Miestas

Pasaulinės ergoterapijos dienos minėjimas Kaune

0

Pasaulinės ergoterapijos dienos minėjimas Kaune

Spalio 27-oji Pasaulinė ergoterapijos diena.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Kauno Klinikų ergoterpeutai džiaugiasi, kad Lietuvoje ergoterapija jau yra prieinama privačioms įmonėms ir visų jūsų namuose. Esant negaliai, asmenys tampa savarankiški ir greičiau adaptuojasi visuomenėje. Svarbu paminėti, kad aplinkos ir priemonių pritaikymas, sveikatinimas darbe, namuose ir kitur padeda pagerinti gyvenimo kokybę.

Šiais metais Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Kauno Klinikų ergoterapeutai rengia rytinę eiseną 7:45 val prie Kauno Klinikų centrinio įėjimo, kartu su ,,AFRO būgnų šou“ keliausime aplink Kauno klinikų teritoriją dalindami balionus bei lankstinukus apie ergoterapiją. Taip pat galėsite iš ergoterapeutų plačiau sužinoti kas yra ergoterapija ir kuo ji reikalinga asmenims.

Kas yra ergoterapija?

Ergoterapija – palyginti nauja reabilitacijos sritis: pasaulyje ji mini 102-uosius gyvavimo metus, Lietuvoje skaičiuoja jau 22 metus. Šiandiena ergoterapeutų yra privačiame ir valstybiniame sektoriuose. Šalies ligoninių skyriuose – reabilitacijos, geriatrijos, onkologijos, artrologijos. Kituose skyriuose – mokyklose ir vaikų su negalia ugdymo įstaigose. Taip pat vyksta ir specialistų optimizavimas versle, bendruomenėse ir individualių asmenų namuose.

Ką atlieka ergoterapeutas Lietuvoje?

Ergoterapijos specialistai pritaiko aplinką ir pagalbines priemones, padeda vėl įsilieti į kasdienę veiklą, asmeniui tapti savarankiškam ir nepriklausomam. Šių specialistų darbas dažnai nukreipiamas į tikslingą gyvenimo kokybės gerinimą, socialinių poreikių tobulinimą ir visavertį gyvenimą.

Dažniausiai, tik susirgęs žmogus pajunta koks yra trapus gyvenimas. Menkiausias sužalojimas, trauma ar liga gali priversti mokytis iš naujo – tik gal kiek kitaip. Lėčiau ar su pagalbinėmis priemonėmis, įdedant daugiau laiko ir pastangų, struktūrizuotai ir suplanuotai iš anksto, be abejo, padedant atkakliam, paslaugiam ir užjaučiančiam specialistui – ergoterapeutui.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas