Connect with us

Miestas

Paskelbti „Kaunas visiems“ apdovanojimų laureatai: įvertintos verslo ir kultūros iniciatyvos

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Paskelbti „Kaunas visiems“ apdovanojimų laureatai: įvertintos verslo ir kultūros iniciatyvos

Antrus metus iš eilės rengiama kampanija „Kaunas visiems“ – simbolinis padėkos ir pagarbos ženklas organizacijoms bei pavieniams kauniečiams už ypatingą dėmesį negalios paliestiems žmonėms ir pastangas kuriant visiems prieinamą miestą. Antradienį vykusiame Kauno miesto tarybos posėdyje paskelbti trys 2020-ųjų laureatai: bendrovės „Argentavis“ ir „Genba Food“ bei tarptautinį projektą „Stebuklingi kilimai“ pristatę menininkai.

Kitoks požiūris į negalią

Skirtingai nei prieš metus, šįkart apdovanojimų „Kaunas visiems“ laureatai pasveikinti virtualiai, o jiems skirtos padėkos bus įteiktos karantinui pasibaigus.

„Šie apdovanojimai yra proga padėkoti tiems, kurių širdys ir veiklos buvo atviros visiems. Įvertintos iniciatyvos, verslo organizacijos yra gyvas įrodymas, kad negalios paliesto žmogaus integracija bendruomenėje, darbo rinkoje yra reikšminga ne tik jiems patiems, bet ir kuria pridėtinę vertę pačiam verslui. Tam tikra prasme tai praturtina visą įmonę ir tuo pačiu stiprina visuomenę“, – apie antrus metus rengiamą kampaniją „Kaunas visiems“ kalbėjo jos iniciatorius Kauno miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas dr. Donatas Večerskis.

Kauniečiai savo siūlomus kandidatus į tris nominacijas aktyviai teikė Kauno savivaldybės feisbuko paskyroje ir elektroniniu paštu. Šįkart ypatingo populiarumo sulaukė Metų verslo kategorija. Į ją patenka įmonės, sėkmingai vykdančios specialiųjų poreikių turinčių žmonių integraciją į darbo rinką be valstybės finansinės paramos ar kitaip prisidedančios gerinant jų kasdienybę bei socialinį aktyvumą.

Pretendentus vertinusi komisija priėmė sprendimą Metų verslo nominacijoje išskirti dvi Kaune veikiančias įmones.

Padeda jaustis pilnavertiškais

Bendrovei „Genba Food“ apdovanojimas skirtas už ypatingą dėmesį Kauno „Arkos“ bendruomenei, kurios kasdienė veikla tiesiogiai susijusi su negalią turinčių asmenų integracija į visuomenę.

„Patikėjome ir susibičiuliavome su šia bendruomene. Kauno „Arka“ keičia supratimą į negalią. Ypatingas jausmas palaikyti tokią tvirtą organizaciją, gebančią šitaip rūpintis kitais. Savo veikla jie sugrąžino į visuomenę ne vieną žmogų, kuris iki tol dienas leisdavo tarp keturių sienų. Gyvenimo džiaugsmą atgaunančios akys ir yra didžiausia motyvacija prisidėti. Džiugu, kad ir miesto požiūris į socialinę atsakomybę vis labiau keičiasi“, –  teigė bendrovės „Genba Food“ vadovas Nerijus Budreckis.

Antroji Metų verslo kategorijos laureatė – bendrovė „Argentavis“, per 2020-uosius be valstybės pagalbos įdarbinusi daugiausiai negalią turinčių asmenų Kaune.

Įmonės vadovas Donatas Plečkaitis tikisi, kad tai – tik pradžia: „Planuojame plėsti savo veiklą ir įtraukti neįgaliuosius į maisto gaminimo sektorių. Taip pat rengiamės sukurti darbo vietų protinę negalią turintiems asmenims. Ne kartą teko lankytis Vakarų Europos šalyse, matyti, kaip aptarnavimo srityje sėkmingai dirba visi.

Moksliškai įrodyta, kad fizinis darbas labai padeda protinę negalią turintiems asmenims jaustis pilnavertiškais visuomenės nariais, atitinkamai mažėja vartojamų medikamentų kiekiai, o gaudami pajamų jie gyvena savarankiškesnį gyvenimą.“

Šiuolaikinio šokio improvizacijos

Metų iniciatyvos kategorijoje šiais metais išrinkta tarptautinio projekto „Stebuklingi kilimai“ (angl. „Magic Carpets“) choreografų ir šokėjų Manto Stabačinsko bei Vasaros Visockaitės judesio laboratorija. Menininkai leidosi į kūrybiškumo paieškas su negalią turinčių asmenų centro „Korys“ bendruomene.

„Laiminga ir produktyvi visuomenė susideda iš laimingų individų. Sunku įsivaizduoti gerai veikiantį mechanizmą, kai kelios detalės yra neprižiūrėtos ir pamirštos. Ir šiuo atveju šokis – ypatingai šiuolaikinis – yra puiki platforma kelti visuomenės sąmoningumą šiuo klausimu.

Šiuolaikinio šokio atlikėjai nuolatos ieško naujų judėjimo, išraiškos galimybių, tad išsivadavimas iš stereotipų gali tik praturtinti šią sritį. Gebėjimas judėti pagal muziką ar ritmą yra prigimtinis poreikis, kurį kartais prarandame augdami, tačiau tikiu, kad galima jį vėl atrasti. Galimybė bendradarbiauti yra pats svarbiausias privalumas dalyvaujant panašiuose projektuose, o tai labiausiai ir įkvepia tęsti darbus“, – pasakojo V. Visockaitė.

Antrus metus iš eilės surengti apdovanojimai „Kaunas visiems“ tampa gražia miesto tradicija pažymint Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Taip siekiama dar kartą atkreipti gyventojų dėmesį į negalios paliestų žmonių kasdienybę bei poreikius.

Tuo pačiu tai yra būdas atkreipti kauniečių ir įvairių organizacijų dėmesį, kad negalios paliesti žmonės yra neatsiejama visuomenės dalis, su kiekviena diena pelnytai užimanti vis svarbesnę vietą joje.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Reklama

Miestas

Laisvę švęsime kitaip: kauniečių laukia virtualūs renginiai ir dėmesį kaustančios šviesos instaliacijos

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Kaunas pasitiks įstabiu reginiu – jau nuo antradienio iki pat Kovo 11-osios vėlumos vakarais ir naktimis Laisvės alėja virs įspūdinga švytinčia trispalve. Dar viena meninė šviesos instaliacija įsižiebs Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje aplink „Laisvės“ statulą. Ketvirtadienį pramogų išsiilgę kauniečiai galės išbandyti jėgas orientaciniame žaidime pėsčiomis. Tuo metu kiti suplanuoti pasirodymai dėl karantino ribojimų ir toliau vyks tik virtualiai, skleisdami šventinę nuotaiką tiesiai į kiekvieno lietuvio namus.

„Kaunas švenčia Laisvę! Pernai Kovo 11-ąją tradiciškai minėjome Karo muziejaus sodelyje, o dabar tenka pasitelkti išradingumą, kad šių dienų sąlygomis transliuotume šventinę nuotaiką į kiekvieno kauniečio namus. Tikime, kad net ir nuotoliniu būdų vyksiantys renginiai nesumažins to pakilaus jausmo, didžiuojantis mūsų laisva ir nepriklausoma šalimi. Be to, miestas paruošė ir keletą saugių pramogų po atviru dangumi, kad Kovo 11-oji būtų išties turininga ir įsimintina diena“, sakė Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Jau kovo 9-osios vakarą Laisvės alėją nutvieks trispalvės šviesos. Jų instaliacija tamsiuoju paros metu puoš miestą iki penktadienio paryčių. Greta „Lietuvos trispalvės“ ryškūs prožektorių šviesų stulpai į viršų kils ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, simboliškai išryškindami vieną iškiliausių mūsų tautos simbolių – Juozo Zikaro „Laisvės“ statulą.

Neseniai prasidėjo ir registracija į orientavimosi žaidimą „Laisvės keliu“. Jo dalyviai ketvirtadienio popietę aplankys įdomias, galbūt dar neatrastas Kauno vietas. Savo pasirinktu maršrutu pėsčiomis su šeimos nariais ir artimaisiais keliausiantys orientacininkai turės progos sužinoti dar negirdėtų faktų apie miestą. Svarbiausia, kad tai užtikrins saugią, aktyvią ir nuotaikingą Kovo 11-osios popietę.

Išsamią informaciją apie artėjančius renginius ir registracijos nuorodą į orientavimosi žaidimą galima rasti specialiai sukurtoje Facebook renginio paskyroje „Kaunas švenčia Laisvę!“ (bit.ly/Kovo11Kaune2021).

Svarbu atkreipti dėmesį, kad Kaunas tęsia tradiciją ir šventinę dieną tradiciškai kvies kauniečius miesto viešuoju transportu keliauti nemokamai.

Virtualių renginių programa prasidės Kovo 11-osios išvakarėse. Trečiadienį tradiciškai bus pagerbtas signatarų atminimas, aplankant bei padedant gėles ant jų kapų.

Trečiadienio vakarą, 18 val. kauniečiai kviečiami į nuotolinę paskaitą-diskusiją „XIX-XX a. Lietuvos laisvės kovų atmintis – žvilgsnis į 1863-1864 m. sukilimą“. Joje dalyvaus archeologas, Lietuvos nacionalinio muziejaus Viduramžių ir naujųjų laikų archeologijos skyriaus vedėjas Valdas Steponaitis bei Kauno miesto muziejaus Pilies skyriaus vedėjas, istorikas prof. dr. Jonas Vaičenonis.

Pasiilgusius scenos meno pasirodymų tuo pat metu prie kompiuterių ir išmaniųjų įrenginių ekranų pakvies Kauno kamerinis teatras su režisieriaus Gyčio Padegimo spektakliu „Alksniškės“. Jame – pasakojimai apie Kazį Grinių, pamąstymai apie laisvę, perversmą ir ateitį.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena prasidės tradicine gėlių padėjimu Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Tiesa, laikantis karantino reikalavimų, šįkart bendra ceremonija nebus rengiama.

Muzikinį geros nuotaikos užtaisą miestiečiams į namus ruošia Kauno bigbendas (vyriausiasis dirigentas Jievaras Jasinskis), KTU Jaunimo choras „Jaunystė“ (vadovė Danguolė Beinarytė) ir ansamblio „Ainiai“ solistė Sandra Lebrikaitė. Kolektyvai drauge atliks kūrinį „Palaimink, Dieve, Mus“.

Dar daugiau muzikos garsų dovanos mišraus choro „Diemedis“ virtualus muzikinis sveikinimas – Oskaro Petersono „Himnas laisvei“. Muzikinę programos dalį vainikuos Kauno valstybinio muzikinio teatro kamerinis koncertas „Skriski Lietuvėlėn“ ir Vidmanto Bartulio kūrinio „Pranašystės dabarties Lietuvai“ virtuali peržiūra.

Tekstilės studija „Gijų sodai“ kvies nuotoliniu būdu apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse „Trispalvė apyrankė“, o virtualių renginių programą užbaigs Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklio ištrauka iš choreografės Birutės Letukaitės kūrinio „Aseptinė zona arba Lietuviškos sutartinės“.

Renginių, skirtų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti organizatorius – Kauno miesto savivaldybė. Pagrindiniai partneriai: Kauno kultūros centras, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Kauno „Akropolis“ ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Pokyčiai Kranto alėjos prieigose: pigesnė šiluma, patogus susisiekimas ir kokybiška laisvalaikio infrastruktūra

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Paskutiniu metu gana sparčiai besikeičiantys ir vis daugiau naujakurių dėmesio sulaukiantys Žemieji Šančiai greitai sulauks teigiamų pokyčių. Atsižvelgus į vietos bendruomenės pastabas, parengtas naujas teritorijos palei Nemuną sutvarkymo projektas. Kranto alėjos daugiabučius pasieks centralizuotas miesto šildymas, o greta namų suplanuotos patogios parkavimo aikštelės, vietos gyventojams skirtas kelias, šiuolaikiški pėsčiųjų bei dviračių takai. Didelis dėmesys skirtas ir aplinkos sutvarkymui: daugiau vaikų žaidimo aikštelių, nauji želdiniai, patogus bei kiekvienam prieinamas patekimas prie upės.

Teritoriją tvarkys kompleksiškai

„Pernai pristatę Nemuno krantinės gatvės atnaujinimo projektą sulaukėme išties nemažai diskusijų, pastabų ir komentarų. Į juos atsižvelgėme ir kartu su projektuotojais parengėme naujus teritorijos sutvarkymo sprendinius, su kuriais pakviesime susipažinti visus kauniečius“, – sakė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Šančių teritorija itin pastebimai pradėjo plėstis dar XIX a. viduryje – pramoninė veikla klestėjo, tad aplink vis gausiau kūrėsi fabrikų darbininkai. Kiek vėliau čia iškilo Kauno tvirtovės kareivinių kompleksas, o tarpukariu tai buvo apskritai vienas sparčiausiai besiplėtusių Kauno priemiesčių, ilgainiui priartėjęs prie miesto centro.

Dabar atėjo eilė visu gražumu suspindėti šioje teritorijoje esančiai Nemuno krantinės gatvei, kuri ilgą laiką stokojo dėmesio. Ligšiolinis dulkantis žvyrkelis nepuošia šios erdvės, o vietos gyventojai į savo namus Kranto alėjoje iki šiol priversti vinguriuoti siauromis gatvelėmis ir ten pat turi statyti savo automobilius.

Greta besidriekiantis vienas pirmųjų Kaune dviračių takas jau senokai tapo svarbia jungtimi tarp skirtingų miesto dalių ir nebeatlieka pilnavertiškos savo funkcijos – dėl nepakankamo pločio jame negali saugiai išsitekti pėstieji ir dviratininkai. Jų srautai šiltuoju metų laiku čia pastebimai išaugę.

„Pokyčiai vyksta visame mieste, tad Žemieji Šančiai – ne išimtis. Matome, kad šiame mikrorajone apsigyvena vis daugiau jaunų šeimų, čia pat kuriasi įmonės. Atitinkamai turi vystytis ir visa teritorija. Tikslas tik vienas ir labai konkretus – kompleksiškai sutvarkyti ir paversti šią vietovę patogia erdve, kuri būtų prieinama visiems.

Tikime, kad gyventojai įvertins tuos privalumus, kuriuos numatė projektuotojai: atskiri dviračių ir pėsčiųjų takai, saugi gatvelė su iškiliosiomis perėjomis, daugiau žalumos, į bendrą aplinkos visumą integruotos parkavimo aikštelės, vaikų žaidimų ir kitos laisvalaikio erdvės bei Nemuno link vedantys pandusai, kuriais patogiai galės naudotis ir žmonės su judėjimo negalia ar mamos su vežimėliais“, – numatomus pokyčius vardijo Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Pigesnis šildymas šimtams šeimų

Pokyčiai Nemuno krantinės gatvėje prasidės nuo požeminių darbų. Iki šiol Kranto alėjoje esantys 9 daugiabučiai namai šiluma apsirūpindavo iš gamtinėmis dujomis kūrenamų nusidėvėjusių katilinių. Tiek už jų priežiūrą, tiek už suvartotas dujas apie 400 namų ūkių turėdavo gerokai patuštinti kišenes. Naujų katilinių įrengimas būtų kainavęs dar daugiau.

Dėl to dalis daugiabučių gyventojų prieš kelerius metus kreipėsi į bendrovę „Kauno energija“ dėl galimybės prisijungti prie centralizuoto šilumos tiekimo tinklo. Kiti kol kas tokią galimybę dar svarsto. Pigesnė šiluma apsisprendusius šančiškius turėtų pasiekti dar šiemet. Skaičiuojama, kad prisijungus prie miesto tinklų, sąskaitos už šildymą sumažės maždaug dešimtadaliu.

„Siekiant prijungti namus prie centralizuoto šilumos tinklo, „Kauno energija“ įtraukė šią investiciją į planą. Ji nustatyta tvarka bus derinama su Valstybine energetikos reguliavimo taryba bei kitomis institucijomis. Prijungus minėtus daugiabučius namus prie centralizuoto šilumos tiekimo tinklo, jų gyventojai už šilumą mokės vieną mažiausių kainų Lietuvoje“, – patikino bendrovės generalinis direktorius Tomas Garasimavičius.

Gyventojams nebereikės rūpintis kelių dešimtmečių senumo dujinių katilų atnaujinimu, eksploatacija bei reguliaria priežiūra. Šilumos punktų įrengimas daugiabučiuose atsieis bemaž trečdaliu pigiau nei esamų katilinių atnaujinimas.

Patogesnis susisiekimas

Centralizuoto šildymo trasos nutiesimas į daugiabučius prie Nemuno krantinės g. – tik dalis infrastruktūrinių pokyčių, kurie laukia vietos gyventojų ir čia užsukančių svečių. Įrengus komunikacijas po žeme, kompleksiškai bus sutvarkyta ir visa teritorija.

Nuo A. Juozapavičiaus prospekto iki Kranto 11-osios g. ruošiamasi iš pagrindų atnaujinti 1673 metrų ilgio žvyrkelį. Numatyta įrengti iškiliąsias sankryžas ir pėsčiųjų perėjas, kelio ženklus eismo saugumui užtikrinti, geresnį apšvietimą. Dviejų eismo juostų, 5,5 m pločio gatve nebus galima važiuoti sunkiasvorėms transporto priemonėms.

Po rekonstrukcijos teritorija ir toliau išsaugos žalumą. Aplinką papuoš dar daugiau medžių ir kitos augalijos.

„Dabartinis žvyrkelis palei krantinę – prastos būklės, be aiškių ribų. Dėl to kyla nemažai netvarkos. Automobiliai vietomis statomi kur papuola, o transporto judėjimas tokiu keliu apskritai gali būti pavojingas aplinkiniams. Suprojektuota gana siaura gatvė iš esmės tarnaus vietos gyventojų poreikiams, nes, atvažiuojant nuo A. Juozapavičiaus prospekto, kitas jos galas pasibaigs ties Kranto 11-ąja gatve, todėl magistralinio judėjimo čia nebuvo ir negalės būti“, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas A. Pakalniškis.

Atsižvelgus į bendruomenės poreikius prie Kranto alėjoje esančių daugiabučių ir rekonstruotos gatvės atsiras daugiau vietos aplinkinių gyventojų transporto priemonėms. Prie namų įrengus gana erdvias aikšteles, bus išspręsta problema ir dėl galimų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, kuomet automobiliai būdavo statomi ant žalios vejos ir kitose neleistinose vietose. Be to, kilus incidentui, ši Žemųjų Šančių vieta taps greičiau pasiekiama specialiųjų tarnybų transportui.

Dviratininkams ir pėstiesiems

Greta kelio numatyta rekonstruoti esamą dviračių taką prie Nemuno. Jis bus išplatintas iki 2,5 metrų. Pėsčiųjų maršrutai drieksis atskirais šaligatviais. Pastarieji bus ne siauresni nei 1,5 m ir atsišakos bei tęsis iki pat daugiabučių. Visi takai bus pritaikyti žmonėms su specialiaisiais poreikiais.

Nuo Nemuno krantinės gatvės iki pėsčiųjų ir dviračių takų nusileisti bus itin patogu – projektuojami pustrečio metro pločio pločio pandusai su apsauginėmis tvorelėmis. Šlaitus numatyta sutvirtinti, keliose vietose įrengiant laiptus.

Šalia Nemuno krantinės ruošiamasi įrengti ir lauko treniruoklių bei vaikų žaidimo aikšteles, lietaus nuotekų tinklą su vandens surinkimo šulinėliais, šiuolaikišką LED apšvietimą. Įrengus tokią infrastruktūrą, ženkliai pagerės susisiekimas su vaizdinga upės pakrante.

Poilsio zonoje prie Nemuno planuojamos persirengimo kabinos, nauji suoliukai ir kita mažoji architektūra, tarnausianti aplinkinių gyventojų ir svečių poilsiui. Sutvarkyta ir išgražėjusi erdvė greta Kranto alėjos užtikrins geresnę gyvenimo kokybę ne tik esamiems, bet ir būsimiems šio mikrorajono naujakuriams.

Nuotolinis pristatymas internetu

Dėl šalyje paskelbto karantino ribojant renginius uždarose patalpose, gyventojų supažindinimas su rengiamu projektu gali būti organizuojamas tik nuotoliniu būdu. Tam numatyta pasitelkti vaizdo transliaciją internetu.

Vadovaujantis Aplinkos ministerijos rekomendacija dėl viešinimo procedūrų karantino metu, viešas svarstymas elektroninėmis ryšio priemonėmis vyks kovo 23 d. 17 val. Dalyvių prisijungimas: bit.ly/RegistracijaGyventojams (nuoroda aktyvuosis likus valandai iki renginio).

Susipažinti su parengtais projektiniais pasiūlymais galima nuo kovo 5 d. iki kovo 23 d. Kauno miesto savivaldybės svetainėje: bit.ly/NemunoKrantine.

Klausimai ir pasiūlymai dėl rengiamo projekto teikiami iki kovo 23 d. el. paštu rita.nageliene@kaunotiltai.lt arba raštu, adresu AB „Kauno tiltai“ Projektavimo skyriaus vadovei Ritai Nagelienei , Ateities pl. 46, LT-52502, Kaunas. Teikiant pasiūlymus projektuotojui turi būti nurodyta fizinio asmens vardas, pavardė arba juridinio asmens pavadinimas, el. pašto adresas bei kiti ryšio duomenys, pasiūlymo teikimo data ir motyvai.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Ant daugiaaukščio sienos nugulė priminimas apie kasdienius džiaugsmus

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Ant daugiaaukščio sienos nugulė priminimas apie kasdienius džiaugsmus

Kauno galeriją po atviru dangumi papildė naujas eksponatas – piešinys „Kasdieniai džiaugsmai“. Daugiabučio sieną Partizanų gatvėje papuošęs gatvės meno kūrinys praeiviams primena, kokią laimę gyvenime gali teikti net ir maži kasdieniai dalykai. Tai – dar vienas idėjų konkurso „Kauno akcentai“ ir platformos „Gyvos sienos“ projektas.

Džiaugtis paprastais dalykais

„Kasdienius džiaugsmus“ ant Partizanų gatvės 120 numeriu paženklinto penkiaaukščio sienos perkėlė piešinio autorius Tadas Vincaitis-Plūgas ir jam talkinę gatvės menininkas Karolis Grubis bei skulptorius Šarūnas Juknys. Komanda prie daugiabučio darbavosi beveik mėnesį, o jų kūrinys tapo savotiška dovana Partizanų gatvė gyventojams ir visiems kauniečiams.

„Piešinyje pavaizduoti anksčiau mums buvę įprasti, o dabar – ne taip lengvai pasiekiami džiaugsmai: pasivažinėjimas riedlente ar dviračiu, susitikimas su draugais, piknikas parke. Iliustruojamos šiltos žmonių emocijos, pozityvūs jausmai ir nuotaika, kurioje anksčiau gyvenome ir kuri, tikėkimės, vėl neužilgo sugrįš“, – apie kūrinio žinutę pasakojo jo autorius T. Vincaitis.

Tiesa, menininkas pripažįsta, kad ne viskas klojosi pagal planą. Siekis įgyvendinti piešinį per savaitę išsitęsė į visą mėnesį – sienos specifika privertė pakeisti piešimo techniką ir priemones.

Gyventojai domėjosi ir vaišino

Vis dėlto iššūkiai nesukliudė įgyvendinti tikslo ir dar vienas milžiniškas piešinys papildė jau bemaž pusšimtį eksponatų skaičiuojančią gatvės meno kūrinių galeriją Kaune.

Menininkai džiaugiasi, kad prie naujos neofreskos atsiradimo ženkliai prisidėjo iniciatyvūs namo gyventojai. Būtent jie patalpino penkiaaukščio nuotraukas bei informaciją platformoje „Gyvos sienos“. Jos tikslas – padėti menininkams surasti pastatų savininkus, norinčius papuošti savo namų sienas gatvės meno kūriniais.

Aktyvios kauniečių paieškos netrukus davė apčiuopiamą rezultatą – daugiabutį jau kelis mėnesius puošia išraiškingas piešinys.

T. Vincaitis-Plūgas pasakojo, kad namo gyventojai su juo susisiekė patys – vėliau kartu susiderino ir piešinio eskizą.

„Piešdami nuolat jautėme ir praeivių, ir vietos gyventojų dėmesį. Kaimynai negailėjo pagyrimų, o name, ant kurio piešėme, gyvenanti močiutė ir daugiabučio pirmininkas vis pavaišindavo kava ar arbata. Matėme, kad gyventojai piešinį priėmė ir džiaugėsi juo“, – šyptelėjo gatvės menininkas.

Dar daugiau piešinių

„Kauno akcentai“ yra analogų Lietuvoje neturintis idėjų konkursas. Jo dalyviai savo darbais puošia įvairias miesto vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė.
Nuo programos pradžios įvairiose miesto vietose jau atsirado 51 akcentas. Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti internete: http://akcentai.kaunas.lt.

Prie naujų profesionalių gatvės meno kūrinių atsiradimo mieste gali prisidėti ir kauniečiai, savo pastatų sienas atiduodami į menininkų rankas, pasitelkiant specialiai tam sukurtą platformą: http://gyvosienos.kaunas.lt.

Visus gatvės meno kūrinius vienoje virtualioje erdvėje galima pamatyti čia: http://bit.ly/gyvosienos-galerija.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Mažiau streso dėl egzaminų: abiturientams – nemokamos papildomos konsultacijos

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Stiprėjant susirūpinimui dėl artėjančių brandos egzaminų, Kaune startuoja nauja iniciatyva – nemokami lietuvių kalbos, matematikos, chemijos, fizikos ir biologijos užsiėmimai dvyliktokams. Autoritetingų pedagogų komanda pasirengusi padėti mokyklas baigiantiems auklėtiniams rengiant papildomas nuotolines konsultacijas. Šitaip tikimasi kompensuoti per karantiną patirtus mokymosi sunkumus ir dėl to atsiradusias spragas.

Pagalba baigiantiems mokyklas

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras drauge su Kauno miesto savivaldybe vieni pirmųjų šalyje parengė mokymosi praradimų dėl COVID-19 pandemijos kompensavimo planą. Juo siekiama aukštesnių mokinių pasiekimų, o pagrindinis programos akcentas – visiškai nemokamos konsultacijos abiturientams.

„Šiemet visoje šalyje ir pasaulyje mokiniai susidūrė su nemenkais sunkumais – teko prisitaikyti prie pasikeitusio pamokų pobūdžio, persiorientuoti į mokymąsi nuotoliniu būdu. Vis dėlto daugiausia iššūkių kyla abiturientams. Net ir įprastomis sąlygomis baigiamieji metai – įtemptas laikotarpis, o šiemet jis papildomai apipintas nežinomybe. Norime, kad mokyklas baigiantys kauniečiai patirtų kuo mažiau streso ir pasiektų kaip įmanoma geresnių rezultatų, todėl raginame juos aktyviai dalyvauti nemokamose konsultacijose“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Nuo kovo prasidedančiuose užsiėmimuose mokiniai galės gilinti žinias lietuvių kalbos, matematikos, chemijos, fizikos, biologijos dalykuose, su pedagogų pagalba „užkamšyti“ turimas spragas bei geriau pasiruošti artėjantiems egzaminams.

Profesionaliausi pedagogai

Nuotolinėse konsultacijose mokinių lauks kvalifikuota pagalba. Jas Kauno gimnazijų abiturientams vesti pakviesti tie mokytojai, kurių auklėtiniai pelno aukščiausius įvertinimus.

„Pavyko suburti aukščiausią kvalifikaciją turinčius ir didžiulę patirtį sukaupusius mokytojus – savo dalykų ekspertus. Miestas savo ruožtu skyrė lėšų šiam projektui įgyvendinti. Šiuo sudėtingu laikotarpiu Kauno pedagogų bendruomenė demonstruoja tvirtą solidarumą ir lyderystę. Toks požiūris įkvepia ir leidžia pagrįstai tikėtis, kad bendromis pastangomis atsversime tuos praradimus mokymosi procese, kuriuos galėjo nulemti karantino sukelti sunkumai. Siekiame, kad pasitikdami artėjančius brandos egzaminus abiturientai būtų užtikrinti savo žiniomis“, – apie iniciatyvą kalbėjo Kauno pedagogų kvalifikacijos centro (KPKC) direktorė Rasa Bortkevičienė.

Pirmoji matematikos konsultacija suplanuota jau kovo 9-ąją. Mokytojai nusiteikę nuodugniau paaiškinti tuos dalykus, kurie prisijungusiems mokiniams kels daugiausia klausimų, taip pat nagrinės buvusių egzaminų užduotis. Kol kas matematikos konsultacijas numatyta rengti 2 kartus per mėnesį.

Parengtos šešių mokomųjų dalykų konsultacijos, tačiau organizatoriai ketina per šį mėnesį stebėti ir vertinti mokinių lankomumą bei atliepti jų poreikius. Atsižvelgdami į pačių abiturientų pageidavimus, mokytojai spręs, kiek ir kokių konsultacijų dar reikia. Atitinkamai kai kurios papildomos nuotolinės pamokos galės būti kartojamos, rengiamos dažniau.

Būtina išankstinė registracija

Balandžio mėnesį į tvarkaraštį numatyta įtraukti ir konsultacijas besirengiantiems užsienio kalbų brandos egzaminams. Beje, nuo ateinančio mėnesio gali būti pradėtos rengti ir papildomos kontaktinės gamtos, tiksliųjų mokslų, kalbų konsultacijos mokymosi sunkumų patiriantiems mokiniams mažose grupelėse.

„Kol kas kviečiame tik Kauno gimnazijų abiturientus – norime pažiūrėti, įsivertinti, kaip mokytojams ir mokiniams iš skirtingų mokyklų seksis susikalbėti, dirbti, susitarti. Jei matysime, kad viskas vyksta sklandžiai, į nuotolines konsultacijas jungtis kviesime ir abiturientus iš kitų šalies miestų, miestelių mokyklų. Sulaukėme palankių vertinimų iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, todėl tikime, kad šis Kauno ėjimas gali tapti pavyzdžiu ir kitoms Lietuvos savivaldybėms. Mielai pasidalinsime savo patirtimi su kolegomis“, – pasakojo KPKC vadovė R. Bortkevičienė.

Pasak pašnekovės, jau vien registracijos metu didelis mokinių aktyvumas parodė, kad tokia iniciatyva abiturientams šiuo metu ypač reikšminga. Keli šimtai vietų matematikos ir lietuvių kalbos užsiėmimuose užsipildė vos per porą dienų, tuo metu gamtos mokslų dalykų konsultacijose dar likę laisvų vietų.

Be to, greta mokomųjų užsiėmimų numatyta ir papildoma paskaita „Kaip be streso išlaikyti egzaminus?“, kurią abiturientams skaitys VDU Socialinių mokslų fakulteto Psichologijos katedros docentas, socialinių mokslų daktaras Visvaldas Legkauskas.

Nemokami užsiėmimai Kauno gimnazijų abiturientams turėtų vykti iki birželio. Pageidaujantieji tapti jų dalyviais iki konsultacijos dienos privalo užsiregistruoti: bit.ly/konsultacijos-abiturientams.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Į darbo vietas grįžtantys kauniečiai kviečiami testuotis dėl COVID-19

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Prevencija virusui stabdyti

Švelnėjant karantino ribojimams, vis daugiau gyventojų grįžta iš nuotolinių į fizines darbo vietas. Čia kyla rizika plisti koronavirusinei infekcijai. Viena pagrindinių priemonių išvengti naujų COVID-19 protrūkių – profilaktiniai testai. 

Dėl to plečiamas sąrašas žmonių, galinčių reguliariai testuotis nuo koronaviruso. Tai padės užtikrinti ne tik jų pačių, bet ir asmenų, su kuriais šie turi tiesioginį kontaktą, saugumą.

Nemokamai PGR tyrimus dėl COVID-19 gali atlikti visos Kauno įmonės, kurių darbuotojų skaičius viršija 100 žmonių. Testavimui taip pat kviečiami registruotis mieste veiklą vykdančių prekybos vietų darbuotojai, maisto produktus gaminančių įstaigų personalas, viešojo transporto ir komunalinių paslaugų sektoriuose dirbantys specialistai bei savivaldybės sporto mokyklų darbuotojai. 

Profilaktika laukiant skiepų

„Tikriausiai nė vienas iš mūsų nenorime pagalvoti apie karantino pratęsimą ar trečią bangą, todėl negalime atsipalaiduoti. Tai ypač svarbu dabar, kai girdime naujienas apie šalį pasiekusią britišką COVID-19 atmainą, o turimų vakcinų kiekiai dar sąlyginai nedideli.

Kauniečiai turi būti sąmoningi ir aktyviai vakcinuotis, o laukiantys savo eilės – profilaktiškai testuotis. Raginu pasitelkti visas saugumo priemones ir pasirūpinti savimi bei savo klientais. Tik taip galėsime „išeiti“ iš karantino ir daugelį gyvenimo sričių sukausčiusios stagnacijos“, – kalbėjo Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Iki šiol prevenciškai tirtis dėl COVID-19 galėjo visi sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys medikai bei jiems asistuojantys savanoriai, socialinių ir globos namų darbuotojai, pedagogai bei pareigūnai. PGR tyrimui taip pat registruojami koronavirusui būdingus simptomus jaučiantys ar planinėms operacijoms besiruošiantys gyventojai.

Tyrimai mobiliajame punkte

Visi numatytų grupių atstovai, norintys išsitirti dėl COVID-19, gali registruotis el. būdu – svetainėje www.1808.lt, pasirinkus „PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms“, arba skambinant trumpuoju numeriu 1808. Tyrimai gyventojams atliekami nemokamai.

Mobilusis patikrų punktas veikia Kauno kempinge (Jonavos g. 51A). Čia privaloma atvykti automobiliu, likus bent 5 minutėms iki paskirto vizito laiko ir turėti paruoštą asmens tapatybės dokumentą bei trumpąją SMS žinutę su registracijos duomenimis.

Darbdaviai, kurių personalas turi tiesioginį kontaktą su klientais, dirba uždarose patalpose, kviečiami paraginti savo darbuotojus aktyviau testuotis, o prireikus ir suorganizuoti jiems transportavimą į mobilųjį tyrimų punktą.

Įmonėse taip pat svarbu užtikrinti saugią darbinę aplinką: galimybę pasimatuoti kūno temperatūrą ir dezinfekuoti rankas, dažnai naudojamus paviršius bei darbo priemones.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Kauniečiai raginami parodyti deramą pagarbą mirusiems artimiesiems ir susitvarkyti apleistas kapavietes

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Kauniečiai raginami parodyti deramą pagarbą mirusiems artimiesiems ir susitvarkyti apleistas kapavietes

Kauno kapinėse per pastaruosius kelerius metus sutvarkius nemažą dalį infrastruktūros, miestas siekia užtikrinti ir deramą pačių kapaviečių priežiūrą. Fiksuojant vis daugiau apleistų bei nykstančių amžinojo poilsio vietų, už tai atsakingi specialistai imasi griežtesnės jų kontrolės. Gyventojai raginami susitvarkyti artimųjų palaidojimo vietas. Per kelerius metus neatsiliepus į tokius prašymus, apleista kapavietė gali būti perleista naujiems šeimininkams.

Įspėjimai artimiesiems

Vadovaudamiesi LR Žmonių palaikų laidojimo įstatymu ir Kapinių priežiūros taisyklėmis, įmonės „Kapinių priežiūra“ darbuotojai vertina ir fiksuoja apleistas ir niekieno nelankomas amžinojo poilsio vietas. Už kapavietę atsakingiems gyventojams primenama apie tokią pareigą, raginant susitvarkyti.

Šiuo metu pilnai peržiūrėtos Seniavos kapinės. Radus apleistas kapavietes, įspėjimai išsiųsti už jų priežiūrą atsakingiems asmenims. Analogišku būdu paeiliui bus peržiūrimos visos mieste esančios amžinojo poilsio vietos. Artimiausiuose planuose – Panemunės kapinės.

„Suprantame, kad artimųjų atminimo vieta – itin jautrus klausimas. Jokiu būdu nesiekiame perimti kapaviečių iš gyventojų ir neturime tikslo žūtbūt jas perleisti kitiems. Tačiau daugybę metų apleistos teritorijos ne tik niekina mirusiuosius, bet ir bjauroja bendrą kapinių aplinką. Taip būti neturėtų. Todėl imamės priemonių, kurios padėtų atsikratyti tokių aplaidumo atvejų. Suprasdami šios temos svarbą bei sakralumą, kiekvieną atvejį vertinsime individualiai ir tikrai atsakingai“, – teigė savivaldybės įmonės „Kapinių priežiūra“ direktorius Ričardas Čėsna.

Specialus sąrašas internete

Nors dalis perspėtų gyventojų apleistus artimųjų kapus jau sutvarkė, vis dėlto nemažai kauniečių tokį prašymą kol kas linkę ignoruoti. Praėjus metams nuo perspėjimo, niekieno neprižiūrimos kapavietės nuo šiol skelbiamos specialiame sąraše, kuris nuolat pildomas bei atnaujinamas. Jį galima rasti internete: www.kaunas.lt/miestieciams/kapines/

Patekus į šį registrą, gyventojams skiriamas dar dvejų metų terminas susitvarkyti apleistus plotus. To nepadarius, kapavietė gali būti perduota kitiems šeimininkams.

Tokio sprendimo prieita ne tik siekiant išvengti netvarkomų teritorijų, bet ir ieškant būdų esamų kapinių plėtrai, kadangi vietų kiekis jose su kiekviena diena vis mažėja. Tuo metu gyventojai linkę rinktis naujas kapavietes arčiau savo gyvenamosios vietos, todėl kaskart ieško vietų miesto kapinėse.

Pradėta kapinių skaitmenizacija

Kauno kapinių istorijoje žengtas dar vienas svarbus žingsnis – pradėta jų skaitmenizacija. Šiuo metu renkami turimi rašytiniai duomenys apie mirusiuosius, jų kapavietes, artimuosius, vėliau informacija apdorojama ir perkeliama į specialią sistemą.

Taip pat, atšilus orams, dronų pagalba bus fotografuojamos ir fiksuojamos visos miesto kapinės bei kuriamas jų žemėlapis. Tuomet ši informacija bus susieta su minėta sutvarkyta dokumentacija.

„Šiandien neturime dalies informacijos apie senesnes kapavietes. Dabar vykstantis skaitmenizacijos procesas – puiki galimybė surasti ir užpildyti šiuos trūkumus bei turėti rimtą informacinę bazę apie visus palaidojimus miesto kapinėse. Naujoji sistema taip pat prisidės ir prie geresnio, patogesnio kapinių valdymo, o tuo pačiu bus savotiška kontrolės priemonė prieš savavališkus, neteisėtus veiksmus“, – teigė R. Čėsna.

Sukurta bendra skaitmeninė sistema bei žemėlapis padės vieno mygtuko paspaudimu matyti, kas ir kur palaidota Kauno mieste.

Nuoseklus atnaujinimas

Kaunas, ragindamas gyventojus susitvarkyti apleistas kapavietes, taip pat nuolat investuoja į kapų atnaujinimą ir infrastruktūros tvarkymą.

„Pažliugusias automobilių stovėjimo vietas prie pakeitė patogios asfaltuotos aikštelės, kapinių teritorijos tvarkingai aptvertos, išasfaltuoti kapinių keliai, takeliai ir šaligatviai. Daug kur įrengtas lauko vandentiekis. Anksčiau šie darbai buvo gerokai pamiršti, o dabar tapo savaime suprantamais. Tęsime juos ir ateityje“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Pernai dar daugiau kelių išasfaltuota Eigulių, Karmėlavos ir Vainatrakio kapinėse. 2014 metais netoli Rokų atidarytose kapinėse taip pat išdidintas, išgilintas bei apsodintas tujomis vandens surinkimo baseinas.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi