ĮmonėsPatarimai, padėsiantys atsikratyti nereikalingų daiktų

Donata Zabulionė Donata Zabulionė2020 16 vasario

Tikrai visi bent kartą tvarkydami namus esate susidūrę su dilema, kur dėti retai naudojamus daiktus. Išmesti? Gaila, nes gali prireikti. Grūsti į spintą? Ten jau ir taip maža vietos. Tad dalinamės patarimais, kaip namuose įvesti tvarką ir kaip nuspręsti, su kuo laikas atsisveikinti.

Ką pasilikti, o ką išmesti?

Labai paprasta – paskaičiuoti, kiek laiko daikto nenaudojote. Pirmiausia, atsikratykite senos kosmetikos. Šie produktai turi ribotą galiojimo laiką, kurio nepaisant galite pakenkti ne tik grožiui, bet ir sveikatai. Ant kosmetikos pakuočių yra indelio ženklas su mėnesių žyma. Jis rodo, kiek laiko po atidarymo produktas yra tinkamas vartoti. Jei šis laikas praėjęs – nedvejodami atsisveikinkite su priemone.

Tvarkant rūbų spintą atrūšiuokite tris rūbų krūveles – kasdien (arba bent kartą per mėnesį) dėvimus, dėvėtus bent kartą per paskutinius metus ir dėvėtus prieš daugiau nei dvejus metus. Jei turite daugiau nei dvejus metus nedėvėtų rūbų – juos iš karto parduokite, išneškite labdarai arba perdirbimui. Rūbus, kuriuos dėvėjote per pastaruosius metus išskirstykite pagal sezonus ir jei praėjus tinkamam sezonui jų nepanaudojote – reiškia, jiems taip pat laikas iškeliauti.

Jei namuose prisikaupė knygų, dekoracijų, statulėlių ir žvakidžių ar kitų panašių daiktų, juos taip pat galite išsiųsti antram gyvenimui. Sudalyvauti bagažinių turguje, įdėti į socialinių tinklų skelbimų grupes. O nepageidaujant tam skirti daug laiko ir energijos galima pasinaudoti atiduotuvėmis – tai specialios socialinių tinklų grupės, kuriose talpinami dovanojami daiktai. Jose daiktai naujus šeimininku suranda labai greitai ir daiktai nenukeliauja į sąvartynus.

Ką daryti su tuo, kas liko?

Tikrai ne visus retai naudojamus daiktus reikia išmesti, parduoti arba atiduoti. Nes daugybė smulkios namų ar virtuvinės buitinės technikos, sezoninės padangos, kepsninės ir panašūs daiktai naudojami tik tam tikru sezonu, tačiau vietą namie užima visus metus. Planuodami interjerą dauguma stengiasi funkcionalumą derinti su stiliumi, tad ne visada namuose yra pakankamai vietos laikyti visus retai naudojamus daiktus. Tad geriausia išeitis – lauko sandėliukas iš skardos modulio.

Tai paprasti, nei specialaus pasiruošimo, statybos ar priežiūros nereikalaujantys maži namukai. Jų plotis 2 metrai, o ilgis nuo 2 iki 3 metrų. Tokių sandėliukų kainos svyruoja nuo 699 iki 899 eurų. Jiems nereikia jokio specifinio pagrindo. Kauno mieste ir rajone jie atvežami ir sumontuojami nemokamai. Tad telieka išsimatuoti, koks dydis būtų tinkamiausias, ir užsisakyti. Juose patogu laikyti ir kiemui tvarkyti skirtus įrankius, žoliapjoves, rogutes, slides ar dviračius. Nesudėtinga prisegti durų užraktą, tad daiktai tikrai bus saugūs.

Jie pagaminti iš dvipusės skardos, kuri užtikrins ilgaamžiškumą. Galima rinktis iš 28 spalvų, todėl bus nesunku sandėliuką priderinti prie namo fasado. Šiuo metu „Verslo arka“ užsakant sandėliuką siūlo nemokamai įrengti jam ir 3 cm storio lentų grindis visiškai nemokamai. Sprendimas įsigyti sandėliuką tikrai padės atlaisvinti namus nuo retai naudojamų daiktų, gyventi tvarkingiau, paprasčiau ir patogiau.

Daugiau informacijos apie sandėliukų savybes ir įsigijimo galimybes rasite „Verslo arka“.

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up