vaikščiojimu, šiaurietiško ėjimo metu kalorijų sąnaudos padidėja iki 46 proc., nes į darbą įsijungia ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kūno dalis. Be to, sistemingos treniruotės gerina fizinį pajėgumą, judesių koordinaciją, tobulina laikyseną ir pusiausvyrą“, – šiaurietiško ėjimo privalumus vardija R. Žeimys.

Susitikimo vieta – Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, lauke prie įėjimo į biblioteką. Lazdomis ir dezinfekavimo priemonėmis pasirūpins organizatoriai, o dalyviai turėtų pasirūpinti patogiais rūbais ir gera nuotaika bei nepamiršti laikytis saugių atstumų.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos informacija

Skaityti toliau

Renginiai

Kauniečiai turės galimybę artimiau susipažinti su mados istorija

Paskelbta

Rugpjūčio 6 d. 18 val. (Radastų g. 2, 322 kab.) kauniečiai kviečiami artimiau susipažinti su mados istorija paskaitoje „2 tūkstančiai metų mados“.

Nuo pamatinių poreikių išpildymo iki šiandieninės saviraiškos laisvės aprangos stiliuje – apie tai, kaip istorinės asmenybės, besikeičiantys laikmečiai ir kitos aplinkybės darė įtaką mados pasauliui.

Paskaitą skaitys lektorė-dizainerė, „Mados infekcijos“ dalyvė, KTU Dizaino centro lektorė Inga Audzevičiūtė-Liutkienė.

Paskaita – Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Drabužių istorijos“ dalis. Projekto metu gyventojai kviečiami sužinoti daugiau apie istorinę madą įvairių paskaitų, susitikimų bei edukacijų metu. Daugiau apie projektą www.kvb.lt.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Kauno apskrities viešosios bibliotekos informacija

Skaityti toliau

Renginiai

Rekordinė vasara mažiesiems kauniečiams: rugpjūtį – dar daugiau veiklų ir stovyklų

Paskelbta

Įdomaus bei turiningo vaikų užimtumo vasaros metu dar niekada nebuvo tiek daug. Nemokamų ir dalinai finansuojamų stovyklų bei kitų įvairių veiklų sąrašą papildė dešimtys naujų užsiėmimų, kurie prasidės jau nuo kitos savaitės. Neformaliajam vaikų švietimui organizuoti per atostogas iš viso bus skirta rekordinė suma – daugiau kaip 1 mln. eurų.

Registracija jau įsibėgėjo

Kauno miesto savivaldybės programa „Kauno vaikų vasara“ šiemet – kaip niekad plati ir įvairialypė. Jau kitą savaitę mažųjų kauniečių laukia kelios dešimtys skirtingų veiklų. Skaičiuojama, kad vien per pirmąją rugpjūčio savaitę jas išbandys apie tūkstantis vaikų.

Visą išsamią informaciją ir registraciją į stovyklas bei dienos užsiėmimus galima rasti internete: vasara.kaunas.lt.

Į miesto kvietimą pasirūpinti kokybišku vaikų laisvalaikiu atsiliepė beveik pusšimtis nevyriausybinių organizacijų,  švietimo, kultūros bei sporto įstaigų ir laisvųjų mokytojų. Dalis organizatorių pretendavo pakartotinai, siūlydami naujus vasariškus užsiėmimus.

Įvertinus gautas paraiškas, lėšos paskirstytos 42 projektams, kurie per paskutinįjį vasaros mėnesį pasirengę užtikrinti aktyvų bei įsimintiną laisvalaikį iš viso pustrečio tūkstančio vaikų. Nemažą dalį jų sudarys socialiai jautrioje aplinkoje gyvenančių ar nepriteklių patiriančių šeimų atžalos. Taip pat sudarytos sąlygos daugelį užsiėmimų lankyti negalios paliestiems vaikams.

Nuo sporto iki meno užsiėmimų

Programoje numatyta ypač daug pramogų vaikams, kurie mėgsta laisvalaikį leisti judriai. Tėveliai kviečiami registruoti mažuosius į dziudo, regbio, futbolo, plaukimo, kitų sporto šakų ir gatvės šokio stovyklas. Jose bus formuojami ne tik aktyvaus gyvenimo įpročiai, bet ir padedama vaikams atrasti savo talentus bei naujus pomėgius.

Profesionalūs vadovai, mokytojai visą mėnesį taip pat kvies mažamečius eksperimentuoti, užsiimti robotika, programavimu, fotografija, mokys įvairių lauko ir vidaus žaidimų, organizuos keliones į muziejus, gamtos parkus. Skirtingos veiklos padės lavinti vaizduotę ir meninius gebėjimus, ugdys individualias vaiko kompetencijas.

Vasariškos veiklos organizuojamos taip, kad būtų prieinamos visiems, nepriklausomai nuo šeimos finansinių galimybių. Rugpjūčio mėnesio veiklose numatyta beveik tūkstantis nemokamų vietų.

Stovyklos prieinamos visiems

„Šiemet karantinas sujaukė visus atostogų planus, vaikams teko daug laiko praleisti prie kompiuterių ekranų. Užtat dabar kaip niekad svarbu užtikrinti, kad būtų sudarytos sąlygos turiningai pramogauti, leisti laiką gryname ore ir atrasti šį tą naujo. „Kauno vaikų vasara“ į aktyvaus laisvalaikio veiklas jau įsuko daugiau kaip 5,5 tūkst. miesto vaikų ir tai – toli gražu ne pabaiga. Svarbiausia, kad dabar viskas prieinama kiekvienam.

Pagal registracijas, vaikų lankomumą ir siūlomų užsiėmimų spektrą jau pirmaisiais vasaros mėnesiais fiksavome rekordinius skaičius. Neabejojame, kad šiomis dienomis startavusi registracija į rugpjūčio stovyklas susilauks ne mažesnio dėmesio. Raginame tėvelius nesnausti ir rinktis iš plataus veiklų spektro“, – sako Kauno miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Ligita Valalytė.

Registruojantis labai svarbu įvertinti vaikų sveikatą, atsižvelgti į jų temperamentą, pomėgius, charakterio savybes ir rinktis tik tuos užsiėmimus, kuriuos poilsiaujančios atžalos išties lankys noriai. Atsakingai rinkdamiesi veiklas tėveliai prisidės prie bendro tikslo – kad į likusias laisvas vietas galėtų patekti kuo daugiau mažųjų kauniečių.

Dalis lėšų – rudens atostogoms

Dėl koronaviruso grėsmės atšaukus Lietuvos moksleivių dainų šventę „Tau“, šiam renginiui skirtomis lėšomis papildyti šalies savivaldybių biudžetai, skirti neformaliajam vaikų švietimui organizuoti.

Birželio pradžioje Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Kaunui skyrė 272 tūkst. eurų. Vėliau iš Vyriausybės sulaukta dar solidesnio papildomo finansavimo – 620,5 tūkst. eurų.

Visa tai leido gerokai sustiprinti ir paįvairinti vaikų užimtumą vasaros metu. Vien rugpjūčio mėnesio stovykloms Kaune skirtos lėšos išaugo iki 293 tūkst. eurų. Susumavus ministerijos ir Kauno miesto savivaldybės skirtą finansavimą, bendra suma perkopia 1 mln. eurų. Dalį šių lėšų miestas planuoja panaudoti per trumpąsias vaikų atostogas šį rudenį.

Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi