Lietuva
Paskelbtos galutinės elektros energijos ir gamtinių dujų kainos 2020 m. antrajam pusmečiui

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) šiandien paskelbė galutines nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančias elektros energijos ir gamtinių dujų kainas gyventojams. Vidutinė elektros energijos kaina mažės 7,8 proc., o gamtinės dujos vidutiniškai atpigs 18,3 proc.
Kainos kris
Taryba nustatė, kad nuo šių metų vidurio buitiniams vartotojams populiariausio vieno laiko zonos tarifo „Standartinis“ kaina sieks 13,7 ct/kWh su PVM. „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai už dieninę elektros energiją mokės 15,5 ct/kWh, naktinę – 9,9 ct/kWh.
Gamtinių dujų kaina iki 300 kubinių metrų dujų per metus sunaudojantiems vartotojams sumažės iki 47 ct/m3 su PVM. Per metus suvartojantieji iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, už kubinį metrą mokės 28 ct/m3.
Didžiausią įtaką elektros kainų pokyčiams turėjo sumažėjusios elektros energijos įsigijimo elektros biržoje kainos (mažėjo daugiau kaip 27 proc.). Tačiau taip pat ženkliai didėjo viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) dedamosios elektros energijos kainos (daugiau kaip 77 proc.).
Kas nulėmė pokyčius?
Kainų mažėjimą elektros biržoje daugiausiai lėmė dideli sukaupti hidroresursai Skandinavijos šalyse bei dėl COVID-19 pandemijos įtakos sumažėjęs bendras elektros energijos suvartojimas visame regione. VIAP kainų augimą lėmė VERT nustatytas elektros energijos rinkos kainos mažėjimas ir dėl to atsiradęs didesnis kompensavimo poreikis elektrinėms, gaminančioms energiją iš atsinaujinančių išteklių.
Tuo tarpu didžiausią įtaką gamtinių dujų kainų mažėjimui buitiniams vartotojams turėjo vienos iš kainų dedamosios – žaliavos kainos tarptautinėse rinkose sumažėjimas 33 proc. Dujos pigo sumažėjus paklausai dėl sąlyginai nešaltos žiemos bei kritus jų vartojimui dėl COVID-19 įtakos ir dujų saugyklose esančio jų pertekliaus.
„Ignitis“ pateikia skaičiavimus
„Ignitis“ ekspertų skaičiavimu, tie klientai, kurie gamtinėmis dujomis šildo namus, kiekvieną mėnesį vidutiniškai sutaupys apie 7,67 euro. Standartinio namų ūkio, kuris per mėnesį sunaudoja vidutiniškai apie 148 kilovatvalandžių elektros energijos, išlaidos mažės apie 1,63 euro per mėnesį.
Elektros energijos „Standartinis“ vienos laiko zonos tarifo planas 2020 m. antrąjį pusmetį sieks 13,7 ct/kWh su PVM (dabar – 14,9 ct/kWh). „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai antrąjį pusmetį už dieninę energiją mokės 15,5 ct/kWh (dabar – 16,8 ct/kWh), o naktinę – 9,9 ct/kWh (dabar – 10,7 ct/kWh).
Elektros tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“ pasirinkusiems klientams pastoviosios dedamosios nesikeis ir liks tokios pačios kaip ir dabar, t.y. atitinkamai 3 ir 6 Eur su PVM per mėnesį. Vienos laiko zonos tarifo plano „Namai“ elektros kaina sieks 12,2 ct/kWh (dabar – 13,3 ct/kWh), o „Namai plius“ – 11,7 ct/kWh (dabar – 12,8 ct/kWh). Dviejų laiko zonų tarifo plano „Namai“ dieninė ir naktinė elektros kaina atitinkamai sieks 13,7 ct/kWh (dabar – 15,0 ct/kWh) ir 9,0 ct/kWh (dabar – 9,8 ct/kWh). „Namai plius“ plano dieninė 2019 metų kaina sieks 13,1 ct/kWh (dabar – 14,4 ct/kWh), o naktinė – 8,7 ct/kWh (dabar – 9,5 ct/kWh).
Gamtinių dujų „Minimalus“ plano (1 gr.) klientams, kurie dažniausiai naudoja dujines virykles ir suvartoja iki 300 kubinių metrų dujų per metus, antrąjį pusmetį pastovioji tarifo dalis išliks 0,56 euro per mėnesį. Šiems klientams vieno kubinio metro dujų kaina nuo liepos 1 dienos sumažės 14,5 proc. iki 47 ct/m3 su PVM (dabar – 55 ct/m3).
„Optimalus“ plano (2 gr.) klientams, kurie dažniausiai dujas naudoja šildymui ir per metus suvartojantiems iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, pastovioji tarifo dalis nesikeis ir bus 3,99 euro per mėnesį. Vieno kubinio metro dujų kaina šiems „Ignitis“ klientams antrąjį pusmetį sumažės 22,2 proc., iki 28 centų už kubinį metrą gamtinių dujų (dabar – 36 ct/m3).
Lietuva
Prezidentas ragina ES neįsileisti Astravo AE elektros

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino Europos Sąjungos ir Europos Komisijos vadovus imtis griežtų priemonių, kad būtų sustabdyta nesaugios Astravo atominės elektrinės (AE) veikla bei ir į ES rinką nebūtų importuojama jos gaminama elektra.
Laiške Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Charlesui Micheliui ( (Šarliui Mišeliui). ir Europos Komisijos vadovei Ursulai von der Leyen (Urzulai fon der Lajen) G. Nausėda pabrėžė būtinybę toliau reikalauti Baltarusijos įgyvendinti visas ES streso testų rekomendacijas bei branduolinės saugos standartus, pranešė Prezidentūra.
„Akivaizdu, kad reikia veiksmingesnių ES priemonių, kad būtų sustabdytas nesaugios Astravo AE eksploatavimas ir apsaugota ES piliečių sveikata ir gerovė. Skubiausia užduotis yra paspartinti ES streso testų rekomendacijų įgyvendinimo klausimą Astravo AE ir pasinaudoti visais svertais, kad Baltarusija nutrauktų Astravo AE veiklą“, – pabrėžė G. Nausėda.
Pasak jo, dabar ypač tinkamas laikas priimti sprendimus, kurie apribotų elektros patekimą į Bendrijos rinką iš nesaugių trečiųjų šalių šaltinių.
„Kviečiu ES netoleruoti tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos standartų nesilaikymo Astravo AE ir neįsileisti į ES rinką nesaugiai gaminamos šios pavojingos elektrinės elektros, kaip tai daro Lietuva“, – sakė G. Nausėda.
Jis pridūrė, kad dėl Lietuvos ir regiono saugumo ir toliau sieks aktualizuoti Astravo AE grėsmės klausimą aukščiausiu ES lygiu.
G. Nausėdos iniciatyva spalio mėnesį ES lyderiai išreiškė bendrą poziciją dėl būtinybės ES elektros gamintojams suvienodinti konkurencines sąlygas ir paraginti trečiąsias šalis, įskaitant Baltarusiją, laikytis aukščiausių branduolinių ir aplinkosaugos standartų.
ES šalių vadovai taip pat akcentavo, kad Astravo AE sauga ir saugumas yra prioritetinis ES klausimas, nuo kurio vykdymo priklausys tolesnė ES ir Baltarusijos santykių perspektyva.
Taip pat G. Nausėda atkreipė ES institucijų vadovų dėmesį į būtiną greitą reagavimą į ekstremalias situacijas. Pasak jo, šiuo požiūriu cheminių, biologinių, radiologinių ir branduolinių tyrimų centro įsteigimas Lietuvoje padėtų sustiprinti ES atsparumą Astravo AE grėsmėms.
Baltarusija antradienį pradėjo elektros gamybą Astravo AE, iškart po to Lietuva nutraukė elektros prekybą su Baltarusija.
Gyvenimo būdas
20 ŽENKLŲ, KURIE “KALBA” APIE JŪSŲ SVEIKATOS BLOGĖJIMĄ

Daugelis žmonių šiandien pamiršę apie santykį su savo kūnu. “Dėka” greitesnio gyvenimo, užimtumo, siekdami tikslų, numeta atsirandančias problemas kitiems, nenorėdami sustoti ir suprasti kokia yra priežastis visų tų JŲ problemų.Taip savo sveikatą atiduoda į kitų rankas, o kai rezultatas netenkina, mėgsta rodyti pirštais ir baksnoti, kad tai kitų kaltė. Vaistai, konsultacijos, terapijos ir t.t. Ir žmogus sukasi GYDYMOSI įstaigose visą gyvenimą, uždirbtus pinigus atiduodamas už “lopinimą” žaizdų, kurias patys kuria.
Retas, kuris sustoja, kai kūne kažką suskausta ir atkreipia dėmesį, jog kažkas ne taip.
Nebėga nuo skausmo, o supranta, jog skausmas tik signalas netinkamai veikiančio proceso kūne. Supranta, jog skausmas laikinas.
Mūsų kūnas veikia tobulai, kai jam NETRUGDOMA veikti taip kaip jis daro geriausiai. Tai mums reikia edukuoti save apie kūną, o nenurodinėti kūnui kaip jis turi veikti.
Mes išvis negalime NIEKO KONTROLIUOTI. Mes tik galime ĮTAKOTI savo pasirinkimu ar kūnas sustiprės ir galėsime mėgautis buvimu jame, ar jis silps ir tai bus nuolatinė kančia ir nepatogumas būti jame. Pagrindinis stabdis žmogaus geresnei savijautai yra žmogaus arogancija ir nenoras išmokti, pažinti, ir galiausiai, integruoti. Ir tam nereikia būti specialistu, kad suprasti kas kūnui yra sveika.
Žmogus yra dalis gamtos, o ne atskiras nuo jos. Pažinsi gamtos dėsnius – labiau suprasi ir kaip kūnas veikia. Kai visas dienas leidi patalpose, automobiliuose, ir neturi kontakto su žeme, kūnas duoda signalus, jog laikas sugrįžti prie šaltinio ir pasisemti jėgos.
Toliau, dalinamės keliais patarimais iš mūsų partnerio, Tomo Kravec (mitybos specialisto), su kuriuo esame sukūrę ypatingą sistemą, kurioje žmonės išmoksta atstatyti kūno gyvybines funkcijas ir harmonizuoti, bei susitvarkyti su nerimu ir stresu kasdienybėje. Daugiau energijos, mažiau nerimo, daugiau motyvacijos judėti ir veikti, šypsenų ir stabilesnė gera savijauta.
Reikia atsakingiau stebėti savo kūno pokyčius, dažniausiai, jie pasako daug apie mūsų dabartinę sveikatos būklę. Aptarsime pagrindinius faktorius, kurie gali signalizuoti sveikatos pablogėjimus.
Greitos naujienos
Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlo skelbti karantiną visoje šalyje

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) siūlo Vyriausybei skelbti visuotinį karantiną.
„Matydami augantį užsikrėtusiųjų skaičių, išklausę mokslininkų, gydytojų ekspertų argumentų, siūlome Vyriausybei skelbti karantiną visoje šalyje. Tikimasi, kad šis sprendimas padės sumažinti COVID-19 (koronaviruso) plitimą Lietuvoje ir suvaldyti situaciją“, – teigia VESK pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.
Pritarus Vyriausybei, visuotinis karantinas turėtų įsigalioti nuo lapkričio 7 d., t. y. nuo šio šeštadienio. Planuojama, kad jis truks mažiausiai 3 savaites ir kad bus numatyti ribojimai, susiję su tam tikrų įstaigų uždarymu arba veiklos apribojimu.
Be to, VESK pavedė Policijos departamentui, Valstybės sienos apsaugos bei kitoms tarnyboms, kurių veiklą koordinuoja Vidaus reikalų ministerija, pagal kompetenciją, kai įsigalios karantino režimas, užtikrinti sustiprintą karantino režimo priemonių kontrolę ir visuomenės saugumą.
„Tarnybų vadovų pagrindinė užduotis – aprūpinti pareigūnus maksimaliai apsaugos priemonėmis, kas nuosekliai yra daroma, o pareigūnai turės užtikrinti mūsų visų saugumą. Nuo pavasario jie dirba sustiprintos parengties režimu“, – teigia VESK pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.
Taip pat VESK siūlo Vyriausybei numatyti, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas galėtų paskirti asmens sveikatos priežiūros įstaigų koordinatorių, kad jis koordinuotų šių įstaigų veiklą karantino metu. Sprendimą dėl to priimtų sveikatos apsaugos ministras, o pagrindinė asmens sveikatos priežiūros įstaigų koordinatoriaus užduotis būtų greitai ir sklandžiai organizuoti darbą.
Lietuva
Vyriausybė spręs dėl karantino visoje šalyje įvedimo

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl trijų savaičių karantino įvedimo visoje šalyje, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą.
Premjeras Saulius Skvernelis išvakarėse teigė, kad Vyriausybė ketina įpareigoti užsidaryti kavines, barus, restoranus, kino teatrus, muziejus, o vyresniems moksleiviams dalis pamokų vyktų nuotoliniu būdu.
Premjero teigimu, apribojimus numatoma įvesti atsižvelgiant į medikų rekomendacijas ir kitų Europos šalių patirtį.
Vyriausybė planuoja apsispręsti dėl šių priemonių:
* Draudžiama bendrauti daugiau nei dviem šeimoms ar dviem namų ūkiams, iš viso susiburti galės ne daugiau dešimt asmenų. Draudžiami visi darbo ar laisvalaikio susirinkimai tiek viduje, tiek lauke.
* Draudžiama viešojo maitinimo įstaigų veikla, išskyrus maisto teikimą išsinešti.
* Stabdoma muziejų, teatrų, kino teatrų, bibliotekų veikla, įstaigoms leidžiama teikti nuotolines paslaugas.
* Stabdoma sporto klubų, baseinų, SPA centrų veikla, draudžiami šokių, dainavimo ir kiti kontaktiniai užsiėmimai, masažo kabinetų, išskyrus medicinines procedūras, veikla. Kirpyklos, grožio salonai ir kitos paslaugų teikimo įstaigos galės veikti laikantis saugumo reikalavimų, priimant tik iš anksto užsiregistravusius klientus.
* Sportuoti kartu būtų leidžiama tik vienos šeimos ar šeimos ūkio nariams arba ne daugiau nei dviem asmenims, išlaikant saugumo reikalavimus.
* Sporto varžybos galės vykti tik be žiūrovų.
* Draudžiama vykdyti pamaldas ir kitas apeigas fiziškai, rekomenduojama jas vykdyti internetu.
* Viešbučių veikla užtikrinant saugumą leidžiama, išskyrus viešąjį maitinimą ir kitas grupines paslaugas, maistą galima tik pristatyti svečiams į kambarius arba duoti išsinešimui.
* Tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbas turės vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus išimtis, kai veiklos neįmanoma vykdyti per nuotolį.
* Viešajame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas, išlaikant saugų atstumą tarp keleivių.
* Ugdymas darželiuose ir pradinėse klasėse toliau galės vykti įprastiniu būdu. Vyresniųjų klasių moksleiviai turės mokytis nuotoliniu arba mišriu ugdymo būdu. Aukštosios mokyklos turės dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus kai kuriuos praktinius užsiėmimus.
* Neįgaliųjų dienos centrai galės veikti užtikrinant saugumą.
* Sveikatos apsaugos įstaigos privalės užtikrinti skubią pagalbą, COVID-19 ligonių diagnostiką, gydymą ir izoliaciją, planinę neatidėliotiną pagalbą, įstaigos gali riboti planines paslaugas. Privačių gydymo įstaigų paslaugos nedraudžiamos.
* Keliauti tarp savivaldybių nedraudžiama, tačiau rekomenduojama to nedaryti.
* Rekomenduojama atsisakyti asmeninių švenčių, išskyrus vestuves ir laidotuves – jose galėtų dalyvauti iki 10 artimųjų ir giminaičių.
Pastarųjų dviejų savaičių sergamumas Lietuvoje siekia beveik 300 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Per parą nustatytų užsikrėtimų skaičius savaitgalį buvo pasiekęs 1000, antradienį pranešta apie beveik 900 atvejų.
Autorius Ignas Jačauskas
Lietuva
Pakelėse „kompostuojamos“, kitų paliktos pakuotės: rinkti ar tik piktintis?

Ką daryti miške, parke ar neseniai įsigytos sodybos aplinkoje radus irstančią, purviną pakuotę? Ar saugu ją liesti? Šiukšlių rinkimo akcijų dalyviai taip pat klausia: kokio „derliaus“ sau ir ateinančioms kartos turėtume tikėtis, sluoksnis po sluoksnio pakelėse „kompostuodami“ žoliapjovėmis ir krūmapjovėmis smulkinamas ten išmestas pakuotes? VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos (PTO) ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovės paaiškino, koks vaidmuo, tausojant aplinką, ir saugumo priemonės būtų tinkamiausi.
Rūšiuoti reikia net ir nešvarias, irstančias pakuotes
„Vasarą ir grybingą rugsėjį, kuris šiemet į miškus sutraukė būrius gamtos mėgėjų, kai kurie jautrūs aplinkai gyventojai rinko ne tik grybus ar uogas, bet ir kitų primėtytas pakuotes. Džiugu, kar yra tokių pilietiškų ir atsakingų gyventojų, tačiau neretai sulaukiame klausimų, kur dėti pradėjusias irti, užterštas, kartais samanomis apaugusias, labai žemėtas atliekas, kurios netgi nebepanašios į pakuotes. Žinome, kad tokias šiukšles daugelis meta į mišrių atliekų konteinerius, nes yra įsitikinę, kad rūšiuotų atliekų konteineriai skirti tik švarioms pakuotėms. Visgi tiesa ta, kad visas pakuotes reikia mesti į pakuočių atliekų konteinerius, ir visai nesvarbu, ar jos pradėję irti, ar ne“, – aiškina PTO direktoriaus pavaduotoja Bena Razbadauskienė.
Ji pripažįsta, kad tokios nešvarios pakuotės yra problemiškos. Dažnai dėl užterštumo pakuotės tampa sunkiai perdirbamomis arba jas perdirbti tampa neįmanoma ir jos nukeliauja į deginimo įrenginius. Pakuočių perdirbėjai tokias pakuotes irgi nelabai noriai priima.
Priežastis paprasta – užterštos pakuotės didina perdirbimo išlaidas, suprastėja išgaunamos žaliavos kokybė.
Pakuočių „kompostas“ pakelėse: kas iš jo išaugs?
„Kūrybos kampo 3600“ įkūrėjo ir tvaraus vartojimo šalininko, švaros ir šukšlių rinkimo akcijų organizatorius Giedriaus Bučo teigimu, maždaug 40 proc. aplinkoje randamų šiukšlių sudaro maisto pakuotės, o apie 22 proc. iš jų – kombinuotos pakuotės, pavyzdžiui, vienkartiniai puodeliai, tetrapakai. Tokia proporcija buvo nustatyta, identifikavus ir suskaičiavus per žygį aplink Kauną surinktas šiukšles.
„Keliaudami miško takeliais dažniausiai randame senesnių plastikinių butelių ir kitokių anksčiau gamintų pakuočių. Atkreipiame dėmesį ir ant pakuotės pažymėtą pagaminimo datą. Pavyzdžiui, vienas toks radinys buvo 1991 metų gamybos rankų plovimo pastos pakuotė. Einant pakelėmis randame tik naujai išmestas pakuotes. Viskas yra nauja – pradedant nuo smulkių popierėlių, stiklinių ir plastikinių butelių, skardinių, vienkartinių puodelių ir baigiant automobilinėmis atliekomis“, – pasakoja G. Bučas, kuris atkriepia dėmesį, kad šiukšlių rinkimas tėra kova su pasekmėmis, nes pirmiausia turėtume ugdyti tvaraus vartojimo įpročius.
Bučas taip pat įžvelgia ir dar vieną pakelių taršos problemą – ten randama susmulkintų pakuočių, kurios prieš pjaunat žolę ar krūmus, neišrenkamos. „Galėtume sakyti, kad šiose vietose kaupiamas aplinkai pavojingas „kompostas“ – sluoksnis po sluoksnio auginamas įvairių pakuočių ir gamtinių medžiagų mišinys. Jo poveikis nenuspėjamas, ir nežinia, ką apie tai manys ateinančios kartos, kurioms norėtume perduoti švarią planetą“, – sako G. Bučas.
Anot PTO atstovės B. Razbadauskienės, pakelių tarša tik patvirtina, kad vien tik puiki pakuočių tvarkymo infrastruktūra ir jos finansavimas patys savaime visų problemų neišsprendžia. Vienintelis kelias – atsakingos elgsenos ir rūšiavimo kultūros kūrimas, kuriame turi dalyvauti visi – pradedant gamintojais ir importuotojais bei baigiant eiliniu vartotoju.
Sveikatos specialistė: nebijokite, tik nepamirškite bendrųjų švaros taisyklių
Ar turėtume rinkti nešvarias, pradėjusias irti pakuotes? Ar tai nėra rizikinga mūsų sveikatai? NVSC Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėjos Irenos Taraškevičienės teigimu, jeigu siekiame sumažinti atliekų, šalinamų sąvartynuose, kiekį, ir norėtume, kad perdirbus atliekas būtų saugiai panaudota tai, kas galima panaudoti pakartotinai, tai toks pakuočių rinkimas yra sveikintinas.
„Aš pati, vaikščiodama po mišką, surenku pakuotes, kurias palieka kiti, ir jas išmetu į atitinkamą konteinerį. Retai kada tenka rinkti užstato sistemai priskiriamas pakuotes – jas surenka asmenys, kuriems rūpi finansinė nauda, pridavus pakuotes“, –
savo asmenine patirtimi dalijasi I. Taraškevičienė.
Jos tvirtinimu, siekiant saugumo, abiem minėtais aplinkos švarinimo atvejais, pakanka paisyti bendrų higienos principų. Nežinome, koks asmuo tas pakuotes išmetė, galbūt jis serga kokia nors užkrečiama liga. NVSC atstovė taip pat atkreipia dėmesį, kad saugumo sumetimais atliekų tvarkytojai naudoja specialius semtuvėlius ar griebtuvus ilgesniais kotais. Specialistės patarimas būtų: jeigu tokių priemonių neturime, tada bent jau naudokime apsaugines pirštines, o jeigu ir jų neturime, bent jau nepamirškime nusiplauti rankų.
„Kol kas nesame nustatę jokių ligų, kurios galėtų plisti per užterštas pakuotes, protrūkio. Tačiau kiekvieną aplinkoje rastą pakuotę būtų gerai įvertinti: galbūt jos turinys nėra toks nekaltas, ir derėtų būti atsargesniems: pavyzdžiui, pakuotės viduje gali būti cheminių, garuojančių medžiagų, kurios gali kelti pavojų sveikatai“, – pastebi I. Taraškevičienė.
Rūšiuoti tinka tik tuščias pakuotes
PTO direktoriaus pavaduotoja B. Razbadauskienė atkreipia dėmesį, kad neaiškiomis cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė greičiausiai galėtų būti vertinama kaip pavojingoji atlieka. Jos išmesti į pakuočių atliekų konteinerius pagal nustatytą tvarką nederėtų, kaip ir vaistų buteliukų, tepalais ar pavojingomis medžiagomis užterštų pakuočių.
„Taip pat svarbu, kad išmetant pakuotę į rūšiavimo konteinerį joje nebūtų maisto likučių. Plauti pakuotę nėra privalu, nors išplauta pakuotė ir palengvina rūšiavimo ir perdirbimo procesus. Svarbiausia, kad pakuotėse neliktų jokio turinio“, – primena PTO atstovė.
Apie VšĮ Pakuočių tvarkymo organizaciją
VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacija – tai pelno nesiekiantis viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas – gamintojų ir importuotojų pavedimu plėtoti efektyvią pakuočių atliekų tvarkymo sistemą bei vykdyti visuomenės švietimo ir informavimo veiklą, įgyvendinti teisės aktuose įtvirtintas gamintojams ir importuotojams pareigas, siekiant įvykdyti LR Vyriausybės nustatytas apmokestinamosios pakuotės atliekų tvarkymo užduotis.
Lietuva
Kelionė traukiniu tarp Vilniaus ir Kauno truks maždaug pusvalandį

-
Naujienosprieš 2 d.
Kaune gimstantys unikalūs gaminiai keliauja į garsiausių pasaulio kompanijų virtuves
-
Naujienosprieš 4 d.
S. Gentvilas jau kitais metais žada naują automobilių taršos mokestį
-
Greitos naujienosprieš 1 sav.
Pasikeitė privalomas automobilių laikymo vietų skaičius ir jų atstumai iki namų
-
Greitos naujienosprieš 1 sav.
Šiandien rogutes su vaikais prie automobilio tempusiam kauniečiui paskirta ir bauda, ir teisės vairuoti atėmimas
-
Naujienosprieš 1 sav.
Kauno biudžete konservatoriai pasigenda dėmesio kultūrai, sportui ir infrastruktūros plėtrai miesto pakraščiuose
-
Naujienosprieš 1 d.
Vyriausybė sušvelnino ribojimus lauke, leido vairavimo mokymą
-
COVIDprieš 2 sav.
Susiduriant su naujomis atmainomis, Vidurio Europoje – koronaviruso atvejų augimas
-
Naujienosprieš 1 sav.
„Smart-ID“ kūrėjai primena, kaip saugiai naudotis identifikavimu elektroninėje erdvėje