Connect with us

Sveikata

Patvirtintas ketvirtasis mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis

kaunieciams.lt

Paskelbta

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas ketvirtasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kurioje buvo gydytas nuo kovo 12 d.  Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems.

Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.

SAM Spaudos tarnyba

Reklama

Sveikata

Lietuviai karantino metu susiduria su nerimu ir psichologiniais sunkumais

Milda Vedegytė

Paskelbta

Ilgalaikis priverstinis karantinas įvardijamas „didžiausiu pasaulyje psichologiniu eksperimentu“. Pasaulis dar niekada nebuvo susidūręs su tokio masto priemonėmis, kokios taikomos karantino dėl COVID-19 pandemijos metu. Milijardai žmonių priversti laikytis griežtesnių ar švelnesnių karantino sąlygų. 

Karantino pasekmės jaučiamos visame pasaulyje, išimtimi neliko ir Lietuva. Paklausus skaitytojų ar jie susiduria su nerimu, daugumos atsakymai buvo teigiami. ,,Pasidėjo tai, ko gyvenime nebuvo – panikos atakos, ėmė varginti miego apnėja. Geresnė savijauta, kai nebūni tiek namuose.” – patirtimi dalijosi viena iš skaitytojų.  ,,Siaubinga, kas yra daroma žmonėms, kiek raminamųjų, antidepresantų. Tiesiog visiškai žmonės praranda motyvaciją, vaikai nesisocializuoja…” – komentavo kita puslapio sekėja. Ne viename komentare žmonės skundėsi, kad kyla didelių problemų dėl darbo: ,, Nerandu darbo. Jau iki tokio lygio, kad raminamuosius geriu, nes panikos priepuoliai prasideda. ”

Kaip padėti sau tokiu sunkiu metu?

Jeigu pastebite, kad jums darosi itin sunku susitvarkyti su kasdienine veikla dėl patiriamo streso, pirmiausia reikia neneigti savo jausmų ir prisiminti, jog yra visiškai normalu patirti emocines reakcijas dėl netikėtų, nenumatytų ir grėsmę keliančių įvykių. Stenkitės palaikyti ryšį virtualiais kanalais su artimais žmonėmis, kadangi socialinė parama yra vienas pagrindinių ir labiausiai padedančių apsauginių veiksnių. Susikurkite dienos rutiną ir jos laikykitės.

Portalo skaitytojai taip pat dalinosi patarimais, kokios veiklos jiems padeda užmiršti karantino keliamus sunkumus. Kai kurie teigė, kad jiems padeda knygų skaitymas ir bendravimas su artimaisiais. Kiti dalinosi, kad atranda ramybę pasivaikščiojimuose : ,,Vedžioju šunį, džiaugiuosi gražia žiema prie Nemuno. ” – teigė viena iš skaitytojų.

Šiuo metu yra itin svarbu sekti savo emocinę būseną ir jaučiant pablogėjimą kreiptis į specialistus. Daugelis psichologų šiuo metu teikia ir nuotolinę pagalbą,

Skaityti toliau

Sveikata

Kartą ir visiems laikams – patarimai, kurie padės įveikti nerimą

Milda Vedegytė

Paskelbta

Nuolat kankinantis nerimas, nemiga, neužtikrintumo jausmas – tai tik keletas signalų įspėjančių, kad turėtume skirti daugiau dėmesio savo psichologinei būsenai. „Eurovaistinės“ vaistininkai pastebi, kad vis daugiau klientų vaistinėje ieško raminančiai veikiančių priemonių, tam naudingi ir įvairūs vaistiniai augalai.

Pandemijai vis dar koreguojant daugeliui įprastą kasdienybę, vaistininkai pasakoja, kad klientai dažniau teiraujasi, kaip įveikti nerimą ir jo sukeliamus psichologinės būsenos sutrikimus. Per gruodį įsigyjamų maisto papildų nervų sistemai kiekiai išaugo daugiau nei penktadaliu.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad klientai dažniausiai kreipiasi dėl kankinančios nemigos. Šio miego sutrikimo priežastys gali būti įvairios, farmacininkai dažnai bando išsiaiškinti, ar klientai laikosi tinkamos miego higienos, kartais pakoreguoti kasdieniai įpročiai padeda susigrąžinti kokybišką poilsį, tačiau kai kuriems prireikia ir maisto papildų ar kitų vaistinių preparatų. „Turintys miego sutrikimų dažniausiai vartoja melatonino turinčius preparatus, jie šiuo metu yra labai dažnai įsigyjami, nes padeda greičiau užmigti“, – pastebi vaistininkė.

Melatoninas – natūralus miego hormonas, kuris žmogaus organizme gaminasi pats, tamsiuoju paros metu, jis ypač gausiai gaminasi 23–3 valandomis, dėl to tuo metu mes giliai ir ramiai miegame. Pasak vaistininkės, vartojant preparatus, kurio sudėtyje yra melatonino, sutrumpėja užmigimo laikas ir nepabundama naktį, o rytą atsikeliama esant žvaliam.

Vaistininkai taip pat priduria, kad šiuo metu paklausūs ir valerijonų bei kitų vaistinių augalų preparatai, kurie ramina, stiprina nervų sistemą ir kartu padeda užmigti. Būtent vaistažolių preparatai dažnai yra pirmasis pasirinkimas bandant įveikti nerimą ar kovoti su nemiga.

Vaistininkė Kristina Staivė sako, kad siekiant įveikti blogas emocijas, naudinga vakare išgerti melisos sumaišytos su pipirmėtėmis arbatos ir ramiai apgalvoti savo emocijas. Kovojant su nerimu, pasak farmacininkės, naudinga ir jonažolė. Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį, kad vartojant bet kurias vaistažoles reikalinga pasikonsultuoti su vaistininku, nes jose yra daug vaistinių medžiagų, todėl svarbu įvertinti galimas nepageidaujamas reakcijas su kitais vaistiniais preparatais.

Taip pat įveikti nerimą gali padėti įvairūs preparatai, kurių sudėtyje yra rausvažiedės pasifloros, jie išsiskiria tuo, kad padeda įveikti nerimą, tačiau neslopina ir nemigdo. Nervinei sistemai naudinga magnio ir B grupės vitaminų turintys preparatai.

Vis dėlto „Eurovaistinė“ jau ir gruodį fiksavo išaugusį receptinių raminamųjų vaistų įsigyjančių klientų skaičių, jų įsigyjama 5 proc. dažniau lyginant su ankstesniais metais, jis išlieka didėjantis ir sausį. Anot vaistininkės, gauti receptą tokiems vaistams nėra lengva, jie dažniausiai paskiriami tik išbandžius kitas priemones. „Pandemijos ir karantino metu žmonės labai prastai jaučiasi, kai kurie yra vieniši, liūdni, nesusitvarko su savo emocijomis, manau, kad tai ir lemia padidėjimą“, – sako vaistininkė J. Juodsnukytė.

Farmacininkai pataria susidūrus su nerimu pasikonsultuoti su vaistininku, o pajutus, kad šios būsenos įveikti nepavyksta, kreiptis į gydytojus. Taip pat svarbu nepamiršti, kad maisto papildai negali atstoti subalansuotos mitybos ir sveiko gyvenimo būdo.

10 patarimų, kaip įveikti nerimą:

  1. Užsiimkite aktyvia fizine veikla – sportuokite, išeikite pasivaikščioti.
  2. Bendraukite su artimaisiais telefonu arba vaizdo skambučiais.
  3. Atraskite veiklą, kuria mėgaujatės ir ja užsiimkite.
  4. Neslėpkite, kaip jaučiatės, ir pasipasakokite artimiesiems.
  5. Leiskite daugiau laiko gryname ore.
  6. Ribokite naujienų sekimą, tai padės sumažinti pandemijos sukeliamą nerimą.
  7. Pradėkite rašyti dienoraštį, kuriame galėtumėte išdėstyti savo jausmus.
  8. Stenkitės valdyti savo mintis, pagalvokite, ar galite kažką padaryti dėl to, ko nerimaujate.
  9. Daugiau bendraukite su pozityviai nusiteikusiais žmonėmis.
  10. Jeigu jaučiate, kad nerimo nepavyksta įveikti, būtinai kreipkitės į specialistus.
Skaityti toliau

Sveikata

Karantino iššūkiai vaikams ir paaugliams: jiems reikia fiziškai ir emociškai saugios, palaikančios aplinkos

Milda Vedegytė

Paskelbta

Pandemija bei karantinas paveikė kiekvieną individą ir visas visuomenės grupes. Vieniems iškilusius iššūkius sekasi įveikti lengviau, iš kitų tai pareikalauja didesnių pastangų.  Karantinas turėjo įtakos didžiajai daliai šeimų: tvyrojo nežinomybė, įtampa, nuolat skatinama baimė. Dalis tėvų neteko pajamų, darbo, beveik išnyko socialinis gyvenimas, o žmonės ilgą laiką buvo ir tebėra apriboti nedidelėje erdvėje savo būstuose.

Pakitusi realybė keičia nusistovėjusią tvarką šeimose

„Šeimoms teko pertvarkyti savo darbo, poilsio režimą, susidėlioti naują dienotvarkę, darbotvarkę. Daug iššūkių kilo toms šeimoms, kurių vaikai mokosi nuotoliniu būdu, ypač pradinukai. Žinoma, tokioje situacijoje galima rasti ir teigiamą aspektą – šeimos buvo priverstos daugiau laiko praleisti kartu ir kai kurioms tai tapo atradimu. Tėvai su savo vaikais užmezgė geresnį santykį, atsirado bendrų veiklų, interesų, vieni kitus „pamatė“. Dalis žmonių atrado internetinį bendravimą, naujas galimybes mokytis, tobulėti nuotoliniu būdu“, – pasakoja VUL Santaros klinikų Vaikų psichiatrijos skyriaus vedėja vaikų ir paauglių psichiatrė Jurgita Radzevičienė.

Vis dėlto, anot medikės, pažeidžiamose šeimose padaugėjo agresijos, smurto išraiškų. Vaikai liko uždaroje šeimos erdvėje, todėl nebėra, kas pastebėtų ir sureaguotų į netinkamą elgesį, nes socialiniai darbuotojai, kurie anksčiau gana dažnai lankydavo vaikus ir šeimas, šiuo metu daugiausiai konsultuoja nuotoliniu būdu ir gyvai nebemato, kas vyksta namuose. Daugelio specialistų pabrėžiama, jog problemų kelia ir tas faktas, kad vaikai prie ekranų praleidžia labai daug laiko.

„Pamokos vyksta visą dieną, vėliau reikia atlikti namų darbus, todėl dažnai net pradinukas prie ekrano praleidžia 6-8 valandas. Mokslininkai įrodę, jog ekranai vaikams yra žalingi, ypač ilgesnį laiką, todėl mažiems vaikams, buvimas priešais ekranus neturėtų būti ilgesnis nei 3 valandos per dieną, o dabar pradinių klasių mokiniai prie jų praleidžia daug daugiau laiko“, – kalba Jurgita Radzevičienė.

Gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė atkreipia dėmesį ir į sumažėjusio fizinio aktyvumo žalą.  Vaikai mažiau būna gryname ore, o mokslo įrodyta, jog fizinis aktyvumas yra svarbus ne tik fizinei, bet ir psichinei vaiko sveikatai, jo emocinei būsenai.

Paaugliams trūksta buvimo su bendraamžiais

Kalbant apie paauglius, J. Radzevičienė neabejoja, kad ir jie patiria nemažai sunkumų. Jų natūralus raidos etapas yra buvimas su bendraamžiais, grupėje, kur paaugliai gali mokytis naujų įgūdžių, kurių jiems prireiks suaugusiųjų gyvenime: draugauti, spręsti konfliktus. Grupėje jie formuoja požiūrį į gyvenimą, į pasaulį, savo moralines ir etines nuostatas.

„Viso to mūsų paaugliai šiuo metu neteko. Išliko internetinis bendravimas, kuris iš dalies šiek tiek gali kompensuoti to būriavimosi trūkumą. Todėl natūralu, jog dalis paauglių jaučiasi vieniši, liūdni, nelaimingi, gyvenantys neįdomų gyvenimą. Jie neteko savo užklasinės veiklos, pomėgių, sporto. O kita dalis paauglių linkusi maištauti – priešintis taisyklėms, reikalavimams. Jie susirenka būriais, nesilaiko saugaus atstumo, nedėvi kaukių ir taip, deja, rizikuoja tiek savo, tiek savo artimųjų sveikata“, –  aiškina gydytoja.

Vaikų psichikos sveikatos būklė pablogėjusi, bet pagalba yra

Medikė pastebėjo, jog prasidėjus karantinui, žmonės sustojo, sukluso, išsigando ir mobilizavosi. Tuo metu buvo sumažėjęs ir psichologinės bei psichiatrinės pagalbos poreikis, tačiau paskutiniu metu pastebima dekompensacija: visi pavargo, padažnėjo kreipimasis į psichikos sveikatos specialistus. Vaikai į Santaros klinikų Vaiko raidos centrą atvyksta sunkesnės būklės, su užleistomis problemomis. Jie būna negavę reguliarios psichologinės pagalbos. Vaikų ir paauglių psichiatrai taip pat kurį laiką daugiausiai konsultavo tik nuotoliu būdu, todėl daugelio būklės niuansų galima buvo ir nepastebėti.

„Į mūsų Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrių dažniau kreipiasi paaugliai su savižala, suicidinėmis mintimis ir ketinimais. Sulaukiame pacientų, kurie, būdami jautresni ar sunkiau prisitaikantys prie susiklosčiusių aplinkybių, savo emocijas bando malšinti svaigindamiesi. Visiems pacientams stengiamasi padėti, tačiau juk į ligoninę pakliūva tik nedaugelis.  Manau, kad vaikų psichinė būklė tikrai yra pablogėjusi ir vėliau galima tikėtis daugiau šios situacijos pasekmių, nes kurį laiką vaikai adekvačios pagalbos negavo. Šiuo metu sumažėję fizinio aktyvumo ir bendravimo galimybės, todėl išties vaikai jaučiasi liūdnesni, vienišesni ir tai turi neigiamos įtakos jų savijautai“, – dėsto J. Radzevičienė.

Vaikų ir paauglių psichiatrė skatina tėvus pasikalbėti su vaikais apie susidariusią situaciją, apie koronavirusą, apie ligą. Vaikui reikia suprantamai paaiškinti, kodėl reikia laikytis karantino ar mokytis nuotoliniu būdu, nuraminti jį.

Tėvai gali padėti savo vaikams

Labai svarbu pastebėti, jeigu keičiasi vaiko emocinė būsena ar jo elgesys: vaikas tampa liūdnesnis, labiau užsidaręs, sutrinka jo miegas, prasčiau valgo. Tada nereikėtų baimintis kreiptis į specialistus. Pirmiausiai – į psichologus, nes vaikų amžiuje daugelį psichikos sveikatos problemų galima išspręsti pasitelkus psichologinius būdus. Net ir sunkesnių sutrikimų atveju pirmiausiai yra taikoma psichoterapija ir tik po to, jeigu būklė yra pakankamai sunki ir psichoterapija nepakankamai padeda, vaikui skiriami vaistai. Daugelis psichologų dirba ir karantino metu, teikia nuotolines konsultacijas, kurios puikiai atstoja „gyvas“, kontaktines konsultacijas, ypač jei specialistas su vaiku jau yra užmezgęs ryšį ir vaikas yra motyvuotas dirbti. Nuotolinės konsultacijos veikia, tačiau vaikas turi gebėti pakankamai ilgai išlaikyti dėmesį prie ekrano. Jeigu yra didesnių problemų, galima konsultuotis ir su vaikų psichiatrais – dauguma specialistų šiuo metu dirba ir nuotoliniu būdu, ir gyvai priima bei konsultuoja šeimas ir vaikus.

Gydytoja akcentuoja, jog vaikui reikia fiziškai ir emociškai saugios, jį palaikančios aplinkos, mylinčių tėvų. Vaikams, aišku, reikia bendraamžių, bet tai šiuo metu užtikrinti daug sunkiau. Galima leisti vaikui susisiekti, susiskambinti su draugu, pasikalbėti, gal net drauge pažaisti kokį nors žaidimą internetu. Reikia nepamiršti ir kiek įmanoma išlaikyti vaiko darbo bei poilsio režimą, pasirūpinti visaverčiu maistu, užtikrinti kokybišką miegą bei fizinį aktyvumą ir dauguma sėkmingai įveiks šį karantiną bei visus jo iššūkius.

VUL Santaros klinikos (PS) informacija

Skaityti toliau

Sveikata

Didžiausia COVID-19 ligoninė pradeda skiepyti savo darbuotojus

kaunieciams.lt

Paskelbta

Nuotraukoje: LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėja Estela Tamašauskienė.

LSMU Kauno ligoninėje pirmadienį nuo COVID-19 pradėtas skiepyti medicinos personalas.

Iš viso per pirmadienį ir antradienį LSMU Kauno ligoninėje bus paskiepyta 400 gydytojų ir slaugytojų. Dar apie 100 mūsų darbuotojų sekmadienį yra pasiskiepiję LSMU Kauno klinikose.

LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas pabrėžė, kad skiepai padės suvaldyti darbuotojų sergamumą. „Esame didžiausia COVID-19 ligonius gydanti įstaiga šalyje. Skiepai leis ženkliai sustabdyti personalo sergamumą, kuris šiuo metu yra gana didelė problema“, – sakė jis.

Viena pirmųjų pasiskiepijusių LSMU Kauno ligoninėje paskiepytų Infekcinių ligų skyriaus vedėja Estela Tamašauskienė tvirtino, jog jaučiasi puikiai. „Iki šiol ši liga mane aplenkė. Matant kolegų sergamumą bus tikrai ramiau, kai po pusantro mėnesio susiformuos antikūnai“, – kalbėjo medikė.

Šiuo metu LSMU Kauno ligoninėje dėl COVID-19 saviizoliacijoje yra 230 darbuotojų. Nuo rudenio šia liga persirgo apie 400 darbuotojų.

Kaip teigė LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė Rita Butylkina, iki šiol nė vienam paskiepytam darbuotojui nepasireiškė kokie nors ypatingi simptomai. „Iš viso per šias dienas bus paskiepyti visi su COVID-19, priėmimuose ir kituose didesnės rizikos susirgti padaliniuose dirbantys medikai“, – informavo ji.

LSMU Kauno ligoninėje gydoma 220-230 COVID-19 ligonių, dar apie pora dešimčių yra izoliuoti kituose padaliniuose.

Skaityti toliau

Gyvenimo būdas

KAD NERIMAS NETAPTŲ TAVO GYVENIMO ŠEIMININKU

Avatar

Paskelbta

Neišglostyti tekstai ir rašiniai sutinka skaitytoją, kai rašančio pasaulį pasiglemžia nerimo banga.

Veikloje būta sustingimo, kelių žingsnių atgal, miegas vis išbudina ir neleidžia nugrimzti į ramų poilsį, išorė kelia susierzinimą ir rankos nusvyra prieš bet kokį daugiau jėgų reikalaujantį veiksmą.

Savęs suvokimas kažkur pasitraukia ir viršų ima neramios mintys.

Atiduoti, regis, nebėra ką, o duoti vis prašoma. Gal net labiau sau iš savęs.

Tomis akimirkomis gerai nepabėgti nuo savęs, savo kūno, savo širdies, savo sielos. Užklimpus į pelkes jos ima mokyti.

Kad ir kaip nelengva išbūti – kviečiu sustoti.

Ko šią akimirką prašo kūnas? Ar ramybe ir šiluma jį liūliuosi? Ar suteiksi postūmį bėgti tvirtu žingsniu per ryto rūką?

Kartu paklausk, ką pasakytų širdis. Kur jos didžiausias noras ir džiaugsmas? Ar dabartinė sustojimo akimirka ją maitina, ar ji prašyte prašo meilės?

Nepamiršk įsiklausyti į sielą. Kur link ji tave veda? Kuria tau patirtis, kad geriau girdėtum povandeninius dūžius. Jie neregimi plika akimi ar bėgant kasdienos keliu.

Kviečiu išbūti sustojimo akimirkas kai jos ateina. Kviečiu atrasti savo ramstį, prašyti pagalbos, kada reikia ir pasikliauti savimi.

Balansas išlieka šviesoje ir sutemose. Tegul jos būna intensyvios iki pačios širdies.

Autorius: Asta Bajarūnaitė (Invictus Way)

Keli patarimai

Jei tave įsuko nerimąstinga būsena, kai mintys neša nuo dabarties ir neledžia pajusti patirties, kai tave įtraukia aplinka ir veja bėgti su ja, verta sustoti ir nuo realybės atsiriboti.

Kelioms dienoms. Kokybiškai. 3-4 dienas kuo galima mažiau realybės, t.y., sąlygotumų kasdienybėje, kuo mažiau išorinių dirgiklių, kuo mažiau kalbų į realybę sugrąžinančių.

Mažiau ir maisto, mažiau informacijos, mažiau ir veiksmo.

Ir leisti pajusti tai kas vyksta šiuo metu. Ką jauti, ką suvoki, kas nori būti išreikšta šioje akimirkoje.

Priimti tai be vertinimo ir sureikšminimo.

Pamatysi, jog nerimas egzistuoja tik tada, kai neleidi sau jausti dabarties, ir veikti iš šio momento taško atspirties.

“Tu turi rasti savo vietą, specialiai pasirinktu laiku, kur nežinai ką rašė šį rytą laikraštyje, nežinai kas tavo draugai, nežinai kam ką skolingas esi, ar kas skolingi tau. Tai vieta, kurioje gali patirti ir atskleisti kas tu esi ar kas gali būti. Tai vieta, kurioje kūrybiškai atrandi save. Pradžioje, gali pastebėti, jog niekas nevyksta. Tačiau, jei turi šventą vietą ir ja naudojiesi, kažkas galiausiai atsitiks.” – Joseph Campbell

Praktikuok. Klausk savęs. Kur esi? Ką veiki? Ką tu jauti? Ar tai tiesa? O gal visa kančia tik vaizduotėje?

Invictus Way

Skaityti toliau

Gyvenimo būdas

Kurie nėra pasiruošę tavęs mylėti…

Avatar

Paskelbta

Tai ne puikybės veiksmas, o buvimu sąžiningu su savimi. Tu ir toliau mylėsi juos, tačiau nauju požiūriu, nauju supratimu ir sąmoningumu.

Tai pats sunkiausias dalykas, kurį tau reikės atlikti gyvenime, ir kartu tai pats svarbiausias: nustoti būti įsikabinusiam į tuos, kurie nėra pasiruošę tavęs mylėti.

Nustok dalyvauti sunkiuose pokalbiuose su žmonėmis, kurie nenori keistis. Nustok būti ten, kur tavo buvimas nėra vertinamas. Nustok dalinti energiją žmonėms, kurie nėra pasiruošę mylėti.
Aš žinau, jog tavo instinktai tave skatina daryti viską, kad tik būti geru kitiems, tačiau tai kartu ir impulsas, kuris vogs tavo laiką, energiją, ir tavo blaivų protą.

Kai pradedi būti visu savimi gyvenimui su savais džiaugsmais, interesais ir įsipareigojimais, ne visi bus pasiruošę tave sutikti pusiaukelėje.
Tai nereiškia, kad turi pakeisti save kas esi. Vadinasi, turi atsiriboti nuo žmonių, kurie nėra pasiruošę būti su tavimi.
Jei esi atsiribojęs, subtiliai įžeistas, užmirštas ar lengvai ignoruojamas žmonių, su kuriais praleidi daugiau laiko, nieko gero neduodi nei sau nei jiems atiduodamas savo energiją ir gyvenimo dalį.

Tiesa ta, kad tu nesi visiems ir jie nėra visi tau. Todėl tai yra taip ypatinga kai surandi kelis žmones su kuriais užmezgi autentiškas draugystes, meilę ar santykius: tu žinosi kaip tai brangu ir vertinga, nes tu jau patyrei ką reiškia kai to neturi.

Ir kuo daugiau praleidi laiko stengdamasis forsuoti kitą būti su tavimi kai jie negali ir nenori, tuo daugiau laiko eikvosi save per šį ryšį.

Tavęs tai laukia. Milijardai žmonių šioje planetoje pasitiks tave jų pačių lygyje, tose vibracijose, kuriose jie yra, ir užmegs ryšį per tai į kur jie eina.
…tačiau kuo ilgiau liksi tuos santykiuose, kur tave naudoja lyg pagalvę jų patogumui, kaip planą B, kaip terapeutą ir išnaudoja jų emocijų sugėrimui, tuo ilgiau liksi nuošaly tos bendruomenės, kurios trokšti giliai širdy.

Galbūt, jei nustosi vaidentis jiems, tave mažiau mylės.
Galbūt jie tave pamirš visiškai.
Galbūt, jei nustosi stengęsis, santykiai pasibaigs.
Galbūt, jei nustosi siuntęs žinutes, tavo telefonas liks “miręs” dienomis ir savaitėmis.
Galbūt, jei nustosi kitą mylėjęs, tarp jūsų meilė išnyks.

Tai nereiškia, jog sugadinai santykius. Tai reiškia, jog vienintelis dalykas kas palaikė jūsų santykius buvo energija, kuria tu maitinai. Tai ne meilė. Tai prisirišimas.

Pats brangiausias ir svarbiausias dalykas, kurį turi savo gyvenime yra tavo energija. Laikas nėra tai kas tave riboja, tai tavo energija. Ką duodi kasdien yra tai ko sukursi vis daugiau savo gyvenime. Kam atiduodi savo laiką, tas nusakys tavo egzistenciją.
Kai tai supranti, tu suprasi kodėl tave kankina nerimas kai būni su žmonėmis, kurie nesidalina, ir darbuose, vietose, miestuose, kurie neatitinka tavojo dažnio.

Tu pradėsi suprasti, kad pats svarbiausias dalykas, kurį gali suteikti gyvenimui, sau ir kitiems, kuriuos tu žinai yra tavos energijos apsauga.
Kurk savo gyvenimą ta vieta, kurioje dalyvauja žmonės, kuriems rūpi, kurie išklauso ir kuria bendrą ryšį.

Tu nesi atsakingas už kitų gelbėjimą.
Ne tavo atsakomybė įtikinti kitus, jog jie turi būti išgelbėti.
Tai ne tavo darbas pasirodyti kitiems ir atiduoti savo gyvenimą, vis po truputį, nes tu jauti užuojautą jiems, nes tu jautiesi blogai, nes tu jauti, jog tu “turėtum”, nes jautiesi įpareigotas, nes giliai viduje bijai, jog jie negrąžins to paties. Ir tai nėra meilė, nes tikroji meilė yra paleisti tuos, kuriuos myli ir nėra pasiruošę būti su tavimi, ir galėtų gyventi kaip jie nori gyventi ir tu galėtum surasti tuos su kuriais galėtum dalintis sveika meile abipusiškai. Tai kito lygio sąmoningumas.

Tavo darbas yra suprasti, jog tu esi šeimininkas ir savo gyvenimo puoselėtojas ir, kad tu esi tas, kuris priima meilę, kurios esi vertas.
Nuspręsk, jog esi vertas tikros draugystės, tikro abipusio ryšio ir totalios meilės su žmonėmis, kuriems rūpi sveikata ir gerovė.

Tada palauk tamsoje, tik sekundėlę…ir stebėk kaip greitai viskas pradeda keistis.

Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 11 val

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: išsitirti dėl COVID-19 privaloma prieš grįžtant į Lietuvą

Eil. nr. Šalis (teritorija) Reikalavimai atvykstantiems Šalys, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės 1. Airija  Reklama Turgaus...

Sportasprieš 16 val

L.Pilibaičio įvartis lėmė „Kauno Žalgirio“ pergalę sezono atidarymo rungtynėse

2021.03.05 www.alyga.lt 2021 metų „Optibet A lygos“ sezonas startavo sunkia „Kauno Žalgirio“ pergale, kurią išplėšė po keitimo pasirodęs Linas Pilibaitis....

Greitos naujienosprieš 16 val

Viceministrė: „Klimato politika – ne tik įsipareigojimai, bet ir konkurencingumo lenktynės“

2021 03 05 Klimato krizę pirmiausia sprendžia ne tarptautiniai susitarimai, o nacionalinių valstybių politinė valia. Toks nacionalinės valios įsikūnijimas –...

Naujienosprieš 18 val

Mažiau streso dėl egzaminų: Kauno abiturientams – nemokamos papildomos konsultacijos

Stiprėjant susirūpinimui dėl artėjančių brandos egzaminų, Kaune startuoja nauja iniciatyva – nemokami lietuvių kalbos, matematikos, chemijos, fizikos ir biologijos užsiėmimai...

Greitos naujienosprieš 18 val

Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą energetikoje stiprins bendra ministerijų darbo grupė

„Astravo atominė elektrinė yra geopolitinis projektas: tai bendra Lietuvos ir Ukrainos grėsmė, todėl turime solidarizuotis stabdant jos tolimesnę plėtrą“, –...

Skaitomiausi